AliExpress ile İlgili Birkaç Sorum Var

kinggskral

Katılımcı Üye
24 Nis 2015
863
0
İzmir
Merhabalar bugün aliexpress'den bir kolye ve mouse beğendim.Almak istiyorum fakat aklımda 2 soru var birincisi:
Direk olarak kapıda ele teslim mi yoksa ev önüne mi bırakılıyor.
İkincisi ise gelmeme olasılığı olduğunu duydum kısaca özetler misiniz.Teşekkürler.

ensgzn1

Üye
7 Kas 2015
202
0
Ankara
Ptt kargo evine kadar getiriyor. Parayı kartla ödüyosun. 25$ gümrük sınırı var, sanırım tek alışverişte bu. Bu sınırı aşarsan gümrüğe takılır ve vergisini ödemeden içeri sokamassın. Eğer 60 gün içinde gelmezse iade sürecini başlatıp 1 hafta içinde iade alabilirsin.

Fanexsx

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
502
1
Anadoludan
Dostum ben aliexpresden 4 tane ürün aldım hepsi sapa sağlam elime gelidi fakat aldığın mousun satıcısının 5 yıldız olmasına dikkat et ürünün geri bildirimlerine bak bir sıkıntı yoksa gelir.Onun dışında şimdi adamlar kargoluyor istanbula geliyor ordan senin oturduğun mahalledeki ptt ye gelir ptt de posta vs dağıtırken varsa posta kutusuna yoksa gelir kapıyı çalar seni sorar ve teslim eder.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.