Anka Red Ekibi'ne #Soramazsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ghost Killer

Yaşayan Forum Efsanesi
13 Ocak 2019
11,239
7,725
Eğer ülkeye karşı bir siber savaş başlarsa hack yasağı geçici bile olsa kalkacak mı ve Anka bu saldırıya cevap verecek mi yoksa hack yasağı kalıcı olarak mı uygulandı ve asla kalkmayacak mı

Türk Hack Team Saldırı Timleri bu tarz olaylara karşı her zaman hazır durumdadır. Gerekeni gereken zamanda ve gerektiği yerde yapacaktır.

Merhaba,

1- Anka Tim olarak CTF alanında özel hazırlanmış soru projeleriniz var mı?

2- Eğitimsel faaliyet boyutunuz ne durumda? (Genel Tim Durumu)

3- CTF alanında yarışmalara katılıyor musunuz? Veya yarışma düzenleme fikriniz var mı?

4- Vaktinde olduğu gibi yeni Tim misyonu adı altında eğitim seti veya bilgilendirme dokümanı hazırladınız mı?

5- Hacking alanını kısıtlamak yerine neden CTF, BugBounty gibi alana yöneldiniz? Tim buna hazır mı?

6- Şu an tüm gereklilikleri karşılıyor musunuz?

Teşekkürler.. ;)

1- Çok yakında CTF etkinliğimiz sizlerle olacak

2- Genel tim durumunda, üyelere ve bilgisi hiç olmayanlara eğitim verilmekte, her türlü destek sağlanmaktadır.

3- CTF yarışmalarına ekip içinden katılmalar oldu, bazı testler yapıldı. Yarışma düzenleme fikrimiz de bulunuyor ancak şuanlık değil.

4- Tim misyonu adı altında bir eğitim içeriği çok yakında sizlerle olacak.

5- Hacking meselesi bizden dolayı kaynaklanmadı. ÜDY tarafından hack kapatıldı ve resmileşmeye doğru adım atıldı. Ne kadar doğru ne kadar değil hala tartışılacak önemli bir mesele. Kısıtlama yapan biz değiliz onu belirtmiş olalım, kısıtlama kalkarsa her alandan devam edilmeye hazır durumundayız. CTF ve Bug Bounty alanları ise şuan günümüzün çağına en düzgün şekilde uyan alanlar. Bu alanlarda başarı göstererek sesimizi duyurabiliriz. Time başvurular zaten bu alan istekli olduğu için bu alanı sevenler başvurdu ve durumlarına göre onaylandı.

6- Elimizden gelenin fazlasını yapıyor ve tüm ekiplere (underground, anka red team) üyelerine gereken özeni gösteriyoruz. Onların gelişimi ve öğrenimi son derece önemlidir.

Ctf çözüm konularını katıldığım tarihten beri hiç göremedim, neden acaba ?

CTF Çözüm konularımız düzenli olarak "Capture The Flag" adlı kategoride yayımlanmakta ve konuları açılmaktadır. Katıldığınız tarih 13 eylül, bu zaman zarfında var olan bir proje geliştirildiği ve çok yakında sizlere sunulacağı için konu görmemiş olabilirsiniz. Ancak ilgili kategoride güncel olarak onlarca konu bulunmaktadır.

Sadece CTF değil, web server ve siber güvenlik ile alakalı konularda açılmaktadır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.