Arkadaşlar hayatımın hatasını yaptım Nası geri getirebilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seyble

Yeni üye
24 Eyl 2006
14
1
arkadaşlar içinde arşivim bulunan 1tb harddiske Disk Yönetimi nden Bölümü Sil dedim. Biçimlendirme ayırma gibi herhangi birşey yapmadım harddisk üzerinde fakar Disk Yöneriminde Ayrılmamış Alan olarak bi bütün halinde öylede duruyor. dediğim gibi pekçok yere baktım eski verilerin üstüne tekrar bi yükleme yapılmadığı sürece geri getirilebileceğini söylüyorlar fakat çok karmaşık yöntemle anlatılmış. Bir saniyelik silme işlemiyle bütün arşivimi yok ettim.. :( Konu ile bilgili arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum çok zor durumdayım...

Şimdiden Herkeze çok teşekkürler.

--------------

Benim bilgisayara bağlı 2 tane 1tb(USB) (toplam 2tb)harddiskim vardı. Birinde 600gb arşivim duruyodu. diğerini yeni aldım ve 2 ayrı sürücü haline getirip kullanmak istiyodum. Bildiğim kadarıylada Bilgisayar Yönetimi/Disk Yönetimi 'nden yapılıyo bu işlemde. Herneyse girdim Disk Yönetimine "Mantıksal Sürücüyü Sil/Biçimlendir/Yeni Bölüm Oluştur" gibi bi yol izlicektim bu ayırma işlemi için. Mantıksal Sürücüyü Sil dedim ilk olarak ve farkettim ki yalnış harddisk üzerinde yapmışım işlemimi, içinde arşivim bulunan harddisk biranda kayboldu gitti Bilgisayarımdan. Disk Yönetimi nde "Ayrılmamış" olarak gözüküyor. Bunun geri dönüş yolunu aradım uzun bi zaman, neticede henüz biçimlendirme bile yapmamıştım harddisk üzerinde sadece 1saniye süren Mantıksal Sürücüyü Sil işlemini gerçekleştirdim ama ne yazıkki herhangi bi geri dönüş yolu bulamadım. Laptop a takıp denemek istedim orda da Disk Yönetimi nde "Ayrılmamış" olarak gözüküyordu. Şimdi ben tekrar içinde aynı verilerle nasıl geri getirebilirim(sürücüyü aktif edebilirim) bu harici harddisk i. Formattan sonra verileri kurtarmakla ilgili olan programlara bağlı kalmadan yapabilmemin bi yolu varmıdır. Böyle bir yol yoksa %100 olarak geri getirebilirmiyim eski verilerimi ?

Umarım açıklayıcı olmuştur Arkadaşlar Yardımlarınız için Teşekkürler elinize kolunuza sağlık..

Son düzenleme:

anarchy19

Katılımcı Üye
24 Haz 2009
677
0
BuRSa*
daha açıklayıcı bi şekilde anlatırmısın yardımcı olmamızz açısından yani...
verileri mi kurtarmak istiyosun tam olarak anlamadım da...

shergar5555

Katılımcı Üye
14 May 2009
728
0
keşke bilseydim :=)
dostum silenen verilerini geri getirmeye yarayan programlar mevzut.. istersen sana bu tip bir program önerebilirim.. format atmanı veya ayrılmamış alanı biçimlendirmeni tavsiye etmem.. bu sildiğin verileri geri kurtarmada işini zorlaştırır.. sildiğin bölümü yeniden oluşturmayı deneyebilirsin ama bu kez de windows o bölümü oluşturmadan önce yine o bölümü biçimlendirir.. yani hard diskini tamamen bahsettiğim programaa taratırsın ve gereken verileri kurtarırsın..

seyble

Yeni üye
24 Eyl 2006
14
1
Arkadaşlar sanırım yaşadığım sorunu ilk konuda tam olarak açıklıyamamışım o yüzden düzeltme yaptım umarım daha iyi anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler herkeze.

anarchy19

Katılımcı Üye
24 Haz 2009
677
0
BuRSa*
arkadaşım bunun üzerine 1 bardak soğuk su içsen iyi olur çünkü anladığıma göre 600 gb gibi büyük boyutlu bir hdd yi silmişsin ve ayriyeten de harici bellek bu yani sabit değil bunun içindeki verileri kurtarmak bana imkansız olmasada çok zor gibi geliyor...Üzgünüm yardımcı olamıyacağım beni aşıyor bu sorun ...

AntiTTOM

Katılımcı Üye
21 Tem 2007
649
6
C:\WINDOWS\system32
Arkadaşım Harici diske format atmadan önce bilgisayara bir şekilde tanıtman gerekir tanıtmadan sonra toolscgs arkadaşın verdiği programla bilgileri geri alabilirsin

Harici diski nasıl tanıtıcam dersen onun için otomatik tanıtmaya yarayan dosyalar vardır onları netten bulup tanıtabilirsin

seyble

Yeni üye
24 Eyl 2006
14
1
Sağolun Arkadaşlar R-Studio denilen bir program ile arşivimi tekrar geri getirdim. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim..

faysoft

Yeni üye
17 Ocak 2009
22
0
sakın format çekme, hdd recovery programlarından kullan. ama biraz uzun sürer. format recovery diye de arayabilirsin google da

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
bunun çözümü partition recovery ile çok basitti.bu program silinen veriyi değilde silinen bölümü geri getiriyordu =) =) ama çözmüşsün sevindim senin adına.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.