%90 Etkili Sosyal Mühendisliğim İle Facebooklar Elinizde :D

vahcet12

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
469
0
Merhaba Arkadaşlar,

Kendi kullanmış olduğum ve %90 oranında etkili bir başarı oranına ulaştığım sosyal mühendisliğimi anlatıyorum.
Elimizde olması gereken sadece kurban Facebook’unun bağlı olduğu mail adresi. (Mail adresi bulma ile konular forumda mevcut)
Birde işlem bittikten sonra onu kendi mail adresine giriş yapmasını sağlamamız lazım. Artık burasıda size kalmış :)
Neyse gelelim detaylara,

1-) Facebook’a girip şifremi unuttum diyoruz ve kendi Facebook adresimizi yazıp kendimize mail attırıyoruz.

2-) Facebook, şifremi unuttum kısmından kullanıcılara otomatik mail atarken [email protected] gibi garip garip adreslerden atıyor. Neden öyle atıyor bilmiyorum ama öyle :D

3-)
Hotmail’e girip yeni bir mail oluşturuyoruz. Mail adresiniz Facebook’un bize göndermiş olduğu gibi karışık bir mail adresi olacak şekilde alıyoruz. Misal, [email protected] gibi. Hesap adına: Facebook, soyadına: “.” koyuyoruz. Telefon ile doğrulamayı ise “Primo” adlı uygulamadan +1 alan kodlu Amerikan numarası alarak hallediyoruz. Nasıl kullanılacağına dair bilgiler forumda mevcut.

4-)
Mailimizi aldıktan sonra işin en çetrefilli olan yerine geldik. Aslında karışık veya zor değil fakat dikkat edilmesi gereken bölüm. Kendimize göndertmiş olduğumuz maili açıyoruz ve en baştaki Facebook logosundan en alttaki “isteğiniz üzerine bu mesaj … adresine gönderilmiştir. Facebook, Inc., Attention: Community Support, Menlo Park, CA 94025” olan kısmı kopyalıyoruz.

İnandırıcı olması açısından burada dikkat edin,

5-) Yeni açmış olduğumuz Hotmail’de yeni e-posta diyoruz ve kopyaladığımız metni yapıştırıyoruz.

6-) Birçoğunuz Z-shadow u bilir. Z-shadow hesabımızdan Facebook linki alıyoruz ve tekrar mail e dönüyoruz. En baştaki Facebook yazısını seçtikten sonra sağ tıklıyoruz ve “Bağlantı Ekleyin” ve yahut “Köprü” oluştur diyip Z-shadow linkini yapıştırıyoruz. Şifrenizi değiştirmek için buraya tıklayın kısmına da “buraya” kelimesine aynısını yapıyoruz. “Bunun yerine şifre yenileme kodunu da kullanabilirsiniz” kısmını silin çünkü maili siz atıyorsunuz :D. “Böyle bir istekte bulunmadınız mı? Hemen bize bildirin” kısmındaki bildirin kelimesine de aynı işlemi uyguluyoruz. Dikkat etmeniz gereken başka bir husus ise aşağıdaki “isteğiniz üzere bu mesaj … mail adresine gönderilmiştir” kısmında ki … kısmına mutlaka kurbanın mailini yazın yoksa çakar sizin yaptığınızı. Yani anlayacağınız kurbanın nereye tıklarsa tıklasın Facebook’a girmesine müsaade etmemeniz gerekiyor. Yoksa çamur olur plan :). Bütün köprüleri Z-shadow linki ile değiştirirseniz kurbanınızın tuzağınıza düşmesi an meselesi :D

7-) Sonrasında karşı tarafın maillerini bir göz atması gerekmektedir. Artık burada siz kendi sosyal mühendisliğinizi konuşturmanız gerekiyor.

Bu arada promosyon olarakta söylemek istedim, Primo uygulaması üzerinden sahte whatsappta açabiliyorsunuz :D fakat dediğim gibi sms gelmiyor ama çağrı yolu ile whatsappıda aktif edebiliyorsunuz :D
Bir teşekkürü çok görmeyin arkadaşlar kesinlikle alıntı değildir.
Ben bu şekilde bir çok Facebook ele geçirdim fakat Facebook'ta kodmatik mi ne var. Onu açan bir hesaba giremiyorum. Onu bir türlü aşamadım :D onu nasıl by-pass geçeriz bu konuda bilgisi olan varsa yazabilir mi? :D

Saygılar…

Son düzenleme:

Bykurabiye

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,519
3
Eline sağlık bu yöntem biraz eski bir yöntem.Başka bir yerde daha okudum.Ancak burada daha sade ve güzel olmuş.

vahcet12

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
469
0
Eline sağlık ama bu kadar uğraşmaya gerek yok direk fake mail gönder :)

Fake mailler genellikle spama düşüyor diye biliyorum. O aklıma geldi ama çok fazla vakit almıyor. En fazla 10 dk ve spama düşmeme garantisi var sonuçta hotmailden gidiyor mail :)
Önerin için teşekkür ederim.

vahcet12

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
469
0
Bunun İçin Bir Tuş Var Lütfen. Post Kasmaktan Uzaklaştirilirsiniz.
İyi Forumlar.

Flood yaptığımı düşünmüyorum. Teşekkür ederek forumdan uzaklaştırılıcağımı da düşünmüyorum. Aksine bunun nezaket olduğunu düşünüyorum. Yorum yaparak teşekkür ediyorsun yani sonuçta. Post kasma gibi bir amacım da yok ama uyarıların için sağol dostum :).

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.