Adobe CS6 Sürekli Donuyor, Nasıl Çözebilirim?

Linuxusers

Üye
25 Ocak 2016
188
5
merhaba arkadaşlar adobe cs6 veya cc farketmiyor elli farklı kaynakdan indirdim bilgisayarımın kaldırmaması imkansız valorant gibi bir oyunu 250 - 300 fps'de oynuyor.
ama cs6 gelince sorunsuz kasmadan çalışıyor bir anda donup kalıyor program hiçbir işlem yapamıyorum kaç gündür ugraşıyorum bir çözüm bulamadım. lütfen yardımcı olun.

Sistem Özelliklerim ;
intel core i5 4 nesil işlemci
12 gb ram ddr3
amd hd7770 ekran kartı

Linuxusers

Üye
25 Ocak 2016
188
5
Performans ayarlarından kullanılan ram miktarını %80 ayarlayıp denediniz mi ?
%100 yaptım disk'i d sürücüsü seçtim fazladan yer olmadığında yapıyormuş ki 100 gb boş yer vardı ssd'de nolur nolmaz diye hdd'e seçtim 800gb boş alan var, + olarak visual c++ eklentilerin hepsini teker teker kurdum, 6 farklı kaynakdan indirdim programı ve denedim hepsinde de yapıyordu. kafayı yicem ya çözüm bulana varya öyle bir hayır duası edicem ki inanamazsın valla..

Suskun

Kıdemli Üye
23 Ocak 2012
2,766
680
Germany
Merhaba,
Bu sorunu portable olarak indirip dener misiniz. Birde Photoshop performansını iyileştirme bölümü var ayarlar konumunda ordan onu dener misiniz.

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
1,460
Shibuya
Merhabalar,
Tam olarak çözüm olur mu emin değilim ama aşağıdakini bi deneyebilirsiniz. Bilgisayar özelliklerinin düşük olmasına rağmen kendim kullanıyorum ve herhangi bir donma yok

Linuxusers

Üye
25 Ocak 2016
188
5
Merhabalar,
Adobe türlerinde indirme kaynaklarını buraya atar mısın. Nerden nasıl indirdiniz.
Normal full programlar paylaşılan siteler'den şöyle söyliyim adobe cc veya cs6 indir yazdığınızda ilk google sayfalarında çıkan sonuçlarda ki tümünü indirip denedim.
Merhaba,
Bu sorunu portable olarak indirip dener misiniz. Birde Photoshop performansını iyileştirme bölümü var ayarlar konumunda ordan onu dener misiniz.
portable ne demek tam olarak acaba ? nasıl indirebilirim.
Merhabalar,
Tam olarak çözüm olur mu emin değilim ama aşağıdakini bi deneyebilirsiniz. Bilgisayar özelliklerinin düşük olmasına rağmen kendim kullanıyorum ve herhangi bir donma yok

deniyorum dönüş yapacağım.

deniyorum dönüş yapacağım.
Denedim, aynı hatayı veriyor bu neden yapar kafayı yicem en son.

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
4,956
5,875
[C*]
Eskiden kullandığım, hiç sorun yaşamadığım CS6 Extended sürümü...
Bunu dener misiniz?
Ayrıca diğerlerinden farklı olarak 3D özelliği var içinde.

Linuxusers

Üye
25 Ocak 2016
188
5
Bunu dener misiniz?

denicem ama sürümlerle mi alakalı bilmiyorum artık kafayı yemek üzereyim.

Bunu dener misiniz?

hocam aynı şeyi yaptı yine dondu ve kaldı sıfır kasma var ama anlık donuyor ve kalıyor program öyle ne bir hata ne birşey kafayı yicem.

XTRIAL

Üye
13 Ara 2020
223
278
Bu uygulamalar ekran kartına önem verir. Eskiden iyi bir şekilde çalışıp şuanda bir sorun yaşıyorsanız ana nedenler sıralayacağım unsurlardan olabilir;

1- Ekran kartınıza güncelleme gelmiş olabilir.

2- Programınız yakalanmış olabilir. (Mevcut programı komple kaldırıp yeniden kurulum düzeltir.)

3- Lisanslı Windows kullanıyor iseniz güncel tutun. Gelen güncellemelerim yapılmaması çeşitli aksaklıklar oluşturabiliyor.

4- Bilgisayarınızın farklı bir donanımında arıza olabilir. Çeşitli tarama ve onarma uygulamaları ile bilgisayarınızda sorun olup olmadığına bakınız.

Linuxusers

Üye
25 Ocak 2016
188
5
Bu uygulamalar ekran kartına önem verir. Eskiden iyi bir şekilde çalışıp şuanda bir sorun yaşıyorsanız ana nedenler sıralayacağım unsurlardan olabilir;

1- Ekran kartınıza güncelleme gelmiş olabilir.

2- Programınız yakalanmış olabilir. (Mevcut programı komple kaldırıp yeniden kurulum düzeltir.)

3- Lisanslı Windows kullanıyor iseniz güncel tutun. Gelen güncellemelerim yapılmaması çeşitli aksaklıklar oluşturabiliyor.

4- Bilgisayarınızın farklı bir donanımında arıza olabilir. Çeşitli tarama ve onarma uygulamaları ile bilgisayarınızda sorun olup olmadığına bakınız.
bilgisayarımı "userbenchmark" ile test'e tabi tuttuğumda arızalı parçası çıkmıyor, windows son sürümününe güncel ve gerçekten çok fazla kaynakdan indirdim ve defender'a takılmadığından eminim ekran kartına baktıgımda ise driver booster ile yeni bir gncelleme gözükmüyor.

