Antivirüs Programları

prostor

Yeni üye
22 Mar 2022
10
4
Öncelikle Merhabalar.
Kaspersky, Mcafee, Eset, Avast, Bitdefender vs. gibi onlarca antivirus programları var. Bu programlar hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Siz güncel olarak hangi antivirus programını kullanıyorsunuz veya tavsiye ediyorsunuz.
Şimdiden teşekkür ediyorum.🙂

execnone

Katılımcı Üye
19 Tem 2022
352
172
Kaspersky'ı kesinlikle tavsiye ederim. Bitdefender ile çok karşılaştırılıyorlar. İkisinide deneyimledim ve kesinlikle Kaspersky daha iyi.

Ancak antivirüs yazılımları sistemde yavaşlığa sebep olduğu için ben windefender ile yetiniyorum şimdilik. Gayette memnunum yani uzman hackerlar tarafından siber saldırılara falan maruz kalmıyorsanız windefender yeterli.
Özellikle yeni çıkan teknolojiler, çekirdek koruması, exploit koruması, bitlocker vs. ile windefender çok iyi bir hale gelmiş eskiden bir trojanı silmekten acizdi.

prostor

Yeni üye
22 Mar 2022
10
4
Kaspersky'ı kesinlikle tavsiye ederim. Bitdefender ile çok karşılaştırılıyorlar. İkisinide deneyimledim ve kesinlikle Kaspersky daha iyi.

Ancak antivirüs yazılımları sistemde yavaşlığa sebep olduğu için ben windefender ile yetiniyorum şimdilik. Gayette memnunum yani uzman hackerlar tarafından siber saldırılara falan maruz kalmıyorsanız windefender yeterli.
Teşekkürler cevabınız için.

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
Öncelikle Merhabalar.
Kaspersky, Mcafee, Eset, Avast, Bitdefender vs. gibi onlarca antivirus programları var. Bu programlar hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Siz güncel olarak hangi antivirus programını kullanıyorsunuz veya tavsiye ediyorsunuz.
Eset kullanıyorum,sınırsız kullanım hakkına sahibim (isterseniz nasıl yapıldığını da söylerim)
Öncelikle
Avast ve AVG ile başlayalım
Avast ile AVG tasarım olarak bile aynı tek farkları isim diyiebiliriz,bir de firmalar AVG'yi daha hafif bir A-V olarak gösteriyorlar ancak kesinlikle öyle değil AVG indirdiğimde bilgisayarım 30 saniyede açılıyorken yarım saate çıkmıştı açılma süresi,Avast'da aynı.
McAfee,Şirket bilgisayarlaraı için çok iyidir ancak normal bir kullanıcıya gitmez.
Eset : Bence piyasadaki şu anlık en iyi A-V'dır kendisi.
Kaspersky : Geçen yıla kadar en iyi A-V'dı benim gözümde
Bitdefender : Gayet kaliteli bir A-V
Ancak Windows 11 kullanıyorsanız ve normal bir kullanıcıysanız Windows Defender özellikle Windows 11'de çok güçlü.

prostor

Yeni üye
22 Mar 2022
10
4
Eset kullanıyorum,sınırsız kullanım hakkına sahibim (isterseniz nasıl yapıldığını da söylerim)
Öncelikle
Avast ile AVG tasarım olarak bile aynı tek farkları isim diyiebiliriz,bir de firmalar AVG'yi daha hafif bir A-V olarak gösteriyorlar ancak kesinlikle öyle değil AVG indirdiğimde bilgisayarım 30 saniyede açılıyorken yarım saate çıkmıştı açılma süresi,Avast'da aynı.
McAfee,Şirket bilgisayarlaraı için çok iyidir ancak normal bir kullanıcıya gitmez.
Ancak Windows 11 kullanıyorsanız ve normal bir kullanıcıysanız Windows Defender özellikle Windows 11'de çok güçlü.
Avast konusunda hak veriyorum bir ara kullandım pc de yavaslamalar oldu. Herhalde açılışta başlatıldığı için.

1 Şub 2023
135
80
kaspersky: güçlü bir koruması var, web tarafı çok iyi, veri tabanı güncelliğide iyi fakat beni tam tatminkar edemedi.
bitdefender: güçlü bir koruma sağlıyor fakat wannacry saldırıları olduğu dönemde benim bilgisayarı koruyamamıştı üstelik bitdefenderı wannacry kaldırdı(sanırım tek bulaşan o değildi)
avast: 2009-2012 yılları arasında kullandığım bilgisayarı aşırı kastıran ama virüslere geçit vermeyen bir virüs programı fakat son zamanlarda pek sevemedim.

avg: avast ile aynı şirket aşağı yukarı aynılar.

360 sec: en dandik antivirüs programı powershell ile kapatılabiliyor.
norton: virus bulaşırsa para iadesi vaad eden program. 1 yıl kullandım bu süre zarfında virüs bulaşması vs olmadı ama koruma kısmı yetersiz gibi geldi.

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
kaspersky: güçlü bir koruması var, web tarafı çok iyi, veri tabanı güncelliğide iyi fakat beni tam tatminkar edemedi.
bitdefender: güçlü bir koruma sağlıyor fakat wannacry saldırıları olduğu dönemde benim bilgisayarı koruyamamıştı üstelik bitdefenderı wannacry kaldırdı(sanırım tek bulaşan o değildi)
avast: 2009-2012 yılları arasında kullandığım bilgisayarı aşırı kastıran ama virüslere geçit vermeyen bir virüs programı fakat son zamanlarda pek sevemedim.

avg: avast ile aynı şirket aşağı yukarı aynılar.

