Arch tabanlı os neden kullanmalıyız?/The Narkoz

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
Selam aleyküm beni sevenler ve sevmeyenler herkeste bir soru var neden Deiban değil Fedora değil Arch? tabi ilk önce bende sormuşdum :) neyse gecelim asıl konuyo
arch-linux-2015-08-01-is-now-available-for-download-powered-by-linux-kernel-4-1-488251-2.jpg
1-Hız evet en önemli şeylerden biri olan hız biliyorsunuz KDE en cok ram kullanan masaüstü ortamı ama bu bile Arch tabanlı oslarda 512 mb gecmiyor evet cok az değilmi 512 mb nedirki? görseldende en güzel masaüstü ortamı en büyük raqibide Gnome:) neyse men böyle giderse Masaüstü ortamlarını tanıtacağım :D

archlinux-kde.jpg
2-Gereksiz program yok evet gereksiz program tabi(Saf Arch linux)programları kendin kuruyon ve ramı ve diskde yer kaplamıyor işte buda en iyi yerlerinden biri
Arch-linux-mobile-wallpaper-1024x576.jpg
3-En büyük depo evet en büyük depo Arch tabanlı oslarda nerdeyse İnternetde ne program var Arch deposundada var AUR ve Pacman Gnu/Linuxda en iyi şeyler :)
Arch_Linux_Linux-173436.png!d
4-en büyük pentest ve Güvenlik,Gizlilik amaclı dağıtım evet bu BlackArch ne az ne cok tam 1985 tools var az bişey değilbu ve tabi diyeceksin neden bunu Arch tabanlı konuşurken BlackArch tanıdın cünki Tüm blackArch tools diğer Arch tabanlı oslara ine bilir örnek:Manjaro sadece normal kullanım için bazen ona 2 windowsda derler evet bu dağıtıma tüm Tools indire bilirsin
fluxbox.png

5-Kullanım kolaylığı ben şimdiye kadar Debian ve Fedora tabanlı oslar kullandım ve Arch tabanlı oslar en kolay kullanıma sahib olduğunu fark etdim(Kişiye göre değişir)Windowsdan bile kolay geldi :)
maxresdefault.jpg
EEmeğe sayqı olarak teşekkür ve Yorum atmayı unutmayın İstediğinizi sora bilirsiniz:)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.