RasperPascal

Katılımcı Üye
19 May 2020
445
290
Atatürk'ün İzinde
Merhaba ;
BelirtilerÖnerilen çözümler
Photoshop'u başlattığınızda "Halide Tıkanmaları Yükleniyor..." ifadesiyle splash ekranında donuyor veya başlatma sırasında donuyor/çöküyor.Bu sorun, bozuk renk profillerinden veya çok büyük ön ayar dosyalarından kaynaklanır. Bu sorunu çözmek için Photoshop'u en son sürüme güncelleyin. Photoshop'u en son sürüme güncellediğinizde sorun çözülmediyse özel ön ayar dosyalarını kaldırmayı deneyin. Talimatlar için bkz. Photoshop başlatma sırasında donuyor.
Küçük Yakınlaştırma, Animasyonlu Yakınlaştırma, Panorama, HDR, Filtreler, Fırçalar, Seç ve Maskele gibi bazı araçlar veya özellikler kullanılırken oluşan yavaşlık veya gecikmeler
Açılıştaki yavaşlık
  • Photoshop daha önce iyi bir şekilde çalışırken artık yavaşladıysa tercihleri sıfırlayın.
  • Üçüncü taraf eklentilerin yüklenmesini atlayın.Bunu yapmak için Photoshop'u kapatın ve ardından Shift tuşuna basılı tutarak tekrar başlatın.
  • Tüm harici çevresel aygıtların ve sürücülerin bağlantısını kesin.
  • Bilgisayarınızda yüklü olan tüm antivirüs yazılımlarını devre dışı bırakın.
Ağ sürücüleri üzerindeki varlıklara erişim sağlarken yavaşlık
Not: Adobe Technical Support, sadece yerel bir sabit sürücüde Photoshop ve Adobe Bridge kullanımını destekler. Ağ ve çevresel yapılandırma sorunlarını yeniden oluşturmak veya tanımlamak zordur.
Varlığı yerel bir sürücüye kopyalayın, Photoshop'ta düzenleyin ve ardından ağ sürücüsüne tekrar yükleyin.
Photoshop'un özel yazıcılar, Wacom tablet/Cintiq gibi çevresel aygıtlarla birlikte kullanıldığında oluşan yavaşlık/çökmeler
  • Photoshop libcef.dll nedeniyle çöküyor bölümündeki önerileri uygulayın.
  • Çevresel aygıt sürücüsünü en son sürümüne güncelleyin.
  • Photoshop'u farklı bir çevresel üniteyle kullanmayı deneyin.
  • İlave destek için çevresel aygıtınızın üreticisiyle irtibat kurun.
Test edilmemiş/onaylanmamış donanımla (GPU vb.) ilgili sorunlar. Onaylanmamış donanımla Photoshop kullanımı önerilmez.
  • GPU kullanımını devre dışı bırakın.Tercihler > Performans > Grafik İşlemciyi Kullan seçimini kaldırın.
  • Aygıtınızın sürücüsünün güncel olduğundan emin olun. Sürücüyü güncelledikten sonra sorun başladıysa, sürücünün önceki bir sürümüne geri dönün.
Photoshop, CPU gibi müşterinin sistem kaynaklarının tamamını tüketiyor
  • CEPHTMLEngine nedeniyle yüksek CPU kullanımı bölümünde sunulan çözümleri deneyin.
  • Bilgisayarınızın / İşletim sisteminizin genel olarak iyileştirildiğinden emin olun. Örneğin, Windows yüklü bilgisayarlarda MSConfig aracını kullanın.
  • Bilgisayarınızın arkaplanında çalışan gereksiz işlemleri sonlandırın.
  • Gerekirse, bilgisayarınızı yükseltin böylece bilgisayarınız daha fazla kaynak sahibi olur.
Aşırı boyutlu varlıklarla veya birden fazla katman/dosya/çalışma yüzeyi içeren varlıklarla çalışırken oluşan yavaşlık veya gecikmeler
  • Photoshop için bellek atamasını %80-85'e artırın.
  • Sorunlara neden olabilecek tüm ağır katmanları düzleştirin.
  • Önbellek boyutunu ayarlayın. Çalıştığınız belgenin türü için doğru önbellek ayarını seçtiğinizden emin olun.
  • Bilgisayarınızın donanım yapılandırmasını artırın. Örneğin, daha fazla RAM ekleyin. Modern bir işlemciye sahip olmak (örneğin, çok çekirdekli i3 5. nesil işlemci ya da 2.6 Ghz veya daha yüksek saat hızına sahip daha yeni işlemci) yardımcı olabilir.
Dosyaları kaydederken veya varlıkları dışa aktarırken oluşan yavaşlık
  • Bu İşletim Sistemi seviyesinde, sistem sanal belleği/sayfa boyutu ayarlayın. İşletim sisteminiz (Windows veya macOS) için olan belgelere bakın.
  • Bilgisayarınızda yeterince boş sabit sürücü alanı olduğundan emin olun.
  • Dosyayı kaydedeceğiniz konuma yazma izninizin olduğundan emin olun.
  • Dosyayı bir ağ sürücüsüne kaydetmediğinizden emin olun. Bu kullanım durumu desteklenmemektedir.
  • Photoshop kullanımı için çalışma diskleri ekleyin (Tercihler > Çalışma Diskleri).
Photoshop yüksek çözünürlüklü ekranlarda kullanılırken oluşan sorunlarİşletim Sistemi seviyesinde, düşük çözünürlüklü ekran moduna geçiş yapmayı deneyin. İşletim sisteminiz (Windows veya macOS) için olan belgelere bakın.
Photoshop kullanırken oluşan genel yavaşlık/çökmeler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.