Çözüldü 5555 TCP Port nedir?

Kne4s

Yeni üye
5 Mar 2023
2
0
başlıktada belirtiğim gibi 5555 TCP portu tam olarak nedir biraz araştırdım çok riskli bir porta benziyor lütfen bilen biri anlatsın

fayrtek

Uzman üye
9 Nis 2021
1,173
386
23
İnternetin Derinliklerinde...
ÖNCELİKLE MERHABA DEĞERLİ ÜYE,

Forumumuzda bu konu ile alakalı oldukça eski bir konu var bir göz atmanızı tavsiye ederim, işinize yarayabilir.
Başlıklar aracılığı ile tarayıcıda arama yaparak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

('İşinize yaradıysa çözüldü olarak işaretlemeniz beni çok mutlu eder')

Tıklayınız.

TEŞEKKÜRLER, İYİ FORUMLAR...

Kne4s

Yeni üye
5 Mar 2023
2
0
ÖNCELİKLE MERHABA DEĞERLİ ÜYE,

Forumumuzda bu konu ile alakalı oldukça eski bir konu var bir göz atmanızı tavsiye ederim, işinize yarayabilir.
Başlıklar aracılığı ile tarayıcıda arama yaparak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

('İşinize yaradıysa çözüldü olarak işaretlemeniz beni çok mutlu eder')

Tıklayınız.

TEŞEKKÜRLER, İYİ FORUMLAR...
Baktım fakat bulamadım link atma şansın varmı

fayrtek

Uzman üye
9 Nis 2021
1,173
386
23
İnternetin Derinliklerinde...
Baktım fakat bulamadım link atma şansın varmı
...
port 5550 - Xtcp

port 5512 - Illusion Mailer

port 5555 - ServeMe

port 5556 - BO Facil

port 5557 - BO Facil
...
ChatGBT Alıntılıdır,

Port 5555, genellikle çeşitli uygulamalar tarafından kullanılan bir ağ portudur. Bu portun belirli bir uygulama veya servise özgü olarak kullanılması durumunda, port numarasının anlamı o uygulama veya servise bağlı olarak değişebilir.

Örneğin, Android Debug Bridge (ADB) tarafından kullanılan bir port olan 5555, Android cihazlarını bir bilgisayara bağlamak ve bu cihazlar üzerinde çeşitli geliştirme ve hata ayıklama işlemleri gerçekleştirmek için kullanılır. Ancak, port 5555 başka bağlam ve uygulamalarda da kullanılabilir.

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,762
507
24
Praise The Fool
Bazı rezerve edilmiş ve yaygın standart kullanımı kabul görmüş portlar dışında herhangi bir port numarası herhangi bir amaç için kullanılabilir. Herhangi bir programın herhangi bir amaç için kullandığı herhangi bir port olabilir. 5555'nin veya TCP olmasının bir anlamı yok.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.