AÖL Hakkında bilgisi olan var mı?

LuZkCy

Katılımcı Üye
24 May 2020
332
1
126
Türk Hack Team
Öncelikle Selamın aleyküm ben orta okulu bitirdim uzun zaman önce şimdi ise AÖL Okumak istiyorum ve kaç senede bitirim en kötü ihtimal örnek olarak 3 sene de bitirdim ve ben aldığım puan ile uni olarak bilgisiyar mühendisliği yada yazılım mühendisliği filan okuya bilir miyim ? yada bunlar dan biri olmaz ise pmyo okuya bilir miyim ?

Chester Hoca

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
876
2
800
DATA
AÖL aynı lise gibidir sadece okula gitmezsin. 3 sene sürer ve üniversite sınavlarına girebilirsin.

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,610
5
3,346
Россия
AÖL lisesi Duydugum Kadarıyla Zordur Galiba Şefim Sana Kitablar Verirler Ve Sınavlara Katılıp En Yüksek Kredi diye birşey varmış galiba en yüksek Kredi Notuna Ulaşınca diploma Alabiliyorsun galiba selametle şefim hic gitmedigim icin bilmiyorum umarım faydalı olmuştur kolay geldis şefim :)

LuZkCy

Katılımcı Üye
24 May 2020
332
1
126
Türk Hack Team
AÖL aynı lise gibidir sadece okula gitmezsin. 3 sene sürer ve üniversite sınavlarına girebilirsin.
3 sene gitmesem kalmam değil mi geçebilir miyim
AÖL lisesi Duydugum Kadarıyla Zordur Galiba Şefim Sana Kitablar Verirler Ve Sınavlara Katılıp En Yüksek Kredi diye birşey varmış galiba en yüksek Kredi Notuna Ulaşınca diploma Alabiliyorsun galiba selametle şefim hic gitmedigim icin bilmiyorum umarım faydalı olmuştur kolay geldis şefim :)
pmyo gibi yaş sınırı var mı bilgisiyar mühendisliğin yada yazılım mühendisliğin siber de çalışmak için ?

emrealadag0

Yeni üye
29 Nis 2022
9
4
23
Lost Heaven
Teyzem geçenlerde AÖL diplomasını aldı, ben bu olaydan yola çıkarak AÖL derslerinin de gayet kolay olduğunu düşünüyorum. Gerçekten istiyorsanız ilk adımı atın ve başlayın, gerisi gelecektir. Hakkınızda hayırlısı olsun hocam...

Chester Hoca

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
876
2
800
DATA
3 sene gitmesem kalmam değil mi geçebilir miyim
Gitmeyeceksiniz zaten, sadece belli tarihlerde sınavlarınız olacak sınavlardan çok öncesinden ders kitapları gibi bir şey veriyorlar fotokopi çalışmanız için. Tarihlerde sınavlara gireceksiniz. Okula gitme gibi bir durum yok

'Alp Er Tunga

TSK 🇹🇷
14 May 2022
99
95
underground
AOL sınavları yaklaşık iki senedir online yapılıyor. Bu süre içerisinde bir çok kişi sınavlara; tanıdık akraba yada öğretmen soktu. Bir çok işe yaramaz, bilgisiz kişi bu süre içerisinde de mezun oldu. Sen kaçırdın bu olayı.

Sınavlar da; okulda girdiğin yazılılardan çok daha zordur. Her şeyi kendin öğreniyorsun, önce ki gibi elinden tutan bir hocan yok.

Kısaca içinde bulunduğun durumu iyice bir düşün, taşın derim.

Sweenzy

Yeni üye
20 Haz 2022
25
6
AOL sınavları artık online olmayacak eğer derselere kendin çalışabileceksen açığa geç yoksa sözlü notu falan yok

AlisOzkavak

Yeni üye
9 Şub 2019
26
2
liseden atılıp aöl'e geçmiştim ve sene kaybım olmadan bitirmiştim (pandeminin büyük etkisi var :))
Sistem tamamen krediye bağlı, her sınavdan önce tam hatırlamıyorum max 30 ya da 35 kredilik ders alabiliyorsun en çok kredi verenler matematik türkçe vs ders seçerken karşısında ne kadar kredi vereceği yazıyor.
Dersin kredisini alabilmek için en az 12 doğru yapman gerekiyor, yanlış hatırlamıyorsam yılda 3 sınava giriyorsun, ortalama 5 sınavdan tam puan alırsan yani her sınavdan 35 kredi alırsan 5 sınavda rahatça biter.
Fakat biraz çalışman lazım sonuçta okula gitmiyorsun ve açıkcası kalem nasıl tutulur unutuyorsun. :p

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.