Apartman Zili Hacklemek (Dev Konu)

BuqRa038

Üye
1 Haz 2013
89
0
İzmir
Hocam kolay gelsin. Ve ben bu işle uğraşıyorum yani 1 - 2 yıldır diafon işi yapıyorum. Santral'den sadece diafonları çalışmaz hale getirirsiniz. Santral sistemin çalışmasını sağlıyor ve zil kabloları her daireden bir tane çıkar ve kapı önündeki panele gider. Eğer değiştirmek istediğiniz daire zili varsa kapı önündeki zil panellerinden halledersiniz.
Diafon'larda yüksek akım olmaz sadece 12 volt olur ve o da birşey yapmaz. Çarpması imkansız denebilir.
Eğer diafon, kamera, otomatik kapı, bariyer yani kısaca bina otomasyon sistemleri hakkında sormak istediğiniz varsa yardımcı olurum.

Birde reklam yapalım... Audio değil ESS Simge'yi tercih edin ;)

osmantata

Kıdemli Üye
1 Mar 2012
2,212
2
Hocam kolay gelsin. Ve ben bu işle uğraşıyorum yani 1 - 2 yıldır diafon işi yapıyorum. Santral'den sadece diafonları çalışmaz hale getirirsiniz. Santral sistemin çalışmasını sağlıyor ve zil kabloları her daireden bir tane çıkar ve kapı önündeki panele gider. Eğer değiştirmek istediğiniz daire zili varsa kapı önündeki zil panellerinden halledersiniz.
Diafon'larda yüksek akım olmaz sadece 12 volt olur ve o da birşey yapmaz. Çarpması imkansız denebilir.
Eğer diafon, kamera, otomatik kapı, bariyer yani kısaca bina otomasyon sistemleri hakkında sormak istediğiniz varsa yardımcı olurum.

Birde reklam yapalım... Audio değil ESS Simge'yi tercih edin ;)

Dostum bir elektrik teknisyeni ile konuştum oda bana tam olarak senin dediğini söyledi:
Kablolar zil panelinde yani zile bastığın yerde onu söküp değiştirmen gerekiyor dedi.
Ancak giden kabloların hepsi bir birine bağlanınca aynı akım üzerinde olduğu için cevap tek olacaktır.
Bu arada 12v olduğunu biliyorum sanırım konudada yazmıştım.
Ama ne olur ne olmaz...

Bu arada sizinle iletişime geçip kameralı diafonların çalışma prensibini öğrenmek isterim :)

BuqRa038

Üye
1 Haz 2013
89
0
İzmir
Dostum bir elektrik teknisyeni ile konuştum oda bana tam olarak senin dediğini söyledi:
Kablolar zil panelinde yani zile bastığın yerde onu söküp değiştirmen gerekiyor dedi.
Ancak giden kabloların hepsi bir birine bağlanınca aynı akım üzerinde olduğu için cevap tek olacaktır.
Bu arada 12v olduğunu biliyorum sanırım konudada yazmıştım.
Ama ne olur ne olmaz...

Bu arada sizinle iletişime geçip kameralı diafonların çalışma prensibini öğrenmek isterim :)

Hepsini birbirine bağlamak sıkıntı olur fakat dairelerden gelen zil kaplosu santrale girili olan ortakla beraber çalışır ve ortak dediğimiz kablo ile zil kablosu kısa devre olunca ziller çalar. Eğer ortağı yerinden söküp zile bağladığımızda sürekli çalar. Bu da bir bilgi :)

Yardımcı olurum hocam. Audio, Mas, Netelsan gibi markaları pek bilmem ama Multitek, Botech, Ess Simge'yi ezbere biliyorum diyebilirim. Fakat hepsinin mantığı aynı hocam.

Dean NorriS

Yeni üye
12 Mar 2016
40
0
-
Ya benim aklıma takılan şey biz şimdi 3. evin zilinin yuvasına nasıl takıcaz bütün kabloları ?

Dean NorriS

Yeni üye
12 Mar 2016
40
0
-
Bizim apartmanda kapıcı yok biz en üst kattayız ve SANTRAL bizim bir üst katın bodrum katında şimdi baktımda bütün kablolara hepsinin tek bir girişi var anlayamadım olayı?!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.