Apple M1 İşlemcisinde Güvenlik Açığı Bulundu!

kurtdereli

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
19 Tem 2020
1,073
209
13
-Türkistan-
Apple M1 İşlemcisinde Güvenlik Açığı Bulundu!

sKDvI7E.png


Teknoloji alanında oldukça büyümüş şirket olan Apple'ın M1 işlemcisinde güvenlik açığı tespit edildi. Güvenlik araştırmacısı olan Hector Martin, bulduğu açığı hemen Apple şirketine bildirsede,

Güvenlik açığının endişelenecek kadar tehlikeli olmadığını ve açığın en kötü zamanda, reklam firmalarının uygulamalar arası görüntüleyebilmek için kullanılabileceğinide açıkladı.

UeKV3DC.jpg


Apple'ın işlemcisinde bulunan güvenlik açığı tehlikesiz olsada, bazı kullanıcıları yinede tedirgin etmeyi başardı.

 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.