Android Cihazda Nasıl Tool Kullanılır Ve Root Nedir?

Mavc03

Yeni üye
22 Haz 2022
12
3
Merhaba yeni üyeyim bişey bilmiyorum pek yardım edin lütfen mobilde bu toollar nasıl açılır kullanılır ve root nedir anlamadım yardım edermisiniz lütfen

dostum root dan gideyim ilk önce telefonu rootlamaak sistemde erişilemedik yerlere erişmek ve o yerleri dilediğimiz gibi değiştirmek için kullanılan işlemdir root lama işlemi telefondan hack yapılabilirmi konusuna gelicek olursakta evet telefondanda hack işlemlerini yüretebilirsin github taki bütün toolları termux ile çalıştırıp hack işlemleri sağlanır pc daha iyi hem ekran boyutundan hemde bazı işlemlerde ama genede telefondan hack yapabilirsin imkansız değildir.

Hocam bu root telefondaki uygulamaların kodlarını mı görüyoruz rootla
hayır dostum telefon şirketleri sistem dosyalarına kullanıcının inmesine izin vermez ama bu rootlama işi o izni kaldırıp sistemde istediğin dosyaya istediğin şeye müdahele yapmana yarar kaynak kodlarını görütülemekle bi alakası yok yani

Mavc03

Yeni üye
22 Haz 2022
12
3
hayır dostum telefon şirketleri sistem dosyalarına kullanıcının inmesine izin vermez ama bu rootlama işi o izni kaldırıp sistemde istediğin dosyaya istediğin şeye müdahele yapmana yarar kaynak kodlarını görütülemekle bi alakası yok yani
Saol kral anladım teşekkürler bide bi soru daha sorcam root nasıl atılır yapılır veya nerden öğrenebilirim

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,381
118
2,575
Merhaba Değerli Üyemiz, android'ten hack yapmak mümkün ama kısıtlıdır. Uygulama olarak termux kullanabilirsiniz. Bunun eğitimi forumda var. Onun haricinde, bazı hack araçları forumda var ve bazı araçları ise vip olanlara veriyoruz. Sizde bunlar ile çeşitli hack ler yapabilirsiniz.
İyi Forumlar.

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,640
13
1,173
Selamlar,

Öncelikle önemli bir husustan bahsetmek isterim.

"root"lanmış veyahut üzerinde oynanmış telefonlar garanti kapsamında değildir.

"root" işlemi için bir bilgisayarınız olması daha sağlıklı olacaktır.

Windows cihazınıza "KINGROOT" aracını yükleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
23
1,365
Merhaba,

Genellikle Android için Termux kullanılmaktadır.

Cihazınıza root atmak için forumumuzda bulunan konuları kullanabilirsiniz.

İyi Forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.