Network Ağıma Sızıldığını Nasıl Anlarım [hacklendim ?]

Turkmen48

Yeni üye
24 Haz 2019
14
0
Birkaç gün önce tor ile internette dolaşırken. Altını çiziyorum clearnet de dolaşıyordum deepwebde değil. Javascript vs güvenliğini kapatmıştım. Çünkü bazı sitelerde javascript kapalı olunca hata veriyor. Ben de clear net nasıl olsa diye kapattım. Sadece ip belli olmasın diye yani anonimlik için tordan giriyordum. Neyse. Tor açıkken chromeyi de açtım ve https güvenliği bulunan bir siteye tıkladım. Site farklı açılmıştı. Sitenin üstünde içerik ile alakasız onion uyuşturucu linki ve rusça yazılar vardı. Hemen modemi kapattım. Tüm çerezleri vs temizledim. Benim İp zaten statik değildi ama iyice kontrol ettim doğal olarak modemi resetleyince ip de pcnin ipde resetlenmiş. Toru falan komple sildim. Temp klasörünü de boşalttım. Sonra ağa tekrar bağlandım ve netstat komutu ile dinledim. Sonra daha kapsamlı olarak wireshark ile dinledim. Tüm ipleri tek tek kontrol ettim çoğu google veya microsofta ait olan iplermiş. İnte yazınca çıktı zaten. Her neyse. Ama bu aralar çok paronayak olmaya başladım. Sürekli ağı tarıyorum. Netstat ile baktığımda TCP local adress: benim ip foreign adress:146-66-155-100:27024 ESTABLISHED yazıyordu. Bunu aradım ama bir türlü bulamadım. İp ingiltereye aitmiş. Bu ip mi bilgisayarıma sızmış/sızıyor acaba. Bilgisayarıma sızıldığını nasıl anlarım? Sadece TCP protokollerini mi dinlemeliyim. Ağımı güvende tutmak için tavsiyeleriniz neler. Program desteğine ihtiyacım var mı? Lütfen konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar, acil bir şekilde cevaplarsanız sevinirim.
Hacklendiğim foto:
IMG-20200607-203434.jpg

bahsini ettiğim ip adresi :
https://prnt.sc/svgdea

Son düzenleme:

Hasqer

Uzman üye
27 Haz 2016
1,197
7
Görev yönetcisinden, Kaynak izleyicisini açın. Portun hangi program tarafından kullanıldığını görebilirsin.

Eğer şüphen varsa gelişmiş güvenlik duvarından o portu engelleyebilirsin.

BayRobot

Üye
8 Nis 2020
114
6
Merhaba, ağınız çok yavaş ise birisi ağınızı dinliyor demektir. Modeme reset atabilirsiniz veya şifreyi değiştirebilirsiniz. Bilgisayardan şüpheleniyorsanız görev yöneticisinden şüphelendiğiniz uygulamaların işlemini sonlandırın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.