[ARDUİNO] Buton İle Lazer Kullanımı//Rozzz

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,386
47
Selamlar Ben THT'den "Rozzz" sizlere arduino aracılığı ile butonla lazer kullanmayı göstermeye çalıştım. Videoda arduino üzerinde yapacağımız bağlantıları gösterdim konudada kodları gösterdim, iyi seyirler

video:

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=PFNAmCylT2o[/ame]

Mblock kodları:
Zc59AD.png

Kodlar:
Kod:
#include <Arduino.h>
#include <Wire.h>
#include <SoftwareSerial.h>

double angle_rad = PI/180.0;
double angle_deg = 180.0/PI;

**** setup(){
    pinMode(2,INPUT);
    pinMode(8,OUTPUT);
}

**** loop(){
    if(((digitalRead(2))==(1))){
        digitalWrite(8,0);
    }else{
        digitalWrite(8,1);
    }
    _loop();
}

**** _delay(float seconds){
    long endTime = millis() + seconds * 1000;
    while(millis() < endTime)_loop();
}

**** _loop(){
}
(**** yazan yerlere vo/id yazıyor "/" işaretini kaldırırsınız )

Konudaki Videonun Editini Yaptığı İçin Sosyal Medya Timden @xbaytar 'a Teşekkür Ederim <3

x4807

Katılımcı Üye
10 Ağu 2019
985
17
Ellerine sağlık konu fikri aklıma gelmemişti güzel olmuş :) ama tinkercad üzerinden şema çizerek gösterseydin daha çok anlaşılır olabilirdi. :)

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,386
47
Tebrik ediyorum Rozzz, eline sağlık.

Teşekkürler Hocam Çok Sağolun :))

Eyvallah sağol mst :):)

Ellerine sağlık konu fikri aklıma gelmemişti güzel olmuş :) ama tinkercad üzerinden şema çizerek gösterseydin daha çok anlaşılır olabilirdi. :)

Eyvallah noah sağolasın :) , tinkercad'da lazer sensörü olmadığından koyamadım fritzing'e bir göz atacağım eğer sensör varsa eklerim önerin için sağol :)

0x6CCE

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,649
1
175
Shawty
Vay be forumda Arduino konuları görmek güzel. :): Keşke butonun bağlantısını başta anlatsaydın, basınca çalışıyor değilde basınca potansiyel fark oluştuğu için çalışıyor diye anlatsaydın. Direncin koduda 220 ohm yeterli gelmeyebilir lazer yerine led kullanılırsa yakabilir ledi 1Kohm veya 10kohm kullanılabilir. Başarılarının devamını dilerim.

Son düzenleme:

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,386
47
Vay be forumda Arduino konuları görmek güzel. :): Keşke butonun bağlantısını başta anlatsaydın, basınca çalışıyor değilde basınca potansiyel fark oluştuğu için çalışıyor diye anlatsaydın. Direncin koduda 220 ohm yeterli gelmeyebilir lazer yerine led kullanılırsa yakabilir ledi 1Kohm veya 10kohm kullanılabilir. Başarılarının devamını dilerim.

Eyvallah sağolasın :))
Butonun mantığını anlatmak bana düşmez diye düşündüm konu bir tek onunla ilgili olunca daha iyi anlatırdım, ama yakında nasip olursa baştan ayrıntılı ve güzel arduino derslerine başlayacağım reel hayatta öğrendiğim herşeyi burdada sunmayı düşünüyorum bu konuyuda onun için bir deneme sürümü olarak düşünebilirsiniz :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.