Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80
Cevap: Android Soru Cevap Konusu By ZehirX

Telefonda bootloader kilidi açamıyorum gerek ADB olsun gerek mi flash unlock olsun hiç bir sonuç alamadım ADB de hata veriyor mi uygulamasında %50 de kalıyor tüm ayarlar driverler tamam ama bir türlü bootloader halledemedim not:root atmak için (mi 8 lite)

kimbutuna
https://www.dc-unlocker.com/how-to-read-huawei-bootloader-unlock-code bu tarz yolda kullanabilirsin.

@Byzehirx hocam şunu eklemeyi unuttum, ROM atarken SYSTEM kısmında FAIL veriyor, adb universal installer ile çözülecek mi? Kesin mi?

L13R adb telefonuna zarar verecek birsey degil endise etme deneme yanilma sonuclarini görmeden cözemezsin.
Telefonuma root atmaya çalışırken yarısında falan telefon otomatik kendini yeniden başlatıyor bu sebepten root atılmıyor nasıl çözebilirim? -lg g4 stylus android 6.0
Lg driver indirip resetleme (!) restore et ve tekrar dene. oneLvomec
Sonucu bildir bana

"fyska

Üye
26 Haz 2019
182
2

IboCanReyis

Uzman üye
31 Ara 2015
1,438
0

Telefona Root atmadan root gerektiren uygulamaları nasıl çalıştırabiliriz? Veya böyle bir şey var mı ?

( zAnti kullanmak istiyorum telefonu yeni aldığım için root atmak istemiyorum garanti olayları falan var. zAnti %100 Root istiyor diğer türlü ağdaki kullanıcılara erişmiyor )

L13R

Üye
1 Ocak 2020
104
0
Pop-Ap

adb nin zarar vereceğini söylemedim, tam anlatamadım ama anladım.
Hocam bir de eğer siz bilgisayara kurulan android (Linux) anlıyorsanız,
Benim PC de çalışan tek android sürümü 8.1 x86 dır. Eskiden her türlü oyun çalışıyordu ancak yakın zamanda hiçbir oyun çalışmıyor. (Oyun durduruldu.) Bunu nasıl düzeltebilirim? Yeni sürümlerini deniyeceğim.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80

Telefona Root atmadan root gerektiren uygulamaları nasıl çalıştırabiliriz? Veya böyle bir şey var mı ?

( zAnti kullanmak istiyorum telefonu yeni aldığım için root atmak istemiyorum garanti olayları falan var. zAnti %100 Root istiyor diğer türlü ağdaki kullanıcılara erişmiyor )

Bu tam olarak mümkün degil.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80

Merhaba android telefonu android telefon uzerinden nasil izleye bilirim bilgisayardan spynote mesali ???

bytural
Merhaba dostum, mümkün tabi ancak bunu yapabilmek için hedef telefona fiziki yada sosyal muhendislik (kandırmaca) bir uygulama yüklemen gerek .
Bu şöyle birşey degil hedef cihaz cep yada imeil nosu yazilarak izlenebilir bir sistem degil böyle şeyler devlet tarafindan yapilabilmektedir.

Forumda benim kendim hazirladigim projecesini kendim inşaa ettigim ( Android X-Spy Byzehirx) dahil bir cok spy uygulamasi var bunlari iyice okuyup anlamak ve en son uygulaman gerektigi kaantindeyim aksi halde 1 video izliyerek ben bunu yaparim dersen (sonuç) yapamazsin .
Kolay gelsin

TheCrazY

Yeni üye
11 Ara 2015
32
0

Huawei GT3 (nmo-l31) kullanıyorum. Root atmak istiyorum fakat atamadım tüm one click root uygulamalarını denedim (king,Kingo,iroot,frama fln) sonra twrp ile deneyeyim dedim bu sefer bootloader Unlock kodu lazım onuda Huawei vermiyor ancak dc diye uygulama var o paralı veriyor o sıkıntı

nasıl rootlayabilirim?

