Arkadaşlar css de margin:0 auto; tam ortalanmıyor

METE TAHA

Üye
15 Nis 2021
106
3
Arkadaşlar css de margin:0 auto; tam ortalanmıyor bu işlerde yeniyim lütfen yardım edin kodları atıyorum
<!DOCTYPE html>
<html lang="en">
<head>
<style>
.menu {
margin:0 auto;
width:650px;
}
.menu ul{
list-style-type:none;
margin:0;
padding:0;
}
.menu li {
position:releative;
float:left;
width:100px;
}
.menu ul li ul {
display:none;
}
.menu ul li:hover ul{
display:block;
}
.menu li a{
text-decoration:none;
background-color:grey;
display:block;
color:white;
font-size:5;
padding:5px;
}
.menu li a:hover{
background-color:skyblue;
transition:.9s ease-in-out;
}

</style>
<title>DENEME 1</title>
<meta charset="UTF-8">
<body bgcolor="green">
<div class="menu">
<ul>
<li><a href="">Anasayfa</li></a>
<li><a href="">Hakkımda</a>
<ul>
<li><a href="">Yaşım</li></a>
<li><a href="">Ben Kimim</li></a>
<li><a href="">Nereliyim</li></a>
<li><a href="">Bana nasıl ulaşabilirsiniz?</li></a>
<li><a href="">Nasıl Yapılır?</li></a>
</ul>
</li>
<li><a href="">İletişim</li></a>
<li><a href="">Oyunlar</li></a>
<li><a href="">Nasıl Yapılır?</li></a>
</ul>

</body>
</head>
</html>

Profösyönel bir arkadaştan yardım bekliyorum

t00r

Üye
20 Şub 2021
83
33
Dostum, bu tarz kodlama bir tık eskide kaldı flex yapılar kullanmalısın, responsive olması açısından örneğin bir divin içine al daha sonra div'e class olarak x ata kodlar şöyle yaparsan ortalar .x{display:flex;justify-content:center;align-items:center} daha detaylı bilgiyi google amcadan öğrenebilirsin, kolay gelsin.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,390
2,005
Dinlenmede.
Dostum, bu tarz kodlama bir tık eskide kaldı flex yapılar kullanmalısın, responsive olması açısından örneğin bir divin içine al daha sonra div'e class olarak x ata kodlar şöyle yaparsan ortalar .x{display:flex;justify-content:center;align-items:center} daha detaylı bilgiyi google amcadan öğrenebilirsin, kolay gelsin.

Arkadaşa yardımcı olmak adına 2 dakikanı ayırıp kaynak ve kod paylasirmisin rica etsem ?

METE TAHA

Üye
15 Nis 2021
106
3
Yardımcı olan herkese teşekkür ederim sorunu çözdüm bunu Manuel yaparak yaptim birazda margin: 0 auto
Width ise yani tam dört dörtlük ortalaması göz açısından width:580px; yaptim oldu gibi

'GonzaLes

Stajyer Grafiker
17 Nis 2015
11,809
377
85
u bilmiyorum maalesef
Yardımcı olan herkese teşekkür ederim sorunu çözdüm bunu Manuel yaparak yaptim birazda margin: 0 auto
Width ise yani tam dört dörtlük ortalaması göz açısından width:580px; yaptim oldu gibi
Pixel ile oynaman sadece ekrana yaklaşmış olduğun oranda geçerli sayılır yani ekranı yakınlaştırdığında menü görünmeyen bölümlere kaybolur dediğim yöntem ile ne kadar yakınlaştırırsan yakınlaştır menüyü ekrana sığdırır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.