Acil Yardim Tht Buyukleri Cok Acil

yuksel2002

Yeni üye
24 Ara 2015
29
0
Bugun bilgisayarimda oturuyordum birden karsima bisry geldi baktim emailim gmailim facem adresim ip numaram fotografim face fotografim her sey onumde arkadaslar ne yapmaliyim 330dolar mi ney yaziyor adresim felan ellerinde ne yapmaliyim acil yardim buyuklerime sesleniyorum acil 15 yasindayim nasil temizlerim ya da ne yapmam lazim ? Suanda bilgisayarimdan internete erisemiyorum :confused:

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
Buyur :

Bilgisayarına virüs bulaşan kişilerin önce Görev Yöneticisi’ni açıp çalışan firefox.exe ve drpbx.exe uygulamalarını kapatması gerekiyor. Ardından MSConfig’i başlatıp karşınıza çıkacak listeden %UserProfile%AppDataRoamingFrfxfirefox.exe silinmeli. Hepsi bu. Bunlar yapıldığı taktirde bilgisayardaki dosyaların virüs tarafından silinmesi engellenecek.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Format atmayi dusunuyorum onemli bilgim yok her an atabilirim ancak adresim var fotografim var ne yapmaliyim gerisi hikaye ?

Adresin fotoğrafın olsun. N'apcaklar? Arkandan kiralık katil mi gönderecekler.. Formatı at geç. Sanki se7en'sın da bu bilgilerin ifşası türk underground bilişimine büyük darbe oldu...

Bırakın Allah'ınızı severseniz yahu, benim bilgisayarda sazan.avi için gereken codec yok, göremiyorum.

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
Adresin fotoğrafın olsun. N'apcaklar? Arkandan kiralık katil mi gönderecekler.. Formatı at geç. Sanki se7en'sın da bu bilgilerin ifşası türk underground bilişimine büyük darbe oldu...

Bırakın Allah'ınızı severseniz yahu, benim bilgisayarda sazan.avi için gereken codec yok, göremiyorum.

Sakin reis :D Herkesin özel bilgileri kendine. Ben olsam bende istemezdim.

GM HaCKeD

Uzman üye
22 Nis 2013
1,579
1
Microsoft
Yeni dolandırma yöntemleri bu işlemler.Eğer dosyaların önemli değilse C ve D yi temizlemek ardından temiz kurulum yapman gerekir.Ayrıca.Diğer hardisklerin varsa kurulumdan sonra taratmalısın.Bu işlemlerden sonra hesapların şifrelerini değiştirmelisin.Sadece sahte virüs olmaya bilir gerçek dolandırma yöntemide olabilir.Para ödeseniz biletakrar yapabilir hatta bu sefer criptolayabilir dosyalarınız.Bu yüzden gerekli tüm tedbirleri almasınız.Bu işlemleri yapmayıp virüsü filan temizlerseniz tekrar ele geçirme yapabilir.Şuanda pcden alışveriş yada herhangi hesaba giriş yapmayınız temizlendiğine kesin emin olana kadar...

yuksel2002

Yeni üye
24 Ara 2015
29
0
Yeni dolandırma yöntemleri bu işlemler.Eğer dosyaların önemli değilse C ve D yi temizlemek ardından temiz kurulum yapman gerekir.Ayrıca.Diğer hardisklerin varsa kurulumdan sonra taratmalısın.Bu işlemlerden sonra hesapların şifrelerini değiştirmelisin.Sadece sahte virüs olmaya bilir gerçek dolandırma yöntemide olabilir.Para ödeseniz biletakrar yapabilir hatta bu sefer criptolayabilir dosyalarınız.Bu yüzden gerekli tüm tedbirleri almasınız.Bu işlemleri yapmayıp virüsü filan temizlerseniz tekrar ele geçirme yapabilir.Şuanda pcden alışveriş yada herhangi hesaba giriş yapmayınız temizlendiğine kesin emin olana kadar...

Ilk once tesekkur ediyoru. En kisa zamanda format aticagim ve ss alabilirsem gonderecegim takibi birakmayiniz tesekkurler...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.