Android/iOS Tarafını Seç

21 May 2022
65
1
38
Pitbullar
İOS tabikide android gibi saçma sapan bir işletim sistemi ile vakit kaybetmeyin.
Apple kullanıcı gizliliğinden ötürü polise dahi kilit açmaz ama android için aynısını söylemek zor kaynak kodu açık zaten al ne istersen yap

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,390
7
2,005
Dinlenmede.
İOS tabikide android gibi saçma sapan bir işletim sistemi ile vakit kaybetmeyin.
Apple kullanıcı gizliliğinden ötürü polise dahi kilit açmaz ama android için aynısını söylemek zor kaynak kodu açık zaten al ne istersen yap

Kompak bir işletim sistemi ile insanlik ne kadar kendini ileriye götürebilir bu sadece android degil çeşitli farkli teknolojilerde olabilir örnek 1994 yapımı bir filmde android kelimesi ilk defa duyulduğu günden bugüne kullandığımız arabalar veya hastanede ameliyat servislerinde dahi var olan birşey. Açık kaynak olmasi ios dan 1 adım öne cikmasinin nedenidir.
Çünkü herkez kendinden birşeyler katabiliyor.
Dahasini yazarim ama yorgunum

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
908
11
716
içinde yaşadığı ortadoğu ülkesi yüzünden iphone alamayanların android'i seçeceği versus.

Dün henüz yayınlanmayan iOS 16'nın beta sürümünü yükledim. kusursuz, resim işleme olayında zirveye ulaşmışlar artık. Aşağıda bırakacağım videolarda gördüğünüz şeyleri yapabilen bir android bulursanız tekrar kıyaslanabilir ancak şimdilik iOS > Android (yazılım kalitesi, hız, işlevsellik ve stabilite açısından)

Androidde daha adam akıllı ekran kaydı alma olayı bile yokken iOS bunları yapabiliyor:

Galerideki herhangi bir videodan/fotoğraftan yazı kopyalama:

Bir fotoğraftan herhangi bir hayvanı / nesneyi çıkartma:

Farklı ana ekran konfigürasyonları yapabilme:

Bunlar iOS 16'daki en cool özellikerleden birkaçı. iOS'da zaten olan kusursuz face ID, fotoğraf/video işleme, gece modu vs gibi olaylara girmiyorum. Android'de videodan yazı kopyalamayı değil, basit bir şekilde ekran kaydı alabilmek için bile play store'dan falan bazen root gerektiren ve reklam dolu programlar indirmeniz gerekirken iOS'un kendi 60fps ekran kaydedicisi var.

android ile ios kalite açısından kıyaslanamaz. Android küçük ve daha 'portable' olduğu için çoğu gömülü sistemde kullanılır, başka da bir artısı yok gibi

21 May 2022
65
1
38
Pitbullar
Ne guzel ulke ya herkes androıd demis.
android dediğiniz sistem google'ın kölesidir çinlileri nasıl uygulama marketinden attılarsa yarın öbür gün sizide atarlar :) açık kaynaya bu kadar güvenmeyin yoksa sizin çin gibi işletim sistemi yazacak elemanınızda yok :D

Lixix

Üye
14 Tem 2020
84
44
almanya şukurzberg
Ne guzel ulke ya herkes androıd demis.
android dediğiniz sistem google'ın kölesidir çinlileri nasıl uygulama marketinden attılarsa yarın öbür gün sizide atarlar :) açık kaynaya bu kadar güvenmeyin yoksa sizin çin gibi işletim sistemi yazacak elemanınızda yok :D
kanka ona bakarsak apple de rusyadan çekildi yani ben mi yanlış biliyorum

GECEYARASA

Üye
4 Eyl 2022
144
89
Ottoman

Bana göre kesinlikle android, iOS her nekadar güvenli olsa da çok kısıtlama yapıyor.
Her şeyden önce güvenlik gelir İOS seni apk hile tarzı şeylerde kısıtlar bu yüzden güvenlikli güvenliği es geçersek kamera,hız,oyun performansı üst düzey telefonları var İOS'un tabi Hack/Siber Güvenlik konusunda telefondan yapılacak bir takım işler olabiliyor o zaman İOS kullanamazsın işte android + root lazım. Telefondan da bu işleri üst düzey yapan birisi rat yemez bu yüzden Android tercih edilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.