Çözüldü 2d oyun yapmak istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TrHasan07

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
388
1
<conio.h>
merhaba.ben undertale gibi veya punch clup gibi oyun yapmak istiyorum.ne yapmam gerekiyor.bunun zorluğunu fln. açıklamayın lütfen.sadece hangi motoru kullanmam nereden grafikleri ses dosyalarını textureleri nereden almam fln. gerekiyor bunu söyletyin lütfen.ayrıca kod yazmak istemiyorum :(
ayrıca hikaye tabnlı olacak

Moderatör tarafında düzenlendi:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
İngilizcen iyiyse, Unity 2D'de oyunu yaparken öğrenirsin. Neden? Her haltı nasıl yapacağını adım adım anlatan elemanlar var. Yani "ben program yazarım" diyecek kadar öğrenmezsin ama elemanların taslak olarak verdiği kodu anlayıp kendine göre editleyecek kadar öğrenmiş olursun.

İngilizcen kötüyse, önce azıcık C# çalış. Öğrenmeden yapamazsın. Ama düşündüğünden daha kolay olacak. Sonra da Unity 2D ile yap.

2 Nis 2019
1,653
10
3
Geçmişten...
merhaba.ben undertale gibi veya punch clup gibi oyun yapmak istiyorum.ne yapmam gerekiyor.bunun zorluğunu fln. açıklamayın lütfen.sadece hangi motoru kullanmam nereden grafikleri ses dosyalarını textureleri nereden almam fln. gerekiyor bunu söyletyin lütfen.ayrıca kod yazmak istemiyorum :(

bize ortaokulda öğretmişlerdi
https://scratch.tr.uptodown.com/windows/download
deneyebilirsin öğrenmesi kolay
kolay gelsin şimdiden

thebeard

Özel Üye
15 Mar 2018
3,504
1,047
İngilizceniz yeterli değilse 2d oyun yapılışının altyazılı versiyonu mevcut

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=on9nwbZngyw[/ame]

Thurisaz

Yeni üye
21 May 2019
8
0
Yaptığın oyunun tamamen sana özgü ve senin hayal gücüne göre olması için kodlama illa ki gerekecektir.Temel olarak c++ ve java öğrenirsen (Sadece merhaba dünya yazma değil değişkenleri parametre kavramını vs. iyice öğrenmen gerek) unity ile basit oyunlar çıkarabilirsin.Oyun yapmak sadece programlama ile ilgili değildir grafik ve animasyon hakkında öğrenmen gereken bir ton şey var ve en önemlisi grafik işi yetenek istiyor.Ama bununda basit yöntemleri var internette çok fazla grafik bulabilirsin.Şimdiden kolay gelsin.

DyNoger

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
356
0

Unity i kullanabilirsin C# bilmediğini varsayarsak kopyala yapıştır yapabilirsinyoutube kanallarından alabilirsin istersen, çizimleri bunun gibi sitelerden alabilirsin

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
59
Ankara
Konuya gerekli cevaplar verilmiş olduğundan konu kilit// Gerekli cevapları almadığınız kanaatindeyseniz bana ö.m yoluyla iletebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.