Arkadaşlar beni aydınlatabilir misiniz

Fatih377

Üye
25 Tem 2012
108
0
Kastamonu
Ben lise 3 sözel öğrencisiyim. Anadolu lisesinde okuyorum. Grafikerlik tam benlik bir meslek gibi görünüyor şimdilik işimi bilgisayarımdan yapmalıyım. Bu mesleğe nasıl sahip olunur önümde ne gibi engeller olur bi grafiker olursam en kötü ihtimalle en iyi ihtimali söylermsinz? para durumu nasıldır?

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
117
Antalya
Merhaba ;
Grafikerlik mesleği, çok çetrefilli ve stresli bir meslektir.
Her meslekte olduğu gibi para durumu inanılmaz değişkendir.
Bu senin çalışmana ve emeğine göre farklılık gösterir.
Yani evet, yeri gelir 10.000 TL alıp, yeri gelince 100 TL'ye muhtaç kalabilirsin.
Grafiker olmak için 2 seçeneğin olur, ya adam gibi okur, üniversitesine gider, okul desteğiyle kendini geliştirirsin, ya da photoshopu/coreldrawı -artık hangi programdan başladıysan- deneme yanılma yöntemiyle didik didik ederek sonunda bir şeyler çıkarmaya başlarsın.
Grafiker olursan, önündeki en büyük engel esnek çalışma saatleri olucaktır.
Gece boyu tek bir resim üzerinde çalışman gerekebilir, sabırlı, tutarlı ve dikkatli olmalısınız.
Keskin bir hayal gücün ve renklerle aranın iyi olması lazım.
Elbette bu saydıklarımı bir günde kazanamazsın, ama sana tavsiyem, kendi başına 1 yılda öğreneceğim şeyi, okulda 2 ayda öğreniverirsin, puanlarıda çok yüksek değil, lise 4 de sağlam bir şekilde çalışıp, bu işin üniversitesine gitmen.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.