Açık Lise Bölüm

Mr Nonexistent

Katılımcı Üye
14 May 2016
329
0
Gotham
Arkadaşlar hangi meslek lisesini tavsiye edersiniz?

Bilişim gitmiştim geçen fakat 1 senemi yaktım.
Bir arkadaşla tanıştım bilişim okudum bitirdim diyor iş bulamıyorum keşke okumasaydım dedi içime kurt düştü.

Hava motor oku dedi, sizce iyi bir meslek ne edinmeliyim.
Yaptığım iş hem para kazandırmalı hem zevkli sıkılmayacak bir iş olmalı.

EmreClone

Kıdemli Üye
6 Tem 2015
2,873
20
Vaşingtın
Kardeşim bu dünyada kaç milyon insan var yok yapamadım çalışamadım demeside kendiyle alakalı eğer işinde iyiysen alınırsın ki herkes iyi olursa çalışmanın anlamı kalmaz elbet çalışamayanlar olur bende bilişim okuyorum seneye staj görücem ve sonrasına bakıcam bende bilişim okuyorum web programcılığı milletin ağzına bakıp geleceğine şekil vermek yerine sevdiğin işte iyisi ol para kendiliğinden gelir

Mr Nonexistent

Katılımcı Üye
14 May 2016
329
0
Gotham
Kardeşim bu dünyada kaç milyon insan var yok yapamadım çalışamadım demeside kendiyle alakalı eğer işinde iyiysen alınırsın ki herkes iyi olursa çalışmanın anlamı kalmaz elbet çalışamayanlar olur bende bilişim okuyorum seneye staj görücem ve sonrasına bakıcam bende bilişim okuyorum web programcılığı milletin ağzına bakıp geleceğine şekil vermek yerine sevdiğin işte iyisi ol para kendiliğinden gelir

Hocam ben şimdi bilgisayar ile doğdum büyüdüm, tabi sonuçta programlama dillerini öğrenmedim.

Ama düşünüyorum da eskişehirde bir yerde bilişim için ya şirket bulucaksın yada dükkan açıcaksın, ama hava motor alanını düşündüm bir yandan da, askeriye alanında daha iyi olur, hem maaşı iyi ama size danışmak istedim, bir yandan motor ile bir yandan internetten öğrenebildiğim kadar dil öğrenmek istiyorum, motorda tabiki baya bir zor iş, ama bilişim de de okulda adama bir şey öğretmiyorlar, gidiyorsun geliyorsun sınava giriyorsun, adam bana anlatıyor kardeş diyor özel bir kursa gitmen gerek ki programlama dillerini öğrenmelisin veyahut internetten tek başına öğreneceksin diyor ben okudum ama daha bir iş bulamadım istanbula gitmem gerekiyor, valla benimde çok kafam karıştı arkadaşlar ya.
Şimdi eskişehirden kalkıp düzenimi bozarsam istanbula gidersem puff,,,...
Ama en iyisi sizin önerinizi almak .. Maksat hem görünüş açısından eğlence, hem ağır olmayan bir iş iyi bir maaş.

DooTR

Kıdemli Üye
25 Şub 2016
2,414
0
Kanada
İlk Olarak Ben 5 Yaşından Beri Bilgisayar Kullanan Bir Kişiyim. Ama Bilişim Dersleri Bilgisayar Üzerine Fakat Öyle Şu 64 Bit Power Tuşuymuş Klavye Mouse Sormazlar. Bende Oraya Gidecektim Ama Bana Bir Arkadaşım Akıl Verdi Gitme Diye. Çünki O da Bilişim Üzerine Okumuş Ama Haylen İş Bulamamış Bi Araştırmanı Tavsiye Ederim Veyatta Puanın Yeterli İse Başka Bir Lise Tercih Et .

Mr Nonexistent

Katılımcı Üye
14 May 2016
329
0
Gotham
İlk Olarak Ben 5 Yaşından Beri Bilgisayar Kullanan Bir Kişiyim. Ama Bilişim Dersleri Bilgisayar Üzerine Fakat Öyle Şu 64 Bit Power Tuşuymuş Klavye Mouse Sormazlar. Bende Oraya Gidecektim Ama Bana Bir Arkadaşım Akıl Verdi Gitme Diye. Çünki O da Bilişim Üzerine Okumuş Ama Haylen İş Bulamamış Bi Araştırmanı Tavsiye Ederim Veyatta Puanın Yeterli İse Başka Bir Lise Tercih Et .

Hocam ben lisede 2 sene üst üste kaldım açıktan okuyorum meslek lisesi puan ne var mı yok mu onuda bilmiyorum.
Ama dediğin gibi okula gidiyoruz "Shift nerde, Delete ne işlevi görür" böyle sorular soruyorlar sınavda.

Normalde herkes telefonu açıp kopya çektiğinden 100 alıyor 45 alsan bile geçiyorsun.
O yüzden bilgisayarı en sona bıraktım biri akıl verdi iyi ki verdi.
Öğrenmişken artık internet çağındayız internetten de öğrenilir diyorum,

Valla meslek lisesinde başka ne var bilmiyorum, bir motor bölümü var bir de bilişim diğerleride odun kesip duruyor kaynak yapıyor.

Diyorum ünv gittiğimde acaba oluyor mu ünv'de başka bölüm seçiliyor mu diye.

JrExclusive

Uzman üye
24 Eyl 2013
1,370
0
Anavatan
Bilgisayarla ilgili meslekler şöyledir,okursun fakat okurken kendini geliştirmezsen okul bitince bi diplomanla kalırsın ve hiçbir işe giremezsin doğal olarak,okurken kendini geliştirmen de lazım yanında

Mr Nonexistent

Katılımcı Üye
14 May 2016
329
0
Gotham
Bilgisayarla ilgili meslekler şöyledir,okursun fakat okurken kendini geliştirmezsen okul bitince bi diplomanla kalırsın ve hiçbir işe giremezsin doğal olarak,okurken kendini geliştirmen de lazım yanında

Hocam bende onu diyorum, ama burda eskişehirde pek meslek öğretende yok.
Burda okullardan birine girsem yine 4-5 yıl bir sanayide çırak olarak çalışmam gerek en az 30-40 yaşında bir havacılık yerine girerim.

Şunuda düşünüyorum bir yandan, bilgisayar okuyup diploma alsam puan tuttuktan sonra ünv'de istediğim sevdiğim bir bölüme gidebilirim.
Benim düşüncem bu daha iyi olmaz mı ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.