Açılış Mbr hatası ?

coradnan

Üye
26 Şub 2014
158
1
Arkadaşlar bundan bir süre önce mbr hatası almaya başladım format at düzelir dediler ( 2 yöntem daha vardı ama bilgisayarın format zamanı gelmişti artık) formatı attım ama düzelme olmadı ondan sonra başlangıç kurtarma yaptım olmadı komut sistemiyle kurtarma yaptım yine olmadı ne yapabiilirim.

'GÖKBÖRÜ

Özel Üye
16 Ağu 2012
11,083
16
Belirsiz.
üm bu sorunları bir cd yükleyeceğimiz küçük bir yazılımla çözebiliriz. Bu sorunlarda biriyle karşılaştığımızda tek yapmamız gereken cd mizi takıp boot etmek (boot olması birkaç saniye sürmekte) ve diskimizdeki mevcut veya olması gereken işletim sistemi mbr kaydını seçmektir. Örneğin iki adet pardus yüklü ise linux + linux u, iki adet windows yüklü ise windows + windows u, windows + linux sa bunu, veya diyelim windows+ linux var ve grupu kaldırmak ve windowsun direk açılmasını sağlamak istiyoruz o vakit sadece windowsu, veya herhangi bir windows işletim sistemi var ve açılmıyor o vakitte sadece windowsu seçmemiz yeterli. Birkaç saniyede disk yapılandırmamız incelenip ilgili boot ve mbr kayıları yazılacak sorunumuz çözülecektir.
Tüm bu sorunlardan kurtulmak için 4.5 mb boyutundaki bu disk kalıbını(imaj dosyasını) indirmeli ve cd ye yazdırmalısınız.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.