Animeler Çizgi Film Mi ?

Animeler Çizgi Film Mi ?

• Evet

Oy: 9 21.4%
  • Kesinlikle Öyle

Oy: 12 28.6%
  • Belki Değildir

Oy: 21 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    42
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UnconscionabLe58

Katılımcı Üye
27 Şub 2016
735
2
20
evet yanlış yapmış asıl pepe bu
maxresdefault.jpg

Hayır kardeşim

Quiklav

Adanmış Üye
8 Eyl 2016
7,030
56
127.0.0.1
animeleri çoğunlukla uzak doğu bölgeleri yapar (çin,japonya vb.)
animelerde + olarak cinsellik,kan içeren şeyler vb. şeyler bulunur.
ama çizgi filmlerde böyle şeyler bulunmuyor umarım iyi bir açıklama olmuştur.

J700

Adanmış Üye
20 Ocak 2011
6,906
11
alanya
tartışmayın ya tartıştığınız şeye bak :D ufak tefek şeyler için bir bir birinizin kalbini kırmayın

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
kardeş anlamıyormusun aksiyonun maceranın sadece filmimi oluyor mübarek onların çizgi filmi olmuyormu

tamam ama bunun yanında animede çizgi filmin katagorisi macera aksiyon anieme gibi ama cizgifilm dedik diye büyükler izleyemez diye bişi demedim benim okulumda müdür yardımcısı da söylüyordu dizilerdense çizgifilm izliyorum dinlendiriyor diye izlemek gayet doğal

tartışmayın ya tartıştığınız şeye bak :D ufak tefek şeyler için bir bir birinizin kalbini kırmayın

tartışma konusu saçma ama zaman geçiyor :D merak etme 2 mizde bir birimizin kalbini kıracak bi söz söylemeyiz amaç sadece laf olsun torba dolsun kalp kırma durumuna gelince konuyu kapatırım ben cevap yazmam olur biter :D

Zunfix

Kıdemli Üye
29 Tem 2016
3,510
1
about:blank
tamam ama bunun yanında animede çizgi filmin katagorisi macera aksiyon anieme gibi ama cizgifilm dedik diye büyükler izleyemez diye bişi demedim benim okulumda müdür yardımcısı da söylüyordu dizilerdense çizgifilm izliyorum dinlendiriyor diye izlemek gayet doğal

zaten bu yasak bişey değil isteyen çizg i filmde izler ama animenin genel izleyici kitlesi yetişkinler içindir müdürün izlemesi genel izleyici kitlesinin değişmesini etkilemez

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
zaten bu yasak bişey değil isteyen çizg i filmde izler ama animenin genel izleyici kitlesi yetişkinler içindir müdürün izlemesi genel izleyici kitlesinin değişmesini etkilemez

tamam onu misal olarak söylemiştim zaten demek istediğim yetişkinler izliyor diye çizgi film değil diyemeyiz 2 boyutlu kağıda veya bilgisayar üzerinden çizilerek hareket verilen resimlere genel olarak çizgi film adı veriliyor bunu demek istiyorum ben sadece animelerin farkı yüksek şidet içermesi ve japon yapımı olması buda onu sadece aksiyon macera gibi bi katagoriye koyuyor

J700

Adanmış Üye
20 Ocak 2011
6,906
11
alanya
TÜRK DİL KURUMU

Bir konuyla ilgili olarak karakterlerinin hareketlerini belirtecek biçimde art arda çizilmiş resimlerden oluşan sinema filmi

Japon çizgi romanı mangaların televizyon, sinema vb. için filmleştirilmiş biçimi

TÜRK DİL KURUMU

yani animede çizgi film sayılır sadece biraz farklı ama özünde çizgi film

tartışmayın artık :)

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
TÜRK DİL KURUMU

Bir konuyla ilgili olarak karakterlerinin hareketlerini belirtecek biçimde art arda çizilmiş resimlerden oluşan sinema filmi

