4 Haneli şifreyi kırma

15 May 2019
60
1
Merhaba, 0'dan 9'a kadar olan rakamlardan oluşan bir şifreyi kırmak istiyorum bunu tek tek denemek yerine hızlıca bir yazılımla yapabilir miyim?

15 May 2019
60
1
evet yaparsın wordlist brute force ile rahat yaparsın ama sistem ne? onu söylersen daha iyi bir şey söyleyebilirim
Snapchat Bana özel kısmına girmek için kullanmak istiyorum
4a1b61d9-ddc4-40e7-b86f-319c6cae95b0.jpg

vatansevdalısı12

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
310
115
ne alaka adama python öğrenmesi için tavsiye veriyom
Şimdi kendimi franbuazlikek yerine koyuyorum. Benim hiçbir bilgim yok hiçbir şey bilmiyorum ve yapacağım iş acil. Bana tavsiye veren adamda diyorki kendi programını yaz. Python dilini öğrenmesi haftalar hatta aylar sürebilir. Sende hâlâ devam ediyorsun kendi programını yaz diye. Sen Kudad dan bahsediyorum. Kudad bu söylemlerinle kusura bakma ama fruanbuazlikek arkadaşımızla maytap geçmiş oluyorsun. Eğerki hazır bildiğin brute force toolu varsa söyle eğer ki bilmiyorsan da arkadaşımıza diyenilirsin ki githubdan biraz araştırma yaparak bulabilirsin diyebilirdin.

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye,

Aşağıdaki yöntemi kullanarak bir wordlist oluşturup ardından bruteforce atak ile şifreyi kırmayı deneyebilirsiniz.Crunch aracını deneyebilirsiniz.

Crunch aracı ile kelime listesi hazırlanırken -f parametresi ile carset.lst numeric gibi ifadeler kullanılırken -t parametresi ile aşağıdaki ifadeler kullanılabilir.

@ işareti küçük harfli karakterleri yazdırmak için,

, işareti büyük harfli karakterleri yazdırmak için,

% işareti rakam kullanmak için,

^ işareti özel karakterleri yazdırmak için kullanılır.

Uzatmadan örneklere geçelim konu daha iyi anlaşılsın.

foto4-300x200.jpg

Yukarıda görüntüde minimum 1 haneli maximum 5 haneli içerisinde 1 2 3 4 5 rakamları bulunduran bir parola listesi oluşturduk. 1 ile başlayıp en yüksek 55555 sayısına ulaşmıştır. -o parametresi ile de listenin hangi dizine çıkartılacağını belirttik.

foto2-300x204.jpg

Burada ise 8 haneli, 1881 ile başlayan geriye kalan 4 hanenin ise rakamlardan oluşmasını istedik. Baştaki 4 haneyi 1881 olarak alır ve geri kalan 4 hanenin ise rakamlardan oluşan kombinasyonlarını oluşturur. En başlarda belirtmiştim -t ifadesi ile belli ifadeler kullanılır diye. Burada ise “%” işaretini kullandık buda geri kalan 4 hanenin rakamlardan oluşacağını belirtir. Başta ki 8 8 ile de 8 hane ile başlayacağını ve 8 haneli olarak son bulacağını belirtiyoruz.

qeweq-300x212.jpg

Burada ise araca 4 tane eleman verdik ve bu elemanları kombinasyon yapmasını istedik. Mesela ben “okan” , “kurtulus” , “sec” ve “1938” elemanlarını verdim. Bunları birleştirerek tüm kombinasyonları çıkarmasını istedim. Bunu “-p” parametresi ile araca iletmiş oldum.

foto3-300x244.jpg

Burada ise önce 9 hane ile başlayıp 9 haneli olarak bitmesini bildirdim. Hemen sonrasında “-t” parametresi ile (yukarıda -t parametresi ile kullanılan ifadeleri belirtmiştim.) “,” ile ilk hanenin büyük harf olacağını, “okan” ile 2 ile 5. hanenin sabit kalacağını orada sadece okan kelimesinin olacağını, “%” ile 6. hanenin sadece rakamlardan oluşacağını, “,” ile 7. hanenin büyük harflerden oluşacağını, 8. hanenin ise “%” ifadesinden dolayı sadece rakamlardan oluşacağını ve 9. hanenin ise “^” ifadesinden dolayı özel karakterlerden oluşacağını araca bildirdim. Oluşan kombinasyonları yukarıda ki görselde görebiliyorsunuz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.