Arduino Uno İle Neler Yapabilirim?

1 Tem 2021
64
18
19
merhabalar elime bir arduino uno geçtide bunla acaba flimlerdeki gibi hack yapılırmı
yapılıyor ise nasıl yapılıyor zormu kolaymı merak ettimde :)

ARSEF7

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
881
210
ARS3F
bir sürü şey yapabilirsin hayal gücüne kalmış drone araba robot belki bi hack makinesi tabi kısıtlar arduino uno bi tık az gelebilir ama hayal gücüne bilgini kattığın vakit mükemmel şeyler yapabilirsin

w1sd0m

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
699
631
𐱃𐰀𐰢𐰴
merhabalar elime bir arduino uno geçtide bunla acaba flimlerdeki gibi hack yapılırmı
yapılıyor ise nasıl yapılıyor zormu kolaymı merak ettimde :)
Selam dostum,
Hacking için kullanışlı olabiliyor. RubberDucky'nin "fakir edition"'ı gibi düşünebilirsin.
Mesela bendekini ben USB driver gibi kodlamıştım ve herhangi bir cihaza taktığımda reverse bağlantı alıyordum.
Biraz Arduino programlama hakkında araştırma yaparsan güzel içerikler bulursun.

ARSEF7

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
881
210
ARS3F
Selam dostum,
Hacking için kullanışlı olabiliyor. RubberDucky'nin "fakir edition"'ı gibi düşünebilirsin.
Mesela bendekini ben USB driver gibi kodlamıştım ve herhangi bir cihaza taktığımda reverse bağlantı alıyordum.
Biraz Arduino programlama hakkında araştırma yaparsan güzel içerikler bulursun.
Evet mesela arduino attiny85 adlı bi usb tarzı bi kart var onu keyboard olarak kodlayıp badusb olarak kodlayabilirsin denedim çok işime yaramıştı benim üstelik istediğin cihaza sadece usbyi takman yeterli oluyor kodladığın şeyi usb hallediyor senin tek tık yapmana bile gerek yok o senin ayarladığın süreye göre işini hallediyor (neler yapabilirsin: trojen kurabilirsin karşı bilgisayara,cookie verilerini çekebilirsin,keylogger yerleştirebilirsin,maillerini çekebilirsin, bi klavye ile yapabileceğin her şeyi yapabilirsin hayal gücüne kalmış) ha belki ilerde yapımı ile ilgili detaylı bi konu açabilirim.
@MonaLisa123

Son düzenleme:

w1sd0m

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
699
631
𐱃𐰀𐰢𐰴
Evet mesela arduino attiny85 adlı bi usb tarzı bi kart var onu keyboard olarak kodlayıp badusb olarak kodlayabilirsin denedim çok işime yaramıştı benim üstelik istediğin cihaza sadece usbyi takman yeterli oluyor kodladığın şeyi usb hallediyor senin tek tık yapmana bile gerek yok o senin ayarladığın süreye göre işini hallediyor (neler yapabilirsin: trojen kurabilirsin karşı bilgisayara,cookie verilerini çekebilirsin,keylogger yerleştirebilirsin,maillerini çekebilirsin, bi klavye ile yapabileceğin ehr şeyi yapabilirsin hayal gücüne kalmış) ha belki ilerde yapımı ile ilgili detaylı bi konu açabilirim
Böyle bir konunun foruma ve arkadaşlara faydalı olacağına hiç şüphem yok.
Hem açmanı isterim hem destek veririm.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.