apt-update repo sorunu nasıl çözülür

hacofic

Üye
28 Ara 2022
101
41
Selamlar tht üyeleri linuxda update yaparken bu sorunu yaşıyorum

d6fhej9.jpg

sorunu bilen var mı ayrıca https://deb.i2p2.de adresine bağlanmıyor garip bir şekilde
repo:
jw34d01.jpg

hacofic

Üye
28 Ara 2022
101
41
sudo apt full-upgrade çalıştırdın mı?
upgrade yapmıştım ama full-upgrade yapmadım deniyorum şu an

sudo apt full-upgrade çalıştırdınız mı?
yine aynı hatayı veriyor

sudo apt full-upgrade çalıştırdınız mı?
anlamadığım şey siz update yapınca oluyorsa nasıl server çalışmadan erişebiliyorsunuz dosyalara. Rica etsem "cat /etc/apt/sources.list" çıktısını atar mısınız

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
anlamadığım şey siz update yapınca oluyorsa nasıl server çalışmadan erişebiliyorsunuz dosyalara. Rica etsem "cat /etc/apt/sources.list" çıktısını atar mısınız
Dostum kali linux'un Allah belasını versin bende aynı hatayı aldım bir türlü kurtulamadım listede o adreste yok...
Sana tavsiyem kali'nin repo dosyasını kopyalayıp tekrar yazman.

hacofic

Üye
28 Ara 2022
101
41
Dostum kali linux'un Allah belasını versin bende aynı hatayı aldım bir türlü kurtulamadım listede o adreste yok...
Sana tavsiyem kali'nin repo dosyasını kopyalayıp tekrar yazman.

kesinlikle indirmiyor deb.i2p2.de'ye gidip bad Request yazdırıyor erişim olmuyor bir türlü

linux'un teknik sorunu galiba

Son düzenleme:

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
kesinlikle indirmiyor deb.i2p2.de'ye gidip bad Request yazdırıyor erişim olmuyor bir türlü
bu belki işine yarar.

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,884
925
Sanırım bu genel bir sorun. Aynı problemi biraz önce ben de yaşadım.. sources.list i düzenleyerek çözemedim. Kali'yi silip tekrar kurduktan sonra sorun ortadan kalktı.

Kolay gelsin, iyi forumlar..

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
Sanırım bu genel bir sorun. Aynı problemi biraz önce ben de yaşadım.. sources.list i düzenleyerek çözemedim. Kali'yi silip tekrar kurduktan sonra sorun ortadan kalktı.

Kolay gelsin, iyi forumlar..
Kali yakında ismini bug linux olarak değiştirir dünde rtx ekran kartını tanımadı amd vega3 diye tanımlıyor sinir oldum en son parrot kurdum tanıdı.

Öncelikle merhaba değerli üye;

apt-update komutunu çalıştırdığınızda repo sorunu ile karşılaşıyorsanız, bu genellikle depo konfigürasyonlarından veya ağ sorunlarından kaynaklanabilir diye düşünüyorum.

İnternet bağlantınızın çalıştığından emin olun. Tarayıcı üzerinden bir web sitesine erişip erişemediğinizi kontrol edin.

/etc/apt/sources.list dosyasını açarak depo konfigürasyonlarınızı kontrol edin. Doğru depo adreslerine sahip olduğunuzdan emin olun.

İyi forumlar dilerim...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.