Çözüldü Anonim Mail Gönderme?

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,617
1,199
Anıtkabir
Merhaba hocalarım Türk devlet sitesinde bir SQL açığı var ve ben bunu bildirmek istiyorum bunun için anonim Mail Gönderebilirmiyiz bizi belli etmicek bişi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,321
4,775
Merhaba hocalarım Türk devlet sitesinde bir SQL açığı var ve ben bunu bildirmek istiyorum bunun için anonim Mail Gönderebilirmiyiz bizi belli etmicek bişi.
Devlete anonim mail atmak mı 😄 😄
Normal bir şekilde detaylarıyla bildirmen daha sağlıklı olur gibi.
Diğer türlü kaçak gibi göndermek şüphe uyandırır.
Ve devletin anonim maili bulamama gibi bir olayı da yok.
İsterlerse bulurlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,321
4,775
yani kendim şöyle şöyle bir açık var vb vb yazsam sıkıntı olmaz o zmn
Aslında bu tarz şeyleri izin alarak yapmak en doğrusudur. İzinsiz yaptığın için laf edebilirler belki ama sonuçta açığı kapatmalarına yardım etmişte olacaksın.
Bilemedim açıkçası :D ama amacın kötü değilse, veri çekmediysen vs. bir şey demeyebilirler de.

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,617
1,199
Anıtkabir
Aslında bu tarz şeyleri izin alarak yapmak en doğrusudur. İzinsiz yaptığın için laf edebilirler belki ama sonuçta açığı kapatmalarına yardım etmişte olacaksın.
Bilemedim açıkçası :D ama amacın kötü değilse, veri çekmediysen vs. bir şey demeyebilirler de.
Amacım başka kişilerin buna erismemesi sonuçta bu ülkenin evladiyiz kötü bişi olsun istemem

bubinick

Üye
3 Haz 2023
54
23
22
Bursa
O site index.php?id= dorkunu aratınca en başta çıkan site bende denemiştim ama açık olmadığı ortada sadece ?id= kullandığı ve açık olması ümidiyle tıklamanın çok olması nedeniyle başa çıktığını düşünüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.