Anti-Virüs UI'si Nasıl ? Neler Eklemeliyim ?

Black Banner.exe

Yeni üye
18 Tem 2023
43
22
/home/blackbanner.exe
Evet Değerli THT Üyeleri Arayüz Nasıl? Neler Eklenmeli?

Code.png

codinger06

Üye
1 Mar 2023
161
5
136
127.0.0.1
Arkası tamamen siyah olmasa daha hafif bir renk olsa daha iyi durur, mesela #333 gibi. Font seçimi daha modern olabilir. Bence simgelerin etrafında border (kenarlıklar) olmasa daha iyi olur. Siyahın üzerine daha yakışan renkler seçilebilir. Eline sağlık ben bu tasarımın %30'unu bile yapamam muhtemelen :D

Black Banner.exe

Yeni üye
18 Tem 2023
43
22
/home/blackbanner.exe
Arkası tamamen siyah olmasa daha hafif bir renk olsa daha iyi durur, mesela #333 gibi. Font seçimi daha modern olabilir. Bence simgelerin etrafında border (kenarlıklar) olmasa daha iyi olur. Siyahın üzerine daha yakışan renkler seçilebilir. Eline sağlık ben bu tasarımın %30'unu bile yapamam muhtemelen :D
Bende Arka Plan Rengi'ni Ayarlayamadım Koyu Kaldı Böyle Onu Bende Açmayı Düşünüyorum :D

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,223
9
900
22
dosya şifre koymalı
iki faktör koruma eklemeli
dosya tara eklemeli 1 2 3 4 kademe eklemeli

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
795
4
301
Matrix
Daha Açık Olurmusunuz?
Hocamın dediğini özetliyeyim.
1-) Dosya şifre koyma, yani bir dosyayı seçeceğiz, o dosyaya istediğimiz şifreyi koyacağız sonra açmak istediğimizde o şifre koyduğumuz uygulamayı, bize şifre soracak.Ve doğru bilirsek şifreyi uygulamaya girmemize izin verecek.

2-)İki faktör doğrulama tarayıcı tarafındamı yoksa bilgisayar tarafındamı anlamadım ama, bilgisayar tarafındadır herhalde.Bir uygulamayı açarken antivirüs uygulamanın sertifikası,şirketinin ismi, vb vb özelliklerine bakar.Ve eğer bu özelliklerin (uygulamada) hiçbiri yoksa antivirüs diyecekki, eminmisimiz,birdaha düşünün.Tarayıcı tarafında ise biliyorsunuz dur.Tarayıcınıza antivirüsü bağlayıp o şekilde de 2FA koyabilirsiniz.

3-) Dosya tara 1,2,3,4 kademeli.Sanırım buda dosya tarama özelliği, 1. kademe yani bi bilgisayara göz atıp virüs varmı diye kaba taslak tarama, 2'nci kademe ise, 1. Kademe in bir üstü, yani biraz daha özenilmiş hali.3 ve 4 te aynı.4üncü kademe en son kademe bilgisayarı tam tarar windows defenderde de bu özellik var.Bilgisayarda çalışan tüm uygulamaları sabit diski falan kontrol eder.4. kademe dediğim gibi son kademe ve tam tarama yapabilme özelliği olabilir.

İyi forumlar,

Black Banner.exe

Yeni üye
18 Tem 2023
43
22
/home/blackbanner.exe
Hocamın dediğini özetliyeyim.
1-) Dosya şifre koyma, yani bir dosyayı seçeceğiz, o dosyaya istediğimiz şifreyi koyacağız sonra açmak istediğimizde o şifre koyduğumuz uygulamayı, bize şifre soracak.Ve doğru bilirsek şifreyi uygulamaya girmemize izin verecek.

2-)İki faktör doğrulama tarayıcı tarafındamı yoksa bilgisayar tarafındamı anlamadım ama, bilgisayar tarafındadır herhalde.Bir uygulamayı açarken antivirüs uygulamanın sertifikası,şirketinin ismi, vb vb özelliklerine bakar.Ve eğer bu özelliklerin (uygulamada) hiçbiri yoksa antivirüs diyecekki, eminmisimiz,birdaha düşünün.Tarayıcı tarafında ise biliyorsunuz dur.Tarayıcınıza antivirüsü bağlayıp o şekilde de 2FA koyabilirsiniz.

3-) Dosya tara 1,2,3,4 kademeli.Sanırım buda dosya tarama özelliği, 1. kademe yani bi bilgisayara göz atıp virüs varmı diye kaba taslak tarama, 2'nci kademe ise, 1. Kademe in bir üstü, yani biraz daha özenilmiş hali.3 ve 4 te aynı.4üncü kademe en son kademe bilgisayarı tam tarar windows defenderde de bu özellik var.Bilgisayarda çalışan tüm uygulamaları sabit diski falan kontrol eder.4. kademe dediğim gibi son kademe ve tam tarama yapabilme özelliği olabilir.

İyi forumlar,
Ya Kanka Anti-Virüs UI'si bu Anti-Virüs Değil ki?

Yani Hocam Yanlış Anlamış Büyük İhtimal

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
795
4
301
Matrix
Ya Kanka Anti-Virüs UI'si bu Anti-Virüs Değil ki?

Yani Hocam Yanlış Anlamış Büyük İhtimal
Pardon yanlış anlamışım.Bunlar eklenebilir ama, yanlış demişim lafın gelişi yahu 😅Ama UI tamamda ne ekliyeyim diyor.UI User İnterface antivirüsün görünen grafiksel yüzü.
Sonuçta bu UI yi farklı bir antivirüse emtegre edecekse ora farklı.Ama UI olduğu için zaten ben hocanın dediklerini özetledim.

Son düzenleme:

Black Banner.exe

Yeni üye
18 Tem 2023
43
22
/home/blackbanner.exe
Pardon yanlış anlamışım.Bunlar eklenebilir ama, yanlış demişim lafın gelişi yahu 😅Ama UI tamamda ne ekliyeyim diyor.UI User İnterface antivirüsün görünen grafiksel yüzü.
Sonuçta bu UI yi farklı bir antivirüse emtegre edecekse ora farklı.Ama UI olduğu için zaten ben hocanın dediklerini özetledim.
Sorun Değil :D

çok basit olmuş.
yazı fontları değişmeli.
logolar özgün olmalı.
daha basit bir menu olmalı.
Logolar Özgün Olmalı Evet Ama Logo Yapacak Kimsem Yok :(

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.