Android Yazılımı Silindi Ne Yapmalıyım ?

16 Eyl 2019
242
7
lg nexus 5 cihazımdaki android yazılımını sildim açılışta google yazısında kalıyor nasıl düzeltirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,442
7
2,055
35
Osmaniye 80
Ayni sorun 2 sene önce karşılaştım
Huawei cihazinda
Blick olmuştu yani tamamen rom silinmişti
Bir box varmis pahali bir cihaz telefoncularda onlar yapiyor ancak ama sorununu tam olarak neyden kaynaklandigini bilmiyorum genel bir cevap verdim

16 Eyl 2019
242
7
Ayni sorun 2 sene önce karşılaştım
Huawei cihazinda
Blick olmuştu yani tamamen rom silinmişti
Bir box varmis pahali bir cihaz telefoncularda onlar yapiyor ancak ama sorununu tam olarak neyden kaynaklandigini bilmiyorum genel bir cevap verdim

twrp üzerinden telefonun içindeki sistemi sildim yanlışıkla kısaca içindeki depolamayı en küçük dosyasına kadar sıfırladım

TheFlow

Üye
19 Şub 2021
200
2
Merhaba. Rom veya bootloaderın bir kısmı silinmiştir belki. Telefon Brick olabilir. bi recovery mode atmayı deneyin. TWRP ile istediğin romu yazdır. birşey olmaz. Ama veriler gitmiş

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
GhostOfficial

recovery ile kuruluyorsa kur, kurulmuyorsa orjinal yazılım kur bence root room vb ugrasma lg ile görüş orjinal yazılım attır , çünkü telefoncular çoğu sahte oynanmış işletim sistemi android kuruyor orjinal kurmuyor, imei vb çalıyor

MrRoboot

Yeni üye
5 May 2021
1
0
rom sürümün googlda arat Bulabilirisin
ve FlashTool googldan yükle sonra ordan rom cihazina indir

4-5 sene önce bir huawei cihazim vardı onda işe yaramışdı

centoğlu

Üye
18 Şub 2021
141
26
YERLİ TEKSAS
lg nexus 5 cihazımdaki android yazılımını sildim açılışta google yazısında kalıyor nasıl düzeltirim

Merhabalar,

Android telefonu kurtarma modunda açmak için; Power (açma kapama) ve Ses Açma tuşuna aynı anda bir süre basmak gerekiyor. Telefon kurtarma modu ile açıldığında yine ses düğmeleri kullanılarak ” sistemi yeniden başlat ” seçeneği üzerine gelip, yine power düğmesine basılarak telefon yeniden başlatılabilir.

Telefonu kurtarma modunda açmak için kullanılan yöntem kullanılan telefonun modeline göre değişiklik gösterebilir.

Açılmayan Android akıllı telefonu fabrika ayarlarına geri döndürme de işe yaramıyorsa, cihazın ilk alındığındaki işletim sistemini sıfırdan yüklemek soruna çözüm olabilir. Bu işlem için cihazda bir SD kart yuvası ve cihaz için üreticinin ROM dosyasının bulunması gerekiyor.

Dikkat: Bu işlem telefondaki bütün kişisel dosyaları siler.

Android akıllı telefona işletim sistemi yüklemek için;

Cihazın web sitesinden uygun ROM dosyası SD kartına indirilir.
SD kart cihaza yerleştirilir.
Telefon kurtarma modunda açılır.
Ses tuşları ile ” Güncelleştirmeleri sd kartından yükle” seçilir.
İçinde ROM bulunan zip dosyası seçilir.
işlem bittiğinde, ” Sistemi şimdi yeniden başlat ” seçilerek telefon yeniden başlatılır.

Dikkat: Bu yazıda anlatılan yöntemlerin bazıları Android akıllı telefondaki bilgilerin tamamen silinmesine neden olacağından dikkatli olunmalıdır.

Ama benim tercihim telefoncuya gidilmesidir.

Palasort

Üye
2 Mar 2021
75
0
Öncelikle merhaba değerli üye telefon kapalıyken telefonun ses azaltma ve kapatma tuşuna aynı zamanda basılı tutarak ekranda ışık belirtilene kadar bekle daha sonra hemen elini çek ve ses azaltma tuşu ile recovery moda getir kapatma tuşuna basarak recovery moduna geçeceksin oradanda aynı şekilde tuşlarla kontrol ederek factory reseti seç ve formatla.
İyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.