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80

Huawei GT3 (nmo-l31) kullanıyorum. Root atmak istiyorum fakat atamadım tüm one click root uygulamalarını denedim (king,Kingo,iroot,frama fln) sonra twrp ile deneyeyim dedim bu sefer bootloader Unlock kodu lazım onuda Huawei vermiyor ancak dc diye uygulama var o paralı veriyor o sıkıntı

nasıl rootlayabilirim?

Merhaba TheCrazY
Ah bu huawei ahhh.
Konuya aşinayim ve şanalisin dogru bilgi alacaksin. Ama seni mutlu edermi en azindan birebir dogru bilgiye ulastigindan kendine farkli yol cizebilirsin.

1.(hatalar zinciri) belirtmiş oldugun root isimleri aslinda telefonun kaderini yazmiş oluyor her uyg syatemden bloke alana kadar belli bir cöp dosya birakir systemde buda 1,2,3 degil her rootu denemişin.

2.Tw bunu yapmaya karar verdiginde aslinda cihazi kilitlemeye baslamak uzere oldugundan habersiz uyguladin. Tw de dogru paketleri ne kadar surede buldun buda sorulmasi gereken konu ki huawei icin pek orta dogu bilgi sahibi degildir aslinda tipik bir android denilsede öyle degil.

3.Uc programini biliyorum sadece telefon degil modemler icinde kullanilan bir program onu şu şekil kullanmaya calisabilirsin. Güncel videolar icerisinde yakin tarihde video ekliyen birine mail atarak yardim istiyebilirsin ama senden İD istiyecektir.

4.Şundan bahsetmemişin huawei pasa veren sitelerde var biliyorsun ve güvenme.

Cevap/ adb universal indirip bununla bir soruna cözüm bulabilme sansin varmi dene bence ( + Hiawei driver ) indirip dene bu 3 parça system her biri driver olarak yani cihazinin orjinal romu.

Ve en son (huawei box) mesela bizim memleket (osmaniye) bir cok teknik ekip varken koca sehirde sadece tek bir teknik tamir dukkaninda cikti bu box denilen program normalde ücretli ve usb kopla ile cihazi sil bastan yapiyor ortalama tamir ücreti 100 tl.

Umarim yardimci olabilmisimdir en azindan dogru bilgiler ile.

Sheldon

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
939
138
-

Android telefondan instagram hesap hacklemek istiyorum ama instagram z-shadow yada ploits tarzı sitelerden kopyaldığım linki engelliyor link kısaltsam bile ByZehirx

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80

Android telefondan instagram hesap hacklemek istiyorum ama instagram z-shadow yada ploits tarzı sitelerden kopyaldığım linki engelliyor link kısaltsam bile ByZehirx

@Y8Y1K6
Android üzerinden uygulama ile yapilan yöntem var

[ame]https://m.youtube.com/watch?v=acrnsKHk7lU[/ame]

Bu tarz.

Ama link konusunda sorun yasaman normal bunu aşmak icin sertifikali bir domain kullan.
Ucretsiz domainler zaten bunlar sertifika olsada kabul edilmez

Normal bir domain bulma vpn kullanarak norvec izlanda gibi ulkelere bak ordan bul ve sertifika yukle tekrar dene. Olacaktir

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
2,054
35
Osmaniye 80

BatchApktool ile bir apkyı decode etmek istiyorum nasıl yaparım ?

Merhaba @JoseQual

Decompiller (decode) Sorusu daha önce {8,Ekim,2019} tarihinde @Ceyhun433 nickli üye tarafından [ Android Soru Cevap ] konusuna yorum olarak sorulmuş ve gereken cevaplar verilmişti.

Konu link
https://www.turkhackteam.org/google...irme-detayli-anlatim-ve-videolu-byzehirx.html

[ame]https://m.youtube.com/watch?v=SoiJKV6NCPE[/ame]

Üfff konumu aciyorum yoksa sorulan bir soruya cevapmi veriyorum belli degil :)

Bu dökumanlar bana ait incelersen aklından geçeni rahatliklan uyguluyabilirsin.

@Not Sorularini bidahakine detaylandirirsan sevinirim kolay gelsin şimdiden.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.