6000TL Civarı Bilgisayar Önerisi?

DNqR1

Katılımcı Üye
21 Eyl 2012
368
0
Cyber-Dünya'
Öncelikle herkese iyi forumlar,
Arkadaşlar önümüzdeki ay bir laptop almayı düşünüyorum ve aklımda net olan tek nokta "msi" alma kararında olduğum. Tasarım ve yazılımla uğraştığım ve boş zamanlarımda oyun oynadığım için, verdiğim paranın beni bu konuda tatmin edecek bir şekilde harcanmış olmasını istiyorum.
Şu 3 modelden hangisini almamı önerirsiniz ya da önerdiğiniz başka bir msi modeli var mı daha mantıklı olan?

https://www.hepsiburada.com/msi-gv7...-sirt-cantasi-p-HBV000009ZS6W?magaza=Teknorya

https://www.hepsiburada.com/msi-gl6...ayar-p-HBV000009K44X?magaza=İntegra Teknoloji

https://www.hepsiburada.com/msi-gv7...ir-bilgisayar-p-HBV000006OJNM?magaza=Teknorya

i5 alma taraftarı değilim ama yine de bu konu hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.
Beni uzun süre götürecek bir bilgisayar olması, iş ve oyun konusunda da tatmin etmesi çok önemli.
Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

mained

Üye
17 May 2018
78
1
*.dmg
"MSI" almak yerine yazılımla uğraştığınıza göre Hepsiburada'dan MacBook Pro alabilirsin, 6300 ₺ gibi bir fiyatı var. CS:GO, LoL gibi oyunları rahatça açar.
6,000 TL bir şey alacaksan kasalı alman çok daha iyi olur. Laptop'ta alacağın performansın 3-4 katını alırsın. İlla Laptop diyorsan MSI yerine Asus, Dell, HP Omen, Monster gibi firmalara da bak. MSI Türkiye'de pahalı biraz, 6000TL'ye de GTX 1050Ti filan alma, hata yaparsın.

DNqR1

Katılımcı Üye
21 Eyl 2012
368
0
Cyber-Dünya'
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler fakat yerleşik bir bilgisayar işimi görmez, daha performanslı olacağının farkındayım fakat sürekli taşımam gerekiyor ve msi'dan başka bir marka almayı düşünmüyorum neden derseniz; diğer f/p ürünleri beni pek tatmin etmiyor, uzun vadede güven vermiyor. Ayrıca bir ayrıntı ekleyeyim oyunları takip ediyorum ve oynamayı seviyorum bu sebepten macbook almayı düşünmüyorum, normal şartlarda macbook'tan şaşmam elbette. Alacağım bilgisayar bana geliş fiyatından satılacağı için bu fırsatı msi almakla değerlendirmek istiyorum. Yapacağınız öneriler msi markasının modellerinden olursa sevinirim.

Edit: Şu an elimde acer ve asus var asus'tan memnunum fakat msi gibi bir kalite değil yani genel anlamda bir fark var kalite olarak para problemim de değil ve dediğim gibi zaten geliş fiyatına alacağım için tekrar tekrar para vermek yerine bir kere almayı tercih ediyorum. (Msi ssd ve ısınma konusunda bu işi çok iyi yapıyor diğer markalara göre benim asıl öğrenmek istediğim 2-3 yıl içerisinde i5 ile i7 arasına ne kadar fark olabilir ki ben i5 alsam beni pişman eder mi yani asıl takıldığım nokta bu kısım, i7 + ssd'nin yanına mx150 mi gider yoksa 1050 mi ya da önerdiğiniz 6000 civarı başka bir msi laptop var mı ?)

Son düzenleme:

MrOzan

Uzman üye
26 Nis 2016
1,556
0
Paranızı çöpe atmak istiyorsanız MSI alabilirsiniz. Bir önceki bilgisayarım leoparddı. Ancak yeni aldığım laptop Monster. Size tavsiyem https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V7.3.1.html#.Ww5WV0iFOUk bu notebook, hem diğerlerinden ucuz hem de özellik olarak diğerlerine fark atar. Kendi sitesinden alırsaınız hepsiburadadaki fiyatlara göre 400 500 tl de ucuz.

Hocam bunda ryzen 5 + gtx 1070 var fiyat olarak iyi değilmi

Bkz: https://www.teknobiyotik.com/karne-...-ddr4-120gb-ssd-1tb-hdd-oyun-bilgisayari.html

DNqR1

Katılımcı Üye
21 Eyl 2012
368
0
Cyber-Dünya'
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler, arada dizüstü harici öneriler olmuş ama benim işimi görmez taşınabilir olması gerekiyor. Acer ne olursa olsun almayacağım bir marka ama asus, hp ve lenovo ürünleri mantıklı geliyor ha bir de monster var ama aynı fiyata diğer markalar daha da cazip haziran 2.haftasına kadar araştırmaya devam edeceğim yine de önerilerinizi sebebiyle birlikte bekliyorum.

8 Ocak 2017
176
0
Konya
Asus ROG GL553VE-DM233T
Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 128GB SSD GTX1050Ti Windows 10 Home 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar

MTTK

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
944
0
laptopu boşver taşınabilir derken heryerde oynamak maksadın herhalde bunun 2 katını kasalı şekilde dizersin paran boşa heba olmasın benim önerim bu kasa türünden dizince bu sistemi baya karda oluyorsun

HeRqeLLe

Katılımcı Üye
23 Ağu 2017
367
0
THT
Dell Tercih Et. Bilgisayarcı Olarak Testlerim Sonucu Dell Tercih Etmeni Öneririm.
Hayırlı Ramazanlar... Hayırlı Forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.