Android ile neler yapılabilir?

Héraklés

Özel Üye
27 Haz 2011
6,162
23
Android ile neler yapılabilir?

Geçenlerde Sprint’in HTC Hero ile iPhone AT & T benim geçiş. Kahraman saf bir Android cep telefonu (Android değiştirilmiş bir formu olan HTC Sense, en) olmamasına rağmen Şimdi, Android (yalnızca paket için bir HTC “bent” ile) verdiği aynı deneyimi sağlar. Bu telefon sayesinde, bir kez daha cep keyfi geldiniz. IPhone ve Kahraman arasında çok farklılıklar vardır, Hero birçok açıdan gerçekten mobil inek almak için öyle. Ancak bu makalenin amaçları için, sadece 10 almak zorunda kaldı. Ben gerçekten iPhone farklıdır deneyim haline bu yönleriyle yere daralmış var.

Hepimiz iPhone biliyorum, nasıl çalıştığını biliyorsunuz (ya da birçok durumda, çalışmıyor). Biz gezegendeki hemen hemen her türlü görev için bir uygulama olduğunu biliyorum. Ama bir Android telefon? Bir çalıştım kadar gerçekten bir Android telefon bilmiyorum. Bu sayede mobil deneyim zorlayabilir ne kadar bulabileceğiniz zaman bulunuyor.

1: Tarama
Önce ben iPhone Safari tarayıcısını seviyorum diyelim. Hızlı, güvenilir, öyle istikrarlı. Ama esnek? Flaş? Tekelci? Evet Safari iPhone için sadece tarayıcı olduğunu ve tarayıcı hala Flaş yapmaz. Ancak, Android tarayıcı mobil piyasadaki en iyi tarayıcılardan biri. Benim HTC Hero, ben Opera Mini, Yunus ve varsayılan tarayıcı var. Ben yüklemeden sonra onu birkaç kez kullanılan beri Opera Mini kullanmamışlardır. Dolphin Sekmeler ve Hareketleri onun kullanımı ile, göz alıcı. Ama varsayılan Android tarayıcı sadece yenmek mümkün değildir. Genellikle, hızlı Safari daha sayfaları yükler Flash desteği vardır ve sadece bir tarayıcı yapmalıyım her şeyi yapar.

2: Masaüstü
Bunun yerine sadece telefonun masaüstü (iPhone gibi) çöp simgeler kalmadan, Android telefon masaüstüne widget ekler. Bu aletler bir gerçek amacı sahip olma eğilimindedir. Örneğin:

Heyecan Widget mobil masaüstünüzden heyecan durumunu güncelleştirmek için izin verir.
İnsanlar Widget masaüstünüzde (tek bir tıklama ile tek bir tıklama ve metin ******nuz ile eşi aramak istiyorsunuz) farklı kişiler için farklı eylemler etkinleştirmek sağlar.
Mesajlar Widget anında masaüstünden e-posta görmenizi sağlar.
Android masaüstü iPhone masaüstünden tamamen farklı bir seviyede. Karşılaştırmak için gerçekten adil değil. Sanki Éclairs için elma.

3: Bağlantı
Benim Hero masaüstü “sayfalar” birinde, ben dört düğme vardır:

Açma / bluetooth kapatma
Açma / Wifi kapatma
Açık / Mobil Şebeke kapatın
Açma / GPS kapatma
Bu düğmeler anında korunması pil ömrü doğru uzun bir yol kat edecektir çeşitli bağlantı seçenekleri, kapalı açmak veya sağlar. Bilinen bir kablosuz ağ kullanılabilir olduğunda Wi-Fi otomatik olarak kapanacaktır Y5 denilen Piyasasında bir uygulama da var. IPhone bu herhangi yapmak için, Ayarlar ekranına gidin ve çeşitli seçenekleri yolunuzu gitmek gerekir.

4: PC bağlantısı
IPhone aksine, telefonunuzu yönetmek için iTunes olması gerekmez. Android henüz Linux masaüstü ile senkronize çünkü Şimdi, bir çiğnenmiş-up dilin biraz söylüyorum. Bu, şimdilik bu sorun değil. Herhangi bir işletim sistemi tarafından (sürükle ve bırak yöntemiyle) kullanılabilir böylece Ama Android SD kart monte edebilirsiniz. Bu size daha sonra telefonda kullanılabilir olacak ve müzik dosyalarını ekleyebilirsiniz. Basit.

