Acı Ama Türkçenin Geleceği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

L!L!

Katılımcı Üye
31 Mar 2008
425
0
Eskişehir
Acı Ama Türkçenin Geleceği

YIL:1965
"Karşıma aniden çıkınca ziyadesiyle şaşakaldım.Nasıl bir ada takınacağıma hüküm veremedim,adeta vecde geldim.Buna mukabil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum,yüzünde beni fevkalede rahatlatan bir tebessüm vardı.Üstümü başımı toparladım,kendimden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun'dedim."

YIL:1975
"Karşıma aniden çıkınca fevkalade şaşırdım.Nitekim ne yapacağıma hüküm veremedim.Heyecanla ayaklarım titredi.Amma ve lakin kısa süre sonra kendime gelir gibi oldum,nitekim yüzünde beni ferahjlatan bir tebessüm vardı.Üstüme çeki düzen verdim ve 'akşamlarınız hayrolsun'dedim.

YIL:1985
"Karşıma birden bire çıkınca çok şaşırdım.Ne yapacağıma karar veremedim,heyecanla ayaklarım titrredi.Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.Üstüme çeki düzen verdim,kendimden emin bir sesle 'iyi akşamlar'dedim."

YIL:1995
"Karşıma birden bire çıkınca çok şaşırdım.Fena halde kal geldi yani.Ama bu iş bizi bozmaz dedim.Baktım o da bana bakıyor,bu iş tamamdır dedim.Manitayı tavlamak için doğruldum,artistik bir sesle'selam' dedim."

YIL:2006
"Abi onu karşımda görünce çüş falan oldum yani.Oğlum bu iş bizi bozar dedim, fena çökeriz dedim,enjoy durumları yani. Ama concon muyum ki ben, baktım ki oda bana kesik. Sarıl oğlum dedim,bu manita senin...'hav ar yu yavrum?'"

YIL:2026
"Ven ay vaz si hör, ben çok yani öyle işte birden.Off, ay dont vov yaa.Ama o da bana öyle baktı. İf so âşık len bu manita.'Hay beybi'"

volnet

Yeni üye
22 Ara 2009
14
0
80'lerin müziği.
80'lerin yaşam tarzı
80'lerin düzgün türkçesi.
80'leri geri istiyoruz. :(

alibakirhan

Yeni üye
8 Ağu 2008
22
0
65TE NE GÜZELMİŞ KELİMELER ZANKİ ŞİİR OKUYOR AHENK OBİÇİM insanın dinledikçe dinleyesi geliyo şimdi insan ikidakka türkçe komuşsa başı ağrıyor ahenk yok

L!L!

Katılımcı Üye
31 Mar 2008
425
0
Eskişehir
65TE NE GÜZELMİŞ KELİMELER ZANKİ ŞİİR OKUYOR AHENK OBİÇİM insanın dinledikçe dinleyesi geliyo şimdi insan ikidakka türkçe komuşsa başı ağrıyor ahenk yok

Aynen öyle Türkçe konuşmaktan çok Türkçeyi yutuyoruz. Harfleri eksik yazıyoruz , çağdaşlaşmıyoruz batılaşıyoruz malesef :mad:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.