anormal hız artışı

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
Merhaba bir arkadaşımın ev interneti olduğundan çok hızlandı nasıl oldu ne yaptı bilmiyorum hizmet aldığı alt yapı servisinin android uygulamasını gösterdi 35 mbps'e kadar limitsiz paket kullanıyor ama steam indirme hızı 100 mb acaba bu nasıl oluyor?

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
arkadaşın sihirbaz olmalı böle bir şey mümkün değil
bende biliyorum mümkün değil ama gözlerimle gördüm faturalarınada baktım gerçekten 35mbps kullanıyor ama steamda oyun indirirken sanki 1gbps internet varmış gibi indiriyor.

cheat engine ile yapabileceği aklıma geldi ama sisteminde lisanslı antivirüs yüklü ve cheat programlarını kesinlikle indirmemiş hayatımda gördüğüm en temiz cracksiz windows.

thebeard

Özel Üye
15 Mar 2018
3,504
1,045
Mümkün değil mi derken ? Fiber varsa aldığı değerler şaşırılacak değerler değil.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
2,048
35
Osmaniye 80
Merhaba bir arkadaşımın ev interneti olduğundan çok hızlandı nasıl oldu ne yaptı bilmiyorum hizmet aldığı alt yapı servisinin android uygulamasını gösterdi 35 mbps'e kadar limitsiz paket kullanıyor ama steam indirme hızı 100 mb acaba bu nasıl oluyor?

Farklı ölçüm yöntemleri ile tekrar ve tekrar yani sonuç degişmeyene kadar.

Mantıklı mı?

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
2,048
35
Osmaniye 80
sanırsam ya steamın hız ölçme sistemi arızalı veya benim bilmediğim ikinci modem var bilemiyorum internet hızı oturduğu mahalleye göre çok hızlı(altyapı olarak)

Alt yapı derken ?
En fazla ne kadar teknolojik ileri bir seviyedir ?
Yani internet sağlayıcı firmalar belli kalite belli paketler ortada kullanılan internet standartlar çerçevesinde bu durum sağlayıcı firmalar geliştirdikleri teknolojiler var pazarlamak için.
Sende bende aynı şeyi kullanıyorsak senin kullanım sonucu elde ettiğin seviyeleri benimde elde etmem gerekmez mi ?

Yani bir kere bahsedilen sonuç
Alt yapı ile elde edilen birşey değil
Bana böyle saçma bir 4luk yazdırdın
Hiz gerçek ise cidden bir sorun var demektir.

Stabil bir ağ dan bahsettiğin için.
Ve ilk yorumuda anladığını pek sanmıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.