5: Çok bildirimi
Ben her zaman iPhone ile yaşadığınız sorunlardan biri, bildirim sistemidir. Temelde, tüm uygulamaları da erişimini tek bir sistem bağlıdır. Bir Twitterer iseniz sadece iPhone üzerinden Twitter uygulaması açarak güncelleştirmelerinin Örneğin, siz öğrenebilirsiniz. Android ile, uygulamalar bildirim sistemine erişimi olan ve tüm bildirebilirsiniz. Android telefon bildirim çubuğu simgesi yeni sesli mesajları, e-posta mesajları, Facebook bildirimleri, yeni Gmail, yeni metin mesajları ve daha fazlasına sizi uyarabilir. Bir uygulama bir bildirim varsa, hemen bildirin, ve arka planda olabilir.

6: Sonsuz kişiselleştirme
Bu kadar çok okuyucu kullanıcı yapılandırma değersiz olduğunu düşünüyorum görünüyor çünkü listesinde bu yere tereddüt. Bu değil. Android telefonu kullanıcıları bakmak ve bunu istiyorum tam olarak nasıl davranmasını mobil yapılandırmanızı sağlar. Bir sosyal ağ güç kullanıcı iseniz, Facebook için bir ekran, Twitter için bir, manifatura için, diğeri ise Flickr için bir tane olabilir. Ya da bir iş kullanıcı iseniz, RSS için, e-posta, gmail için, takvim için, kişiler için bir ekran var ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Sadece telefonunuzun davranışını yapılandırabilirsiniz, masaüstü istediğiniz şekilde yapılandırabilirsiniz. Farklı kişiler için varsayılan eylemler ayarlama – hatta tamamen farklı bir masaüstü eklemek istediğiniz gerekir. Olanakları Android cep telefonu ile sonsuzdur. IPhone ile hemen hemen Apple söylediklerini sınırlı konum.

7: Store
Evet, Apple bunun için bir uygulama vardır. Ama Android yapar. Ve şansını, Android uygulama ücretsizdir ve iPhone uygulaması daha (veya daha iyi) ve eserleridir. Ve ister inanın ister inanmayın, Android Market uygulamalar binlercesi var. Apple (en azından henüz) hemen hemen her şey için bir uygulama üzerinde bir patente sahip değil. Zaman olsa verin. Ve Android telefon uygulamaları yükleyerek aslında iPhone daha kolaydır. Ücretsiz uygulamalar için, herhangi bir şey yüklemeye çalışırken her zaman bir şifre girme konusunda endişelenmenize gerek yok. Ve Android Market uygulamaları satın almak için Apple’ın iTunes mağazası bağlantı vermek zorunda değilsiniz. Bir fiyat sahip olan uygulamalar için, Google Pazarı’nda bir kez bilgilerini girin ve bitirdiniz.

8: Google entegrasyonu

Android Google ile entegre amacıyla inşa edilmiş çünkü bu, neredeyse adil değil. Ama vay iyi entegre yok. Google arama ister misiniz? Bunun için, arama tuşuna basıyor, arama dizesini girin ve gidiyoruz ve çalışıyor. Google Voice bahsetti mi? Evet, Android bunun için bir uygulama vardır.

9: Açık Kaynak

Neden açık olan iPhone daha Android daha iyi yapar? Android geliştiricileri yardım olanağı geliştiriciler dolu bir gezegen: açık olan Linux yardımcı olduğu aynı nedenle. Herkes sistem daha iyi Android kaynağa erişebilirsiniz. Bu, bu kadar az-daha ideal niyetleri telefonun herhangi bir zayıflık keşfetmek için izin veren, aynı zamanda iki ucu keskin bir kılıçtır. Zayıf açık kaynak topluluğu olarak tespit edildiğinde, hızla sabit çünkü Ama bu dolaylı bir artı olarak görülebilir. Bu gelenek Android cep telefonu uzatmak olacağını varsayabiliriz. iPhone açık? Haklısın Şaka yapıyorsun?

10: taşıyıcılar Açık
Bu henüz Android neden üstün olduğunu bir başka nedenidir. Eğer bir iPhone (en azından şimdilik) istiyorsanız, daha iyi AT & T açık olmak Eğer AT & T gibi değil ve hala bir iPhone istiyorsanız, daha iyi biraz hapis kırma yapmaya açık olması veya başka bir ülkeye gider. Bir Android telefon istiyorsanız, taşıyıcı herhangi bir sayıda üye ve Android kullanan seçkin telefonlar herhangi bir sayıda seçiminiz olabilir. Aşağı yok kilit.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.