Yazılım | Programlama Ad Soyad üretici

m1rz3

Üye
20 Ağu 2019
80
0
Everywhere
Selam beyler

Sorum bende isimler ve soyisimler var lakin onları random karışdırıcak uygulama varmı?

örnek ad: Melik , Hasan, Cemil
örnek soyisim: Uluca, Pamuk, Hasanoğlu

Yapmasını istediğim: Hasan Uluca, Cemil Uluca, Melik Uluca, Cemil Pamuk, Hasan Pamuk ve s.

Yanıt bulduğum zaman çözüldü olarak değiştirice, hayırlı forumlar.

Tels

Üye
24 Mar 2018
99
0
Çok Basit array list oluşturarak random fonksiyonu ile yapabilirisin ben php de böyle yapıyorum python c++ ve c# ta da var diye biliyorum php ve python haricinde random için math kütüpanesini eklemen lazımdır

m1rz3

Üye
20 Ağu 2019
80
0
Everywhere
Yani isim.txt doyasinda random isimler soyisim.txt dosyasında random soyisimler program onaları karıştırıb birleşdirib İsim Soyisim gibi sonuç versin. https://tosunkaya.com/araclar/ad-soyad/ bu sitedeki gibi yalnız isimler ve soyisimler benim seçdiklerim olsun.

Çok Basit array list oluşturarak random fonksiyonu ile yapabilirisin ben php de böyle yapıyorum python c++ ve c# ta da var diye biliyorum php ve python haricinde random için math kütüpanesini eklemen lazımdır
Örnek video ve ya blog sitesi önere bilirmisin?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tels

Üye
24 Mar 2018
99
0
Örnek video ve ya blog sitesi önere bilirmisin?

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=ajAj6oAkz60"]https://www.youtube.com/watch?v=ajAj6oAkz60[/ame]
1.JPG Yerine İsim koyarsın aynsıından bir adet oluşturup soyisim yaparsın ardoından
Kod:
<?php echo $liste['$random']; ?> [boşluk] <?php echo $liste['$random']; ?>
Eğer Başka Sayfadan /Dosyadan Alıcaksan feed , bot tazrı şeylere bakamn lazım

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Basit bir kaç satır ile kendiniz de halledebilirsiniz. Alttaki scripte isim ve soy isimlerin bulunduğu dosya yollarını argüman vererek çalıştırabilirsiniz.

Kod:
[FONT="Courier New"]python . isimler.txt soyisimler.txt[/FONT]

Kod:
[FONT="Courier New"]import sys
import random

def main(isim_text, soyisim_text):
	with open(isim_text) as isim:
		with open(soyisim_text) as soy:
			_isim = (random.choice(list(isim.readlines()))).replace('\n', '')
			_soy = (random.choice(list(soy.readlines()))).replace('\n', '')
			print (f'Olusturulan isim: {_isim} {_soy}')

try:
	if __name__ == '__main__':
		sys.exit(main(sys.argv[1], sys.argv[2]))
except FileNotFoundError:
	print ('Yolu verilen dosyalar yok / bulunamadı.')
except IndexError:
	print ('Eksik argüman verildi.')[/FONT]

m1rz3

Üye
20 Ağu 2019
80
0
Everywhere
Basit bir kaç satır ile kendiniz de halledebilirsiniz. Alttaki scripte isim ve soy isimlerin bulunduğu dosya yollarını argüman vererek çalıştırabilirsiniz.

Kod:
[FONT="Courier New"]python . isimler.txt soyisimler.txt[/FONT]

Kod:
[FONT="Courier New"]import sys
import random

def main(isim_text, soyisim_text):
	with open(isim_text) as isim:
		with open(soyisim_text) as soy:
			_isim = (random.choice(list(isim.readlines()))).replace('\n', '')
			_soy = (random.choice(list(soy.readlines()))).replace('\n', '')
			print (f'Olusturulan isim: {_isim} {_soy}')

try:
	if __name__ == '__main__':
		sys.exit(main(sys.argv[1], sys.argv[2]))
except FileNotFoundError:
	print ('Yolu verilen dosyalar yok / bulunamadı.')
except IndexError:
	print ('Eksik argüman verildi.')[/FONT]
Eyvallah paşam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.