Allah'a Tanrı Demek !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AlinganPanda

Uzman üye
30 May 2014
1,786
1
105
Anıtkabir
müslümanmısın ? kuran okuyormusun ? okudugun kuran işte arapca kardeşim , ettiğin dua arapca, sure.

İslam Araplara mâl olmuş bir din olduğundan olabilir mi gerçekten anlamıyorsunuz bakın ben Müslümanım ve müslümanlığıma da laf söyletmem benim anlatmak istediğim şey şudur;

eğer arapça biliyorsanız sizi tenzih ederek söylerim ancak;

Kutsal Kitabı anlamadan okuyacağıma, Anlayarak okumayı tercih ederim o Kitap insan oğluna okuması ve anlaması için gönderilmiştir. dolap üstlerinde tozlanmak için değil.

*-*Börteçine*-*

Kıdemli Üye
6 Tem 2014
2,250
0
Mutfak
Kıyamet Alametlerinden birisi de " dağların yürütüldüğü zaman" ifadesidir. Bunu modern bilime göre inceleyelim
Yıldızlar kara delik , nötron yıldızı veya beyaz cüce hallerine dönüştüklerinde çekim güçleri milyonlarca-milyarlarca kat artar. Çevrelerindeki gök cisimleri üzerinde bu çekim gücü etkili olur. Güneş dürüldüğünde oluşacak çekim gücü dağlar üzerinde de etki gösterecek. Dağlar önce yerlerinden kopacak ve çekim gücü artmaya devam ettikçe "Dağlar ufalanıp savrulduğu zaman" ayetinde geçtiği gibi ufalanıp savrulacak.
Bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır ama 1400 yıl önce gönderilen bir kitabı Haşa insan yazmış olsa idi bunları nasıl bilebilirdi ?

https://www.youtube.com/watch?v=I3Imlo9ue9c
https://www.youtube.com/watch?v=mrg5KnW-pE0

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
İslam Araplara mâl olmuş bir din olduğundan olabilir mi gerçekten anlamıyorsunuz bakın ben Müslümanım ve müslümanlığıma da laf söyletmem benim anlatmak istediğim şey şudur;

eğer arapça biliyorsanız sizi tenzih ederek söylerim ancak;

Kutsal Kitabı anlamadan okuyacağıma, Anlayarak okumayı tercih ederim o Kitap insan oğluna okuması ve anlaması için gönderilmiştir. dolap üstlerinde tozlanmak için değil.

dinine sadıksan ne dilde olursa olsun o kuran'ı ogrenip okrusun. duaları okursun. suanda ingilizce olsada okuyacaktık. veya herhangi bir dil olsada.

türkce mealleri zaten var kitabın. anlayarak okumak derken ne demek istedin ?

'Süvari

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
2,180
0
-
Börteçine son sorum şu : Tanrı yoksa neyi inkar ediyorsun , senin dinini deme çünkü benim Dinim de de Allah var .

Black-Spy'

Özel Üye
31 Ocak 2013
6,030
4
İstanbul

Sen bilimsel bakıyorsun olaya bende sana bildiğim kadarıyla araştırdığım kadarıyla bilimsel gerçekleri yazıyorum bana dışarda bulduğun saçma sapan şeylerle gelme direk soruma cevabını ver.
http://www.turkhackteam.org/4784297-post131.html

1400 yıl önce gönderilen bir kitabı Haşa insan yazmış olsa idi bunları nasıl bilebilirdi ?

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
32
-
Bence bu kadar yeterli ban kokusu alıyorum bir yerlerden. Bu arada kimse rahatsız olmuyor demiştin Onder' a. Ben rahatsız oluyorum.

Nightmarex

Üye
22 Nis 2015
170
0
dinine sadıksan ne dilde olursa olsun o kuran'ı ogrenip okrusun. duaları okursun. suanda ingilizce olsada okuyacaktık. veya herhangi bir dil olsada.

yani demek istiyoki hz muhammed arapça bildiği için arapça indirilmiştir ancak insanın arapçayı okuyup anlamamasındansa türkçesini okuyup anlaması yeterlidir.

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
yani demek istiyoki hz muhammed arapça bildiği için arapça indirilmiştir ancak insanın arapçayı okuyup anlamamasındansa türkçesini okuyup anlaması yeterlidir.

peygamberler bellidir. zaten hz muhammed dogdugunda bir kac olay olmustu. araplara ineceği belliymis belirlenmis yani. senin dedigine gore o zaman camiler allahuekber diye dğeil tanrı uludur diye mi ezan okunsun ?

AlinganPanda

Uzman üye
30 May 2014
1,786
1
105
Anıtkabir

İddia ediyorum; Bu ülkede müslümanım diyen insanların %70'den fazla arapça bilmiyor.

Ancak bu ülkenin %99'u türkçe biliyor. Anlayarak okumaktan kastım da bu.

Ve Gene iddia ediyorum ki Türkiye'de Kuran-ı Kerim'lerin %60'ı Arapça ve Bir Dolabın üstünde tozlanmaya bırakılır.

Nightmarex

Üye
22 Nis 2015
170
0
İddia ediyorum; Bu ülkede müslümanım diyen insanların %70'den fazla arapça bilmiyor.

Ve Gene iddia ediyorum ki Türkiye'de Kuran-ı Kerim'lerin %60'ı Arapça ve Bir Dolabın üstünde tozlanmaya bırakılır.
İddia ediyorum türkiyenin %96'sı arapça bilmiyor

İddia ediyorum Kuran-ı Kerimlerin %70'inden bile fazlası tozlanmaya bırakılır

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1

ihtimallerin kaynaklarını alalım ? iddia bostur. benim mavi kuranım var okuyorum. okuldada kuran dersinde okuyorum. birde 29 ekim canakkele zaferi gibi zmanallarda 30 kisiye bir cüz veriliyor kendi aramızda hatim indiriyoruz şehitler icin.

Black-Spy'

Özel Üye
31 Ocak 2013
6,030
4
İstanbul
İddia ediyorum türkiyenin %96'sı arapça bilmiyor

İddia ediyorum Kuran-ı Kerimlerin %70'inden bile fazlası tozlanmaya bırakılır

Arapçadan kastın konuşma dili şeklindeyse haklı olabilirsin ama kuran okumayı dersen yanlış söylersin. Kur'ana göre Kur'anı yüzünden arapça okumak sevaptır okursan karşılığını alırsın. İçindeki anlamı içinse mealini okumakta hiçbir sakınca yoktur hatta büyük alimler Kur'anın anlamı anlaşılması için yıllarca oturup ciltlerce tefsir yazmışlardır.

02d3

Kıdemli Üye
23 Haz 2015
2,581
1
LA
Allah'a tanrı demek yanlış değildir. Kalbinden geçen önemlidir.
*-*Börteçine*-* üslübuna dikkat et!
Türkiye'deki Kur'an'ların %70'inden fazlası birkez bile okunmamıştır. Dayanağı insanlar. Okumuşlarsa da ülkemizin ortalama IQ seviyesi 30. Dinin, ırkın vveya cinsiyetin bir önemi yoktur.Önemli olan "insan" olmaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.