Aklıma fikir gelmiyor ne yapmalıyım?

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
Bilgilendirici bayağı uzun bir konu açmak istiyorum fakat hep bir yerde patlıyor güzel bir fikir gelmiyor aklıma.
Ne yapmalıyım güncel programlar önerisi yaparsanız araştırma ile onların konusunu açabilirim
Küçük bir test yazılımı yapıp konu açarsam ilgi görür mü?

TSRooT

Üye
10 Ağu 2019
123
26
Merhaba değerli tht üyesi, yardım merkezinde sıklıkla yardım istenen konular oluyor. O konulardan yola çıkarak ozgün bir konu açabilirsin. Veya öğrenmek istediğin bir konu vardır. Bu konuyu internet üzerinden araştırıp, foruma sunarak hem kendini geliştirmiş olursun hem de forumdaki üyelere de destek olmuş olursun.

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
774
Cudi
İnternete iki üç şey yazıp sitelere girip araştırma yapmasını herkes biliyor. Bilinçli bir kişi yardım merkezine konu açıyorsa öncesinde baya bi konu üzerinde surfing yapmış demektir zaten o yüzden kendinizi yeterli hissetmediğiniz bir konuda millete yardımcı olmaya çalışmayın. Size daha değerli olan bir şey söyliyim "TECRÜBE" bu forumdaki insanların aradığı şey bu kelime işte. Herkes internetten bir şeyler ogrenip deniyor yapamadıklarında araştırıyor o da olmadığında buraya konu açıyor sizin tecrübeniz yoksa eğer o kişiye yardım istediği konuda bir yarar sağlıyamazsınız çünkü (artık hangi konuysa) o alanda tecrübeniz olmadığı için o soruyu soran kişinin yaptığı gibi internete bir fazla iki eksik bir şeyler yazıp ona cevap yetiştiriceksiniz ve kesinlikle faydalı olmıyacak. Bu yüzden sadece size değil herkese tavsiyem şudur: İdealiniz başkalarına ait sorulara cevap bulmak değil kendinizi geliştirerek daha farklı sorular sormak olsun. Böyle yaparsanız göreceksiniz ki bi noktadan sonra herkesin sormaya devam ettiği soruların cevabını bilinçsizce bulucaksınız ve gündeme yeni, güncel sorunlar getirip gelişime katkı sağlıyacaksınız. Herkese iyi forumlar.

Son düzenleme:

'Aspect

Özel Üye
29 Şub 2020
1,396
1,575
Instagram
Anladım benden bir şey olmaz o zaman

Öyle düşünmeyin. Benim açtığım ilk konulara bakın. 1 - 2 tanesi çok kötüdür. Tecrübe kazanmak için denemek yapmak gerekir. Kimse mükemmel bir konu yazarak başlamadı bu foruma. Yazdıkça öğreniceksiniz. Ama konunuz için şu şeylere dikkat edin.

Resimli ve renkli olsun
İçerik kısa değil detaylı olsun
Yazım ve noktalama işaretlerine uygun olsun

Son düzenleme:

Nonantiy

Global Moderatör
28 Haz 2020
2,003
1,092
Kayseri
Merhabalar, bir kategori secip ve o kategoriyi arastirirsaniz oradaki eksik olan konulardan birini acabillirsiniz.

noktalıvirgül

Deneyimli Moderatör
17 Kas 2020
934
516
Merhaba,
Birçok kişinin ilgi duyduğu ve fayda sağlayabileceği alanları ayrıntısıyla öğrenip o şekilde konu açabilirsiniz. Ayrıca forum konularını inceleyip "şu da paylaşılsaydı" diye bir konu aklınıza gelirse o da adım atmanıza yardımcı olabilir
İyi forumlar..

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
223
Tek Başına Bir Teşkilat
Merhaba yardım merkezinden yola çıkarak konu açmanı tavsiye ederim.
örnek olarak github üzerinde beğendiğin herhangi bir aracı tanıtımını yapabilirsin
yalnız tanıtım yapacağın araç forumda yakın zamanlarda paylaşılmamış olsun yani 1 - 1.5 hafta önce aynı konu açıldıysa eğer
o konuyu açmamanı tavsiye ederim. iyi forumlar

wrozly

Üye
20 Ocak 2021
78
4
Türkiye
Daha çok hem kendi ilgi alanınla hemde o alan hakkında bilinmeyenler gibi şeyler yapabilirsin örnek olarak pythonda çok iyisindir bot yazma gibi bir çok şey ögretebilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.