Algoritmaya Giriş En Baştan Başlayın !

Examplernszt

Yeni üye
2 Ara 2018
46
0
Dünya
Merhaba Arkadaşlar
Daha programlamaya yeni başlayan arkadaşlarımız için bugün algoritma kavramını en iyi şekilde en baştan anlatan ve özetleyen dil bağımsız ortamda algoritma kurabileceğiniz iki platform vereceğim.

Eğer programlamaya yeni başlıyorsanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız en doğru yer burası çünki dil bağımsız dediğim olay dil bilmenizi gerektirmediği için dil öğrenmeye başlamadan bir temel oluşturursunuz.Lafı fazla uzatmadan

1-)CodeMonkey

Arkadaşlar bu sitede algoritma mantığını kavrayabilmeniz için en temel algoritmadan başlanmış
Bir sorun var ve siz sorunu çözmeye çalışıyorsunuz
Sorunumuz maymunun muza ulaşması herhangi bi dille yazmıyorsunuz kodları.
Sadece sitede öğretilen sistem ile algoritma oluşturuyorsunuz.
Temel için mükemmel bence...

2-)Code.org

Burada da mantık yukarıdaki gibi çalışıyor.Gene dil bağımsız bir ortam.
Kod bilmeden algoritmayı çözmeniz yararınızıa olacaktır.

Direk kod ile öğrenilmek istendiğinde işler biraz karışabiliyor.

Son olarak ta 1 uygulamayı daha paylaşmak isterim.

3-)Stratch

Arkadaşlar burada sürükle bırak tekniği kullanılmış.Dil bağımsız kod bloklarını sürükleyerek bir kod kümesi oluşturuyoruz ve çalıştırıyoruz.
Ekranda ilk açtığınızda bir kedi görseli çıkıyor.
Gelişiseniz o kediye takla bile attırabilirsiniz.Ufak çaplı çizgi filmler bile yapabilirsiniz.
İç içe döngülerle algoritma kavramını en iyi şekilde anlayabilirsiniz.
Ben ilk kullandığımda 64 yapraklı çiçek görseli çizmiştim.
İç içe döngüler kullanarak siz de yapabilirsiniz...

Herşey Sizin İçin THT AİLESİ
Başlamak İçin Çok Güzel Bir Gün!​

Toqin

Yeni üye
1 Ocak 2019
4
0
Güzel Anlatım Stratch Orta Okulda Kullandım İse Yarar Zamanım Olursa Diğer Sitelere Bakarım İyi Günler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.