Anakart oksitlenmesi

Teouique

Katılımcı Üye
7 Kas 2015
744
0
Merhaba dostlarım bilgisayar donanım ve tamirinden anlayan arkadaşlara bir sorum olacak.

Monster Tulpar T5 modelini kullanıyorum.Bilgisayarın genel temizliği (Termal macun toz alımı) yapılsın diye servisine biraktım. Aradan 2-3 gün geçti telefonla aradılar klavye ve anakartta sıvı temas oluşmuş ve oksitlenme meydana gelmiş evet az miktarda sıvı temaz oldu anında müdahale ettik en fazla 1 yemek kaşığı kadar sıvı temasta bulunmuştur bunun ne kadarı anakarta ulaşmıştır bilemem. Telefonda anakartta oksitlenme olduğunu söyledikten sonra değişmesi gerektiğini ancak 799$ yani 4.995 Tl civarında maliyeti olduğunu dilersem yeni bilgisayar satın almamı söyledi. Anakart tamirinde %70 olasılıkla bir daha çalışmayacağını o yüzden tavsiye etmediklerini belirttiler.

Rapor ve görselleri istedim aşağıya ek olarak koyacağım fikirlerinizi almak istiyorum.

1.Anakartta en ufak oksitlenmede direk yenisini mi almalıyız bu servisin amacı nedir ?
2.Ciddi bir oksitlenme söz konusumu ?
3.Ne gibi çözüm yollarına başvurmalıyım ?

-----Anakart görseli: ------

-----Klavye görseli-----

--------------------------------------------------------------------------

-----Rapor-----

Görüşlerinizi bekliyorum

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Bilgisayarı temizliğe göndermeden önce çalışıyorsa , aynı şekilde teslim etmelerini söyle bakımını yaptıktan sonra . Bilgisayar çalışmıyorsa muhtemelen ellerinde patladı demektir oksitlenmeyi temizlerken

Teouique

Katılımcı Üye
7 Kas 2015
744
0
Bilgisayarı temizliğe göndermeden önce çalışıyorsa , aynı şekilde teslim etmelerini söyle bakımını yaptıktan sonra . Bilgisayar çalışmıyorsa muhtemelen ellerinde patladı demektir oksitlenmeyi temizlerken

Bende bu durumdan korkuyorum hiç bir sistemsel sorun yaşamadım bugünden sonra yaşamaktan korkuyorum. Cevabın için teşekkürler dostum :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.