Akk Saçmalığı Herkes Baksın

Artvinlireiz

Katılımcı Üye
21 May 2016
377
0
Arkadaşlar bugün ayın 9'u. Ve 2 gün önce akk girdi. Kota 50 gb 57 gb indirmişim ki bu imkansız bişey ben kendi cihazımda olsun olsun zorlasın en fazla 30 gb indirmişimdir. Diğer cihazlar toplasan 10 gb etmez. Nasıl bişey bu anlam veremedim

Artvinlireiz

Katılımcı Üye
21 May 2016
377
0
Kardeş anlamıyonmu okumuyonmu kıtmısın
Diyorumki online oyun oynamadım tek ets 2 mp oynadım oda 2 saat sonra banlandım zaten
Yani lol oynasam lol oynadım derdim burda
ayrıca lol hiç indirmedim

sezgin1444

Kıdemli Üye
3 Şub 2012
3,061
4
f3nr1r@R00T
Nasıl bi mantık o videoyu sonuna kadar açıyorum bekliyorum sonra interneti kapatiyorum wifiyi ee başa sarınca devam ediyor video indirmesi imkansız

önbellekte tuttuğu için videoyu izleyebiliyorsunuz ama dediğim gibi videoyu geçici olarak indiriyor ve önbelleğe alıyor. Yani indirmesi imkansız değil bilgisayarda geçici bir önbellek yaratmak zorunda.

sezgin1444

Kıdemli Üye
3 Şub 2012
3,061
4
f3nr1r@R00T
Hocam ama mobil veride izleyince mesala 100 mb gidiyorsa dediğimi yapınca 30 mb?

şimdi şöyle anlatayım: Video başladığı anda bilgisayarda bir dosya oluşuyor video yüklendikçe bu dosya boyutu artıyor yani dosyayı indiriyorsunuz. Bu sayede izlediğiniz program önbelleğe almış oluyor interneti kapatsanız bile izleyebiliyorsunuz geçici olarak.

Mobil veride çok wi-fi'da az gitmesi olayı şundan kaynaklı olmalı: aslında aynı miktarda gidiyor fakat muhtemelen wi-fi hızınız mobil veriden daha hızlı olduğundan tüm video iniyor hızlı istediğiniz yerden başlatıp izliyorsunuz ama mobil veri yavaş kalınca ve videoyu ilerletince yeni bir önbellekleme yapıyor buda videonun zaten indirilmiş olan bölümünü tekrar indiriyor ve daha fazla internet gidiyor.

KISACA: Video izlemek, müzik dinlemek vs. işlemlerde kotanıza dahildir ve 1080p videolar 30dk da birkaç gb boyuta ulaşabiliyor yani akk dolmasının sebebi muhtemelen izlediğiniz videolar.

sezgin1444

Kıdemli Üye
3 Şub 2012
3,061
4
f3nr1r@R00T
EE ne anlamı kaldı eskiden ayın 15 idne gidiyodu şidmi 7 de kaldırma yöntemi yokmu başka modemde kalktı 2 gun sonra gerı geldı mru mtu ayarı falan

Nasıl ne anlamı kaldı o kota sizin kullanabileceğiniz internet kotası indirme yapabileceğiniz değil yani bağlantınız olduğu sürece yapılan tüm işlemler etkiler bu kotayı ki zaten bağlı olduğunuz sürece sürekli birşeyler indirirsiniz. bir web sitesinde gezerken veya film izlerken indirme yaparsınız.

mtu ayarını genellikle torrent kullananlar yapıyor doğru mtu bulamazsanız internetiniz çok yavaşlayabilir veya kopabilir videoları 720p izleyin veya sık izlediğiniz şeyleri indirin.

Artvinlireiz

Katılımcı Üye
21 May 2016
377
0
Abi eyvallah sağolasın ama dediklerin hiç gerçekçi gelmedi bana yani indirme nasıl yapıyor hiç mantık veremedim mobil veri açık sitede kalsın yada wın 40 dakka sonra siteden çık bak kaç kota yine aynı duruyor . Neyse sağolasın

sezgin1444

Kıdemli Üye
3 Şub 2012
3,061
4
f3nr1r@R00T
Abi eyvallah sağolasın ama dediklerin hiç gerçekçi gelmedi bana yani indirme nasıl yapıyor hiç mantık veremedim mobil veri açık sitede kalsın yada wın 40 dakka sonra siteden çık bak kaç kota yine aynı duruyor . Neyse sağolasın

siteye girince siteyi indirir(cooki vs. bakabilirsin) 1 kere indirdikten sonra aynı sayfayı tekrar indirmesine gerek kalmayabilir bu edenle kota aynı kalır ki zaten sitede medya içeriği bulunmuyorsa boyutları en fazla birkaç mb olur fark edemeyebilirsiniz.

Dediklerim gerçekçi gelebilir de gelmeyebilirde fakat gerçekçi gelip gelmemesi gerçek olduğu gerçeğini değiştirmez :) Bu sistemin işleyişi bu şekilde :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.