360 sec: en dandik antivirüs programı powershell ile kapatılabiliyor.
norton: virus bulaşırsa para iadesi vaad eden program. 1 yıl kullandım bu süre zarfında virüs bulaşması vs olmadı ama koruma kısmı yetersiz gibi geldi.
Eset deneyin derim,Kaspersky fanı olarak şu anda en iyi korumayı Eset sağlıyor gibi.Sadece crack yazılım vs. yapıyorsanız siz isteseniz bile crack yazılımlara uyarı veriyor kaldırıyor

MuhammedTr768

Kıdemli Üye
7 Kas 2021
2,933
1,815
31
MyKrallife
Öncelikle Merhabalar.
avast bence en babası, ciddiyim kaspersky felan boş benim yaptığım keyloggeri en basit antivirüs hatta avast keşfetti ama kaspersky bile keşfedemedi

execnone

Katılımcı Üye
19 Tem 2022
352
172
avast bence en babası, ciddiyim kaspersky felan boş benim yaptığım keyloggeri en basit antivirüs hatta avast keşfetti ama kaspersky bile keşfedemedi
kaspersky ın sevdiğim yanı gerçekten analizlerden geçirilmiş ve virüs olduğu kanıtlanmış dosyaları zararlı olarak işaretlemesidir. isterseniz deneyin bir çok crackli yazılımı virüs olarak algılamayacaktır. yalnızca içerisine zararlı kod barındıran uygulamaları engeller. sizin örneğinizde muhtemelen henüz yazılımınız analizlerden geçirilmediği için hakkında kesin hüküm koyamaması olmalıdır. zaten piyasaya sürülmemiş birçok virüs antivirüsler tarafından algılanmaz. birçok antivirüs yazılımı ise bunun önüne geçmek için bilinmeyen ve güvenilirliği doğrulanamayan yazılımları da zararlı olarak algılamaktadır. avastta bunlardan biri olmalı.

MuhammedTr768

Kıdemli Üye
7 Kas 2021
2,933
1,815
31
MyKrallife
kaspersky ın sevdiğim yanı gerçekten analizlerden geçirilmiş ve virüs olduğu kanıtlanmış dosyaları zararlı olarak işaretlemesidir. isterseniz deneyin bir çok crackli yazılımı virüs olarak algılamayacaktır. yalnızca içerisine zararlı kod barındıran uygulamaları engeller. sizin örneğinizde muhtemelen henüz yazılımınız analizlerden geçirilmediği için hakkında kesin hüküm koyamaması olmalıdır. zaten piyasaya sürülmemiş birçok virüs antivirüsler tarafından algılanmaz. birçok antivirüs yazılımı ise bunun önüne geçmek için bilinmeyen ve güvenilirliği doğrulanamayan yazılımları da zararlı olarak algılamaktadır. avastta bunlardan biri olmalı.
avast benim birsürü hack toolumu bile virüssüz olarak algıladı garip bir şekilde. Avastta aynı şekilde

1 Şub 2023
135
80
ESET çürümemiş mi daha? 1992' de kurulmuş bir firma.
Firmalar kuruluş yıllarına göre değil tehdit engelleme potansiyellerine göre sınıflandırılır.
çürümüş diye dalga geçtiğin firma veritabanı olarak aviradan sonra en iyisi.
kaspersky keşfetmemiş olabilir bu durum avastı lider yapmıyor çoğu antivirüs böyle çünki.

21 Tem 2020
64
18
Öncelikle
Sınırsız kullanım nasıl yapıyorsunuz kardeşim

jrelegox

Yeni üye
12 Şub 2023
21
4
Eset 1992 de kuruldu diyen arkadaşım Çekirdekten yetişme bir ekip windowsun her gelişiminde kendine 100 kat gelişme ekleyen bir uygulama optimizasyon sıkıntıları tabiki etkiliyor bilgisayarı ama verdiği yarar verdiği yavaşlıktan daha ağır basıyor kullanıyorum güveniyorum :)

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
Sınırsız kullanım nasıl yapıyorsunuz kardeşim
Öncelikle Eset'in 3 tane uygulaması var bildiğimiz gibi (Normal,İnternet Security,Total Security)
Bunların 30 günlük deneme sürümleri var ve 30 günlük deneme sürümlerini kullanmak için tek yapmanız gereken herhangi bir mail ile(temp mailde olur)giriş yapmak,sonrasında zaten bir tane mail hesabı için 90 günlük koruma alıyorsun istediğimde de temp mail açıp yeniden 90 gün kullanıyorum

ESET çürümemiş mi daha? 1992' de kurulmuş bir firma.
Şu anda dünyanın en iyi markası

walzi

Yeni üye
20 Şub 2023
13
5
Bu dediğimi inkâr edebilirsiniz ama antivirüslerin kendisi bir virüs olarak geliyor bana. Antivirüs ne yapar arkada sürekli işlem yaparak bilgisayarı tarar ve bilgisayarı yavaşlatmış olur. Yavaşlatması da sonuç olarak virüs niteliğindedir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.