720p60 da Videolar Donuyor ?

S0ftware

Katılımcı Üye
18 Nis 2019
262
0
Belarus
Twitch de ve Youtube de 720p60 kalitede video izleyince 3-4 saniyede bi donuyo durmadan ve kasiyor.. Kaliteyi 1080p veya 720p falan yapinca normal hic donmadan kasmadan aciliyor.. Ama sadece 720p60 da kalite yapinca izleyemiyorum. Bunun sebepi nedir ? nasil duzeltebilirim bu sorunu ?
not: Youtube de bazen kasmayabiliyor yani soyle. Youtube de %60 oraninda kasabiliyor Twitch deyse %90 oraninda kasiyor yani cok nadir duzeliyor ama genelde hep donuyor ve kasiyor 720p60 da

Memati'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,291
3,529
Merhaba, 60 fps videoların bellek ve internet tüketimi fazladır. İnternet yavaş olduğu zaman donmalar olabilir. İnternet hızınız nedir acaba?

S0ftware

Katılımcı Üye
18 Nis 2019
262
0
Belarus
Merhaba, 60 fps videoların bellek ve internet tüketimi fazladır. İnternet yavaş olduğu zaman donmalar olabilir. İnternet hızınız nedir acaba?

S0ftware 720p 30 fps iken 720p60 60 fps tir. yani ikisi farklı şeydir ve data kullanımı farklı olacaktır doğal olarak. internet hızınızla alakalı bir durum.

Internet hizimda sorun yok arkadslar. 1080p de kalite yapinca sorunsuz calisiyor. Ama sadece 720p60 da donuyor ve kasiyor. Internetimle alakai degil yani

S0ftware

Katılımcı Üye
18 Nis 2019
262
0
Belarus
Moderatör tarafında düzenlendi:

resul1198

Üye
16 Mar 2021
204
22
Kapsamlı virüs taraması yap bende 1 ay içinde bu sitedeki karaktersizden virüs yedim pc yavaşladı seninki gibi dediğim gibi virüs taraması yap bişey çıkmaz ise format at ben şuan atıyorum o karaktersiz unknown1923 yüzünden bu devirde sadece annene babana güven benim gibi duruma düşme

S0ftware

Katılımcı Üye
18 Nis 2019
262
0
Belarus
Kapsamlı virüs taraması yap bende 1 ay içinde bu sitedeki karaktersizden virüs yedim pc yavaşladı seninki gibi dediğim gibi virüs taraması yap bişey çıkmaz ise format at ben şuan atıyorum o karaktersiz unknown1923 yüzünden bu devirde sadece annene babana güven benim gibi duruma düşme

virus olsa bilgisayar komple yavaslardi. Sadece 720p60 video izlerken niye donsun demi? bence virus degil baska bisey sebebi var ama cozebilen yok ya

'Türk

Moderasyon Tim Direktör Yrd.
5 May 2020
2,439
1,520
K E R K Ü K
p60 sabit 60 fps vermeye çalışır bellek belli bir süre kullanıldıktan sonra donuyor olabilir düzeltmek için format veyahut çerezleri silmek gerekebilir.
30 fps ile 60 fps arasındaki fark yok denecek kadar az. normal 30 fps kullanmanız tavsiyemdir.

kahkahax

Katılımcı Üye
31 Ocak 2016
295
0
CCleaner ile bi temizlik yapin ve driver easy programiylada Driver update yapin. CPU bu cözünürlükten daha fazlasini da kaldiriyor. 4 gb de yeterli. Grafik kartiniz nedir bide onu yazarsaniz belki baska fikirler olusabilir...

ZVkill3r

Katılımcı Üye
16 Tem 2019
487
50
S0ftware televizyon ve sinema 24 fps kullanıyor. 60 fps takıntısı yapmayınız. sistem özellikleriniz çok muhteşem değil ondan kasıyor olabilir. ama emin olun burada önemli olan sizin psikolojiniz. televizyon izlerken kaç fps olduğunu hatırlamazsınız bile... aynı hesap. göz zevkinizi tatmin etmek istiyorsanız 1080p @ 30fps izleyiniz , 720p @ 60 tan bir farkı olmayacaktır hatta 1080p daha yüksek çözünürlük olduğu için daha hoş görünecektir.

Son düzenleme:

odexed

Yeni üye
10 Mar 2021
26
0
Sorun bende etab5 android 5 rom ile yaşanıyordu. İşlemci grafik birimi yetersiz kaldığından oluyordu bir de rom optimizasyonu çok kötüydü başka rom + cpu overclock ile çözdüm sorunu. Pc için bir çözüm yolu söyleyeyim ama emin değilim;

gelişimiş güç ayarlarından video oynatılırken kullanılan grafik birimini 2gb olarak kullandığınız ekran kartı ile değiştirin normalde sistemin bunu otomatik yapması gerek (win 8.1-win10) ama win7 bu işte iyi değil sanırım. Bu arada benim pc de aynı sadece işlemci i3 6006u windows 10 -windows 8.1 ve linux ile ben böyle bir sorun yaşamadım.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
152
New World
Merhaba,

60 FPS demek ==> saniyede 60 kare oynatma özelliği demektir. 720P yani çözünürlük düşük tutulsa da saniyede ki kare hızı sizin ram belleğinizin kapasitesi ile alakalıdır.

Bilginize,

11 Ağu 2018
92
3
Chigwell
Merhaba, Öncelikle kullandığınız cihazın işlemcisi veyahut grafik kartı kullanımına bir göz atabilirsiniz benim bilgisiyarımda da aynısı oluyordu donuyordu grafik sürücüsünü güncelledikten sonra düzeldi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.