arkadaşlar depo D: yi nasıl resetlerim ACİİLLL

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sec77

Üye
27 Mar 2008
112
0
manisa
AVAST YÜKLEDİM daha sonra setupını sildim ve avastın bazı programları depo D: de kaldı . bir türlü silinmiyor.her türlü program silme yöntemini denedim ama olmuyor.bende D : yi resetlemek istiyorum ama biçimlendir dediğimde bazı programların çalıştığını söylüyor.sonlandırmayı denedim onada izin vermiyor. ŞİMDİ SORUM ben bu D: yi nasıl resetlerim .şimdiden saolun

samed7

Yeni üye
3 Eki 2007
9
0
Format cdsini bilgisayara takıcaksın sonra format atarmış gibi ilerliyeceksin,sana c ile d nin durumunu gösteren tablo gelicek sen orda c ye değilde bu sefer d yi seçiceksin o ekranda yüzde 20 den başlayan bir çubuk gelicek o 100 de 100 olasıya kadar bekle sonra pcne reset atıcak otomatik olarak,cdyi çıkarıcaksın,işlem tamam

++repp

sec77

Üye
27 Mar 2008
112
0
manisa
Format cdsini bilgisayara takıcaksın sonra format atarmış gibi ilerliyeceksin,sana c ile d nin durumunu gösteren tablo gelicek sen orda c ye değilde bu sefer d yi seçiceksin o ekranda yüzde 20 den başlayan bir çubuk gelicek o 100 de 100 olasıya kadar bekle sonra pcne reset atıcak otomatik olarak,cdyi çıkarıcaksın,işlem tamam

++repp
format cd yok bende ondan soruyorum zaten başka yolu yok mu şuan için...??

bunların hiçbirine gerek yok anlatayım sana güzel bir şekilde pc açıkken biçimlendir şim dediklerimi uygula
1)komut istemini aç
2)FORMAT D: yap
3)muhtemelen sürücü çalışıyor çıkartma yapmak istiyomusunuz diyecek ve parantez içinde (E/H)çıkacak sende E diyip enterlicen olay bitti ok:) dene olmassa söle format cdsine falan gerekte yok

samed7

Yeni üye
3 Eki 2007
9
0
Ben bildiğimi konuştuğum için söyledim,format cd sine gelince her yerde vardır 2 YTL ye internet cafelerden bulabilirsin

sec77

Üye
27 Mar 2008
112
0
manisa
bunların hiçbirine gerek yok anlatayım sana güzel bir şekilde pc açıkken biçimlendir şim dediklerimi uygula
1)komut istemini aç
2)FORMAT D: yap
3)muhtemelen sürücü çalışıyor çıkartma yapmak istiyomusunuz diyecek ve parantez içinde (E/H)çıkacak sende E diyip enterlicen olay bitti ok:) dene olmassa söle format cdsine falan gerekte yok
komut sistemine nasıl girecem biraz cahilim bu konuda bana tam açıklamalı yazarsan sevinirim

iyi en başından anlatayım o zaman
başlat==>>tüm programlar (yada programlar)==>>donatılar==>>komut istemi
açtıktan sonrada benim beyaz fontta yazğımın aynısını yazcan
FORMAT D:
sonra entere bascan sonra sana bir uyarı verir
sürücü şu anda çalışıyor ve sürücüyü çıkartmak istiyomusunuz (E/H)
gibi bir yazı çıkar sonrada sen E yazıp entere bascan olay bitti

+rep isterim:)

sec77

Üye
27 Mar 2008
112
0
manisa
iyi en başından anlatayım o zaman
başlat==>>tüm programlar (yada programlar)==>>donatılar==>>komut istemi
açtıktan sonrada benim beyaz fontta yazğımın aynısını yazcan
FORMAT D:
sonra entere bascan sonra sana bir uyarı verir
sürücü şu anda çalışıyor ve sürücüyü çıkartmak istiyomusunuz (E/H)
gibi bir yazı çıkar sonrada sen E yazıp entere bascan olay bitti

+rep isterim:)
DEDİĞİNİ YAPIYORUM ANCAK
dosya sistemi fat32
d:sürücüsü için geçerli birim etiketini girin yazıyor.ŞİMDİ NE YAPÇAM

yine (E/H)die bir yazı çıkması gerek bunun sebebnide açıklıyım şimdi fat32 ve fat16 sistemleri inceleyelim fat16 hız ve güzenlik açısı nın yanı sırada kapasite büyük sorun yaşatıyor en fazla burada 5 GB alan ister 6GB olursa sana fat32 ve NTFS sistemini önerir sende buna karşılık /F anahtarını kullanabilirsin yada dosya sisteminin aynı kalmasını istiyosan dediğim gibi (E/H)yazısı çıkar E diyip entere bas yoksa bu dediğimden direk entere bas olay bitti;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.