[22.02.2019] %100 Çalışan Port Açma Yöntemi

nobodyLikesme

Yeni üye
2 Şub 2019
44
0
İzmir
Port açamama sıkıntısı 2018'den itibaren iyice yaygınlaşmıştır, bunun sebebi Carrier Grade NAT sistemidir.

Nedir bu CGNAT ?

Cevap: Basitçe anlatmak gerekirse CGNAT ortak kullanılan ip adresidir yani kısacası sizin modem ip adresiniz ile public ip adresinizin aynı olmamasını sağlayan ve port forwarding yapmanızı engelleyen bir sistemdir.

Herşeyi harfiyen doğru yapsa bile port açamayan arkadaşlar modem arayüzüne girip durum bilgisinden ip adreslerine baktıklarında ip adreslerinin 100.xxx.xxx.xx gibi olduğunu fark edeceklerdir ama internetten sorgulattıklarında bambaşka bir ip adresi göreceklerdir.

İşte bu tam olarak CGNAT denen problemdir.

Neden var ?

Cevap: Dünya üzerinde bulunan ipv4 miktarı sınırlıdır. Türkiye'ye tahsis edilen ipv4 sayısı 16.476.185 adettir. Türkiye nüfusunun 80 milyon olduğu, internet kullanıcı sayısının 46 milyon olduğu değerlendirildiğinde Türkiye'ye tahsis edilen ip sayısının internet kullanıcı sayısına oranının 3'te 1 olduğu görülmektedir. Yeni kullanıcılara ip tahsisi yapılabilmesi için CGNAT denilen yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntem temelde internete çıkış yapılan ip adresinin birden fazla kullanıcıya paylaştırılması ile vuku bulur. Türkiye'de hizmet veren bütün internet servis sağlayıcıları CGNAT hizmetini kullanır.

Bu sorunu kısmen çözen tek bir yöntemimiz var oda portmap ve openvpn.

Çalışma mantığı:

private-to-private-to-public-nat.png

Ratımıza hangi portu dinletiyorsak (örn:4444) bu portu öncelikle portmaptan açıyoruz ve openvpn yardımıyla sanki bir vpnye bağlanırmış gibi bağlanıyoruz aslında portumuzu dinlemeye almış oluyoruz. Sonrasındaysa server oluştururken portmapın bize verdiği sanal portumuzu servere empose ediyoruz (örn:ckbot-49995.portmap.io:49995) ve ortaya birbirini dinleyen portlar çıkmış oluyor.

Bu işlemi yaptığımızda ip sabitlemeye veya herhangi bir ekstra yazılıma ihtiyaç duymayız.

Şimdi videolu anlatıma geçelim iyi seyirler.

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=EFsDpxpUFn0"]2019 Güncel Port Açma Yöntemi (CGNAT FIX) TurkHackTeam.org[/ame]

OpenVPN
Portmap

Ekstra çözümler;

Eğer hala bir sonuç alamadıysanız portunuza firewalldan izin vermeyi deneyebilirsiniz.
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=e51_jZhu688"](bkz: Porta firewalldan izin vermek) [/ame]

veya

Modem arayüzünüze girip güvenlik kısmından güvenlik duvarını devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

w6yIeX.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
15 Mar 2019
128
0
bilgisayarı tamamen kapattığımızda port da kapanıyorumu kapanıyorsa uyku moduna alsak kapanırmı yine ?

ve sadece njrattamı çalışıyor çünkü darkcomet ten oluşturup arkadaşımdan açtığımda bana gelmedide ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
15 Mar 2019
128
0
her şeyi yaptım fakat ilk başta darkcomet te denemiştim orada bir hata yapmışım o siteden oluşturduğum her şeyi sildim sonra yeni oluşturdum njratta videonu izleyerek ne yaptıysan yaptım hatta başka videolarda izledim ama olmadı bir tane adam dedi ki sadece 1 tane açma hakkınız var 2 tane açarsanız olmaz gerçekten doğrumu bu ??

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.