Yazılım | Programlama Android Studio Kotlin dili Graph konusunda sorun

MrSqL

Yeni üye
6 Nis 2021
7
0
Hayatım boyunca hep yazılımcı olmak istedim Okumadım şuan online eğitimlere girip kendimi eğitiyorum öğrenmenin sınırı yoktur ve öğrenilmek istenilen bilene çok basit gibi gelse de aslında her bilginin ayrı bir değeri vardır. Yazılım dilinde her ne kadar yeni olsam da kendimi en iyisi olarak eğitebilmem için ilk çalışmalarımı da profesyonel yürütüp kendimi bu şekil geliştirme kararı aldım Sözümün sonuna geleyim ve sorunumu anlatayım Her iki fragment için 1 Activity Ayırmıştım Mesela Kullanıcı girişi ve kayıt olma Fragmenti 1 Activitye bağlı giriş yapıldığında ise ana sayfaya Yeni bir Activity olarak geçiş yapıp orada Anasayfa Fragmenti Gösteriliyor ve bu şekil her bir katagori için ise tekrar bir Activity başlatıp fragment sergiletiyorum Her bir Activity de 2 fragment gelecek şekilde Ayarlı Projemi MVVM ( Model View View Model ) Mimarisine Göre inşa etmeye çalıştım Sonra Graph kısmına geldiğimde farkettiğim 1 Avtivity e İstediğimiz kadar fragment bağlayabiliyoruz Mantıken bir çok Activity Aradan kalkıyor ve optimize oluyor diye düşündüm ve bilen birisine danışmaya karar verdim Bilmemek değil Öğrenmemek ayıptır Çoğu eğitimlerde veya gösterimlerde 1 activity ye 2 fragment ekleyip sadece yapı anlatılıyor bu yüzden bende de bu algı oluşup bu şekil inşa ettim sanıyorum ama aşağıda verdiğim graph 1 avtivity e Bağlı sizde doğrumu yanlışlarım nelerdir nelere dikkat etmeliyim incelemeniz adına ve bana akıl vermeniz için görseli paylaştım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.