Adli Bilişim & Pentest Çalışma Grubu Oluşturuyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
89
34
Gökyüzü
Merhaba arkadaşlar,

5-10 kişiyi geçmeyecek bir çalışma grubu oluşturarak adli bilişim ve pentest alanında uzun soluklu bir çalışma grubu oluşturuyorum. Bu bir eğitim değil aslında. Dayanışma grubu. Ben gruptakilere bildiklerimi tek tek anlatacağım. Bunları gerek forumda gerek blogumda yazılı olarak yayınlayacağım. Youtube kanalımızda da ilgili videolar yayınlayacağım.

Dürüst olayım net bir çalışma alanı yok. Fakat aşağı yukarı pentest ve adli bilişim ayarında gideriz.Arşivler oluştururuz, bunu aramızda paylaşırız. Kendi arşivimde bulunan pdfleri ve dosyaları sizinle paylaşırım.

Belli bir tempo yakaladıktan sonra o gruptakiler de araştıracak, yeni şeyler öğrenecek ve bildiklerini bizlere anlatacak, doküman olarak foruma kazandıracak. İnanılmaz bir bilgi akışı hayal ediyorum.

Buna dahil olmak isteyen kişilerden birkaç isteğim olacak :

• Forumda kalıcı olsun, iki gün sonra bu topluluğu bırakmasın. İlgilenecek vakti ve disiplini olsun.
  • Linux kurabileceği bir bilgisayarı olsun. Endişe etmeyin, windows kuruyorsanız linux 150 kere kurulur :RpS_glare: Nasıl kuracağını da anlatırız bilmeyen varsa. Hangi sürümü isterse anlatırız. Linux aynı linux zaten.
  • Öğrendiğini başkalarına anlatacak, kendisi de sık sık araştıracak, bunu bizlerle paylaşacak ve doküman oluşturma kabiliyeti olacak.
  • Bir de whatsapp veya telegram üzerinde toplanacağız. Bunun için telefon numarası istiyoruz. Sahte numara da olur problem değil.
Katılmak için yorum bırakmanız yeterli. Şöyle bir bakıp uygun isimleri seçeceğim. Daha sonra gruba ekleme yapacak potansiyelimiz olursa yine yorumlardan seçeriz.

Doctor Memotaz

Uzman üye
14 Mar 2017
1,332
22
setxkbmap tr
Katılmayı Canı Gönülden İsterim Fakat 2 Klubü Ve Dersi Birden İdare Etmekte Zorlanırım :/ Başka Sefere Artık :) Katılacak Arkadaşlara Başarılar Diliyorum

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
89
34
Gökyüzü
Katılmayı Canı Gönülden İsterim Fakat 2 Klubü Ve Dersi Birden İdare Etmekte Zorlanırım :/ Başka Sefere Artık :) Katılacak Arkadaşlara Başarılar Diliyorum

Dostum kulüplerin hangileri? Belirtirsen belki çalışmaların o alana giriyordun, bir kıyısından yakalarız seni de.

Helal olsun gerçekten adli bilişim kolay iş değil.Mod gibi mod'sun abi.

Katılmak istiyor musun? Öyle ise net yazarsan güzel olur.

ByBaggins

Kıdemli Üye
2 May 2016
2,347
1
Katılmak isterim fakat eğitim hayatı başlayacak. Ne kadar zaman ayırma gerektirir abi ?

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
89
34
Gökyüzü
Hem 2. Dönem Web Hacking Sınıfı Dersleri Var, Hemde WebHacking Kulübünde Eğitmen Olarak Görev Alıcam,

Yakalayabileceğim Bir Kıyı Varmıdır :)

Senin kararın öyleyse.

Katılmak isterim fakat eğitim hayatı başlayacak. Ne kadar zaman ayırma gerektirir abi ?

Saatler istemiyoruz fakat günlük çok verimli geçen bir saat ile çok iş yapılabilir. Az feyste gezeyim kıza whatsapptan yazayım diye geçerse verim alınmaz. Hayatınıza o bir saat bir şeyler katar, ömrünüzü çalmaz. Ama dediğim gibi düzenli çalışmak ve verim almak gerek. Benim fikrim tabii bu. Kolay da değil. Fakat öğrenciyken yapmayacaksak ne zaman yapacağız :) Tüm deneme yanılmalarımızı uygulamak için, hata yapmak için şahane bir fırsat öğrencilik.

katılabilir miyim?
Katılmak isterim..

Siz katılıyorsanız kadroyu geniş mi tutsak biraz :) Zaten depara kalkacağız demektir :RpS_cool:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.