Japon çizgi romanı mangaların televizyon, sinema vb. için filmleştirilmiş biçimi

TÜRK DİL KURUMU

Allah razı olsun bende sabahtır bunu anlatmaya çalışıyorum D:

Zunfix

Kıdemli Üye
29 Tem 2016
3,510
1

tartışma konusu saçma ama zaman geçiyor :D merak etme 2 mizde bir birimizin kalbini kıracak bi söz söylemeyiz amaç sadece laf olsun torba dolsun kalp kırma durumuna gelince konuyu kapatırım ben cevap yazmam olur biter :D

TÜRK DİL KURUMU

TÜRK DİL KURUMU

BcgnjifIQAAkEDr.jpg

Gryphon

Uzman üye
19 Nis 2016
1,316
1
$from = ist;
Niye böyle bir şey yapıyorsunuz anlamıyorum ki Anime her yaşa hitap eder vs. vs. diyip duruyorsunuz. Bir de atar yapıyorsunuz.

Harbiden anladık kan var :trl korkunçlu morkunçlu fakat çizgi film olduğunu söyleyerek size "o o çocuk filmi izliyor" demiyoruz ki :)

Çizgi film nedir : Çizgi film, iki boyutlu illüstrasyon görsel sanatının bir formudur.

O zaman anime çizgi filmdir ve bu konu tartışmaya kapalıdır :) Kimseye "oo anime izliyorsun yaşın küçük , velet" diyen olmadı. Niye çizgi film olduğunu söyleyince atar yapıyorsunuz ki ?

Ayrıca genel izleyici kitlesi altında çizgi filmlerde her yaşa hitap ediyor . O zaman çizgi film de çizgi film değil :trl

Özet: Anime çizgi filmdir. aksini iddia eden çizgi filmin de çizgi film olmadığını iddia etmiş sayılır .
İyi geceler... :)

Np4QmO

Üye
18 Mar 2017
198
0
Görünmüyor
Ne çizgi filmi yaw zaten ankete hayır şıkkı eklememişsin insan en azından googleye bakar wikipedia bile değil demiş senmi buna karşı çıkacaksın güldürme beni

https://tr.wikipedia.org/wiki/Anime

Anime (アニメ, telaffuzu: "anime"), Japon çizim sanatıyla çizilmiş sanat eseridir, kendine özgü çizim tekniklerinden oluşur. ... Animeler, genelde mangaların televizyona ya da sinemaya uyarlanmasıdır. OAV veya OVA denilen video, DVD, BR şeklinde de piyasaya sürülebilirler.

Wikipedia'ya ekleme yapmak çok zor değil. Bende orada bir yazı yazarak Animeler çizgi filmdir yazabilirim. Tek gereken Wiki'ye kayıt olmak.

Zunfix

Kıdemli Üye
29 Tem 2016
3,510
1
bi resim bu kadarmı yerinde kullanılır haykırdım helal olsun :puah
Eywallah :D
Niye böyle bir şey yapıyorsunuz anlamıyorum ki Anime her yaşa hitap eder vs. vs. diyip duruyorsunuz. Bir de atar yapıyorsunuz.

Harbiden anladık kan var :trl korkunçlu morkunçlu fakat çizgi film olduğunu söyleyerek size "o o çocuk filmi izliyor" demiyoruz ki :)

O zaman anime çizgi filmdir ve bu konu tartışmaya kapalıdır :) Kimseye "oo anime izliyorsun yaşın küçük , velet" diyen olmadı. Niye çizgi film olduğunu söyleyince atar yapıyorsunuz ki ?

Ayrıca genel izleyici kitlesi altında çizgi filmlerde her yaşa hitap ediyor . O zaman çizgi film de çizgi film değil :trl

Özet: Anime çizgi filmdir. aksini iddia eden çizgi filmin de çizgi film olmadığını iddia etmiş sayılır .
İyi geceler... :)
Çizgi film alt dalıdır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.