adımıza açılan Facebook hesabının bilgilerini nasıl öğrenebilirim?

eflaki

Üye
30 Haz 2014
159
0
Merhaba arkadaşlar,
Foruma 2016'dan bu yana ara vermiştim. Bir süredir başımda bir olay var bu vesileyle tekrar geri dönmek
ve sorunumu da çözmek istiyorum. Babamın adına birisi facebook hesabı açıyor ancak profil resmi vs. yok. Tanıdıkları ekleyip sarkıntılık
vs. ediyor. Facebook hesabını telefonla oluşturmuş telefon numarasının son 2 hanesini şifremi unuttum kısmından görüyorum ancak tamamını göremiyorum. Kim olduğunu öğrenmem veya en azından o numarayı görmem gerekiyor. Önceden yahooya bağlar öğrenirdik ancak şuan düzen değişmiş sanırım. Şimdiden teşekkürler THT ailesi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

MemoBeyy

Katılımcı Üye
11 Tem 2019
368
8
83°50'50.2"S 128°40'26.2"E
Cevap: Facebook yardım

Merhaba arkadaşlar,
Foruma 2016'dan bu yana ara vermiştim. Bir süredir başımda bir olay var bu vesileyle tekrar geri dönmek
ve sorunumu da çözmek istiyorum. Babamın adına birisi facebook hesabı açıyor ancak profil resmi vs. yok. Tanıdıkları ekleyip sarkıntılık
vs. ediyor. Facebook hesabını telefonla oluşturmuş telefon numarasının son 2 hanesini şifremi unuttum kısmından görüyorum ancak tamamını göremiyorum. Kim olduğunu öğrenmem veya en azından o numarayı görmem gerekiyor. Önceden yahooya bağlar öğrenirdik ancak şuan düzen değişmiş sanırım. Yardımcı olacak varsa maddi manevi karşılığını vermeye hazırım. Şimdiden teşekkürler THT ailesi.

polise şikayet edin?

Rick Grimes

Kadim Üye
4 Şub 2015
5,959
19
TURAN
Cevap: Açılan facebook hesabının bilgilerini nasıl öğrenebilirim?

Sanırım facebook messenger ile arkadaşları senkronizasyon yapınca geliyordu. Bir deneyin isterseniz. Fakat o hesapla arkadaş olmanız gerekiyor.

Suskun

Kıdemli Üye
23 Ocak 2012
2,766
680
Germany
Cevap: Açılan facebook hesabının bilgilerini nasıl öğrenebilirim?

Merhaba,
Ailenizden biri o hesapta ekli ise bunu termux üzerinden öğrenebilirsiniz, YouTube termux Facebook bilgi toplama yazarsan çıkacaktır,

İyi Forumlar.

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
14 Mar 2017
4,187
579
26
Sakarya
Merhaba,
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığından (TİP) ilgili hesapların login IP lerini istemeli. Eğer işlenmiş olan suç Terör , Çocuk *****grafisi gibi suçlar ise bu bilgileri facebooktan resmi olarak istemeli. Facebook, hesaba erişildiğindeki zaman bilgisi (Yıl ay gün saat dakika saniye + zaman dilimi) ve IP numarası bildirir. IP verisinden kişinin hangi ISP (TTnet v.b.) olduğu anlaşılır. Bu ISP ye gidilir ve IP ve zaman bilgisi verilir. IPS de abone bilgilerini verir.
Abone bilgilerinden hesaba erişen kişi bulunmuş olur. Eğer işlenmiş suç hakaret vb. suçlar ise Facebook bulunduğu ülkenin eyaletin özel yasalarıyla korunan bir kurum. Kullanıcıların bilgilerini Amerikan Mahkemeleri dahi istese vermek zorunluluğu olmayan, kaldı ki kendi ülkesinin kendi eyaletinin yargı organlarına bile bilgi vermek zorunluluğu bulunmayan bir kurum. Bu durumda Telekomünikasyon İletişim Başkanlığından (TİP) den ve Türkiyedeki ISP lerden yardım alınarak kullanıcılara ulaşılabilinir. Burada zaman çok önemlidir. Suç işleyen kullanıcı , kullanıcı bilgisini dondurmuş ise facebook 72 saat sonra kullanıcı bilgilerini tamamen siliyor.

Bir diğer bulma yolu da, kişi profil oluştururken hotmail uzantılı adresle kayıt olduysa ve profilinde de o adres gözüküyorsa yetkili birim microsofta sorup ip öğrenebilir. Çünkü microsoftun Türkiye de ofisi bulunuyor. Türkiye'deki tüm yer sağlayıcılar 5651 sayılı kanun ve ilgili yönetmelik gereği her daim kullanıcının son 6 aylık ip bilgilerini saklamakla yükümlüdür. Bu nedenle tüm kullanıcıların son 6 aylık ip bilgileri (ip ve bağlantı saati) saklanmakta, yetkili resmi merci talebi halinde iletilmektedir.

Eğer kişi açtığı sahte hesapla ilgili gelen mail bildirimlerini açtıysa bu şekilde de tespit etme imkanı vardır. Bunun haricinde sahte face açarak birisini rahatsız eden kişi sonradan hesabı dondurduysa ve elinizde mail adresi yoksa, gelen mail bildirimlerini okumadıysa kişiyi tespit etme biraz daha zorlaşıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.