Mobil Android bildirimlerini kapatma

Feorless

Yeni üye
30 Ağu 2019
13
0
Herkese merhabalar,
Yeni Android sistemlerinde arka planda telefonun kamerasını yada mikrofon kulanımını gösteren (bildirim çubuğunun olduğu noktada) ekstra bir bildirim görünüyor. Bu durumu engellemenin yada kapatmanın bir yolu var mıdır? Uygulamanın bildirimlerini kapatmak işe yaramıyor. Aşağıda bıraktığım ekran resminde ki gibi...
8bdd39d4fc7.jpeg

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba, hangi işletim sürümünü kullanıyorsunuz? Elbette android özelleştirilebilir istenmeyen yerler çıkarılabilir bunu yapabilirsiniz ama belli başlı bilgi ister. Çok aşırı rahatsız oluyorsan başka bir sürüme ROM atabilirsin ama tavsiye etmem. İyi forumlar dilerim

Feorless

Yeni üye
30 Ağu 2019
13
0
Merhaba, hangi işletim sürümünü kullanıyorsunuz? Elbette android özelleştirilebilir istenmeyen yerler çıkarılabilir bunu yapabilirsiniz ama belli başlı bilgi ister. Çok aşırı rahatsız oluyorsan başka bir sürüme ROM atabilirsin ama tavsiye etmem. İyi forumlar dilerim

Cihaz note 8 android 8 üzeri bütün cihazlarda oluyor. Rom atmak gereksiz. Çünkü benim sorunum genel. Kamerasına yada mikrofonunu eriştiğim cihazın üstünde görünüyor. Bildirim çubuğunda değil. Bunu varsa kendi cihazınızda da deneyebilirsiniz. Mesela bir ses kayıt programını açın ve masa üstüne dönün. Arka planda ses kaydederken yukarda görünüyor.

IMG görünmüyor Detaylı bilgi verebilirmisin

Android 8 üzeri bütün cihazlarda arka planda mikrofona yada kameraya erişen program hakkında uyarı veriyor. Programın bildirimleri kapalı olmasına rağmen. Ses kayıt programını açın ve masaüstüne dönün. Ses kaydediliyor diye yukarda uyarısı oluyor. Bazı cihazlarda mavi renkteyken benim cihazımda kırmızı renkte görünüyor. Varsa cihazınız deneyin.

Merhaba, telefon markası ve android sürümü ile alakalı olabilir. Çözümü için aşağıdaki konuya bakabilirsiniz;

https://www.mobil13.com/android-telefonlarin-durum-cubugundaki-simgeler-nasil-gizlenir-12411.html

Burada genel bildirimler hakkında bir çalışma yapılmış. Bu bildirim gibi değilde cihaz sahibini bilgilendirir gibi çalışıyor. Bak hemşerim senin telefonunu bir program mikrofonunu erişiyor heyy der gibi... Üst paneli aşağıya çeksenizde hala üstte görünüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.