Androidlerde dosyaların geri getirilmeyecek şekilde silinmesi mümkün mü?

TürKİşi1

Yeni üye
11 May 2023
6
0
Üstadlar selam android cihazlarında silinen dosyaların geri getirilememesi için neler yapılabilir? İshredder shreddit programları işe yarıyor mu?

TürKİşi1

Yeni üye
11 May 2023
6
0
Android cihazlarda uçtan uca şifreleme vardır bu yüzden silinen bir belge, dosya vs. şeyler kolay kolay geri getirilemez Andy Rubin Değil İsen :D
Hocam beni normal hayatta rahatsız eden bi lavuk vardı en son telegramdan bir şey attı bende videolu bir şey gönderdim bi kaçta mesaj hafif hakaret içeriyor sonrasında görmeden sildim ama anladı babasının da arkası sağlam telefon incelemeye giderse her türlü bulurlar mı bir şey çıkmaz gibi ama malum babasının arkası sağlam

25 Mar 2023
23
7
Hocam istediğini desin sen rahat ol ne demişler sanal dünyada korunmaya devam edin demişler senin için rahat olsun bir şey yapamazlar telegramda da aynı şifrelenmiş her şey telegramın bunları okuma izni yok.

TürKİşi1

Yeni üye
11 May 2023
6
0
Hocam istediğini desin sen rahat ol ne demişler sanal dünyada korunmaya devam edin demişler senin için rahat olsun bir şey yapamazlar telegramda da aynı şifrelenmiş her şey telegramın bunları okuma izni yok.
Sağolun hocam doğru söylüyorsun da işte insan bi tedirgin oluyor suçsuzken suçlu duruma düşürüyorlar ishredder gibi programlar hakkında ne düşünüyorsunuz

25 Mar 2023
23
7
Sağolun hocam doğru söylüyorsun da işte insan bi tedirgin oluyor suçsuzken suçlu duruma düşürüyorlar ishredder gibi programlar hakkında ne düşünüyorsunuz
Gereksiz diye düşünüyorum yani uygulama ekstra bir güvenlik vermiş bunu kullanmak lazım o tarz şeylere pek güvenmemek lazım onlar uygulamanın verdiği güveni vermez.

Mümkün. Eğer kalıcı olarak silmek istiyorsan silinen veri üzerine veriler yazdırman gerek.
mümkün değil hocam kullandığı platform telegram uçtan uca şifreleme var bu yüzden erişilemez telegramın bile okuma izni yok.

25 Mar 2023
23
7
1. Android için yazılmış bir yorum.
2. Telegram gelip demokrasi endeksi 103~ olan bir ülkeye log vermez. Yani verilerin silinmesi mümkün.
Hocam zaten konunun amacı verilere ulaşılıp ulaşılmaması :) konu sahibininde istediği şey verilere ulaşılmaması kvkk kanunu var kişisel verilerin korunması diye bu bazı platformlarda da geçerli. Ama sizde haklısınız.

TürKİşi1

Yeni üye
11 May 2023
6
0
Hocam zaten konunun amacı verilere ulaşılıp ulaşılmaması :) konu sahibininde istediği şey verilere ulaşılmaması kvkk kanunu var kişisel verilerin korunması diye bu bazı platformlarda da geçerli. Ama sizde haklısınız.
Telegram vermez hocam zaten ama ss aldıysa kanıtlayamaz sonuçta fake şekilde yapılıyor ama benim telefonum incelemeye giderse savcılığa telegram dosyası bölümünde mesajlar falan var videoda galeride o yüzden sordum

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,361
2,543
Evet, Android işletim sistemine sahip cihazlarda dosyaların geri getirmez şekilde silinmesi mümkündür. Bunun için özel bir dosya silme yazılımı kullanmak gerekmektedir. Bu yazılımlar, dosyanın içeriğini bozarak veya belleğin üzerine farklı veri yazarak dosyanın geri getirilmesini imkânsız hâle getirirler.

TürKİşi1

Yeni üye
11 May 2023
6
0
Evet, Android işletim sistemine sahip cihazlarda dosyaların geri getirmez şekilde silinmesi mümkündür. Bunun için özel bir dosya silme yazılımı kullanmak gerekmektedir. Bu yazılımlar, dosyanın içeriğini bozarak veya belleğin üzerine farklı veri yazarak dosyanın geri getirilmesini imkânsız hâle getirirler.
Nasıl bir yol izlemem gerek üstat?

Bu, dosyaları kimin geri getirmek istediğine bağlı.

En garantisi format atmak olur.
Formatta geri geliyor hocam

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,361
2,543
Nasıl bir yol izlemem gerek üstat?
Bunun için, Android cihazınızdaki Google Play Store uygulama mağazasından "Dosya Silme" veya "Dosya Yok Etme" gibi bir uygulama arayabilirsiniz. En popüler uygulamalardan bazıları, "Secure Eraser", "Shreddit - Android's Data Eraser", "iShredder 6 Enterprise Erase", "Eraser and more" gibi uygulamalardır.

Bu uygulamaları kullanarak, cihazınızdaki dosyaların geri getirilmesini imkânsız hâle getirebilirsiniz.

TürKİşi1

Yeni üye
11 May 2023
6
0
Bunun için, Android cihazınızdaki Google Play Store uygulama mağazasından "Dosya Silme" veya "Dosya Yok Etme" gibi bir uygulama arayabilirsiniz. En popüler uygulamalardan bazıları, "Secure Eraser", "Shreddit - Android's Data Eraser", "iShredder 6 Enterprise Erase", "Eraser and more" gibi uygulamalardır.

Bu uygulamaları kullanarak, cihazınızdaki dosyaların geri getirilmesini imkânsız hâle getirebilirsiniz.
İshredder kullanmıştım başka forumlarda geri getiriliyor o uygulamar işe yaramaz dediler siz diyorsanız doğrudur teşekkürler hocam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.