Alan şeçmekte zorlanıyorum

19 Ocak 2023
52
23
Merhaba arkadaşlar bir yıldır yazılım da alan seçmekte zorlanan biriyim ilgi çektiğim alanlar siber güvenlik, mobil programlama ve web programlama siber güvenlik networkdan ibaret olduğu için yanında web de bilmeniz gerekiyor sakın demeyin bir hacker web site yapmayı mobil uygulama yapmayı diye yorum yapmayın onu 5 yaşındaki kuzenimde biliyor yani kararsız kaldım siber güvenlik ilgimi çekiyor ama ben programlama da yapmak istiyorum sizce siber güvenlik alanında mı çalışayım

Golgedm

Üye
25 Mar 2018
64
28
hocam merhaba iyi günler, kendiniz kısmen kendi sorunuzu cevaplamışsınız bende birkaç ekleme yapmak isterim..
siber güvenlik olarak ilerlemeyi daha uygun görüyorum, söylemeyin dediniz ama programlamayada yanaşmanız hepsini öğrenmeniz size eksi değil artı kazandırır..
örneğin, yazılım ile bir işe yönelme kararı aldınız fikir değiştiniz geliştirme aşamasında bir hacker gibi düşünebileceksiniz, diğer konulardada gelişim sağlamnızı öneririm hatta öğrenirken bazı podcast kanalları mevcuttur oraya mail ile sorularınızı iletiyorsunuz hepsini sizin için cevaplandırıyor bu kişiler işlerinde çok uzman kişiler oluyor genelde..
sizin için bu siteleride önerebilirim mesela biri : smashing security, 401 vs bir çok kanal mevcuttur..

19 Ocak 2023
52
23
hocam merhaba iyi günler, kendiniz kısmen kendi sorunuzu cevaplamışsınız bende birkaç ekleme yapmak isterim..
siber güvenlik olarak ilerlemeyi daha uygun görüyorum, söylemeyin dediniz ama programlamayada yanaşmanız hepsini öğrenmeniz size eksi değil artı kazandırır..
örneğin, yazılım ile bir işe yönelme kararı aldınız fikir değiştiniz geliştirme aşamasında bir hacker gibi düşünebileceksiniz, diğer konulardada gelişim sağlamnızı öneririm hatta öğrenirken bazı podcast kanalları mevcuttur oraya mail ile sorularınızı iletiyorsunuz hepsini sizin için cevaplandırıyor bu kişiler işlerinde çok uzman kişiler oluyor genelde..
sizin için bu siteleride önerebilirim mesela biri : smashing security, 401 vs bir çok kanal mevcuttur..
Zaten ilgimi çekmese burada ne işim var teşekkürler

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
23
1,365
Merhaba,

Siber güvenlikte iş imkanı daha az olduğu için ve de piyasada ihtiyaca oranla daha fazla ilgili bulunduğu için ben yazılım ile ilgilenmeyi tercih ederim. İstek de ilgili de çok fazla var. Çok yoğunlaşırsanız kesinlikle daha faydalı olur.

İyi Forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.