Arkadaşlar Kavga Anında Vuramıyorum Neden

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

capsizcakir

Uzman üye
15 Ağu 2011
1,206
0
Erdemli ol, ağır abi ol, gereksizler yüzünden sakin kişiliği kötü kişiliğe büründürme.
Kavgadan sana zarar gelmez.. Emin ol sessizliğinden çekinmene gerek yok mevzu önemli olsa en başta senin gibiler vurur.. Asarım keserim diyenler fos çıkar.. Kemal Sunalın Kılıbık filmini bilirsin.. Herkes sana kılıbık gözüyle bakabilir ama yeri geldiğinde herkese kafa tutacak olan sensin.. Ama kavga dövüşle bi yere varılmayacağını bil.

dexz

Katılımcı Üye
4 Ocak 2011
824
0
en güzel şey öfkene sahip olmaktır bir katip arkadaşım var bir olay anlattı mesela iki kardeş dögüşüyorlar biri eline sopa alıyor gelıyor obür kardeşide o sinirle eline aldıgı şeyin sopa oldugunu sanıyor kendini korumak icin ama eline aldıgı silahtır karşıdaki kardeşide beni vuracak diye silaha sarılıyor ve o arada tetige dokunuyor biri kardeşini öldürüyor böyle örnekler cok arkadaşlar en güzel silah ne biliyormusunuz Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm diyip gitmektir

aLeqTro

Uzman üye
30 Mar 2012
1,210
0
Bu herkezde var. bi kaç kere kavga yap alışırsın önce sen saldır %85 senindir kavga.
zaten kavgada fazla acı hissetmezsin. sinirli olduğun için ..

evet bırınden yumruk yemıstım kulagına tekme attım cocuk kulagı kıpkırmızı oldu morardı hatta vala sonrasının nolcagından korkuyroum ya adama kalıcı bır hasar verırsem veya adam o sinirle bana bişiy yapsa felan die ama artık korkmayacagım

NeymaR*

Kıdemli Üye
29 Ocak 2012
2,209
0
Samurai'ye Katılıyorum .. Bende Eskiden Öyleydim Kendimi Geliştirdim Spor Salonuna Gidiyorum Şuan Lise3'lerin En Güçlüsü Diyebilirim Kendime Sadece Allah'tan Korkarım Diğerleri Tız Gelir! Seni Anlıyorum Bendede Olurdu Çünkü Saygılı Olmayı Bilmeliyiz Ki Kavga Her Şeyin Çözümü Değildir. Kendinide Geliştirmek İstersen Boksa Gidebilirsin :)

By Prefink

Katılımcı Üye
7 Ocak 2013
561
0
SaMuRai abinin demek istegini anlamadın heralde ölmekten kastı arkamızdan SÜT diyecekler diye bıcak yemek yada dedigi gibi ölmek istemiyorum . Hic görmüyormusun haberlerde neler cıkıyor sucsuz yere ne kadar insan zarar görüyor . Bence cool takıl .

fatihvar45

Üye
18 Şub 2012
225
0
İzmir
Merhabalar .

Ben 17 yasındayım yanlız hayattan bir tek sunu ogrendım Atıyorum adam sana : Ne bakiyon Lan Falan dedi

1. Hiç karışma.

Daha üstüne giderse 2. dede karışma

3. de Artık vurur tabiki kro ya .

Sende ağız burun dal korkma sadece ALLAH tan kork . Çevre yap çevre yap derken serseri gibi olma

Bak o zaman sana abi çekerler .

Hack00007

Katılımcı Üye
20 Eki 2012
323
0
Nereye...
Allah tan başka kimseden korkma ve dualarınıda eksik etme.

Aptalca sözlere karşı biraz daha akıllı bir yolla cevap ver
ve Aikido sanatı üzerine bilgi topla

Asya dövüş sanatlarının temel teknikleri araştıran kişiler.
Özellikle Aikido.Saldırıyı püskürtmek ve barışı geri yüklemek için:
tek bir hedefi var kendini savunma tekniği.
Aikido da, hiçbir saldırı yoktur.
Bence sen Aikido yazıl
ve hoşlanmadığın insanların laflarına karşı
bir duvar varmış gibi önünde korun
şöyle anlatmak gerekirse:
aynı antivirus programı gibi düşün yani kimse virus beynine sokamasın​

'Black-King

Yaşayan Forum Efsanesi
30 Tem 2012
10,353
340
İstanbul
Böyle 1 Devirde Adam Gidip Annesini Babasını Kesiyor.
Anasına Babasına El Kaldırıyor.
Kardeşim Sen Bir Düşün "Madara" Olmak Ne Kadar Kötü Bir Şey.
Bunu Sen Çok İyi Biliyorsun Bence.
Tavsiyem Yinede Kavga Etme Ama Ağır Ol.
Çevre Yap Çevredeki En Temiz Görün.
Ya Bende Bir Zamanlar Böyleydim Simdi Çevrem Var
Alayına Akar... :D

OguzKüLcü

Katılımcı Üye
3 Ağu 2012
470
0
Çorum
Arkadaşlar bence gerektiğinde dövüşün.

Örnegin okulun Reisiyle felan aran iyi olsun.

Benim aram iyidir Reislerle.Ama bu insana bisey kazandirmaz.2 hafta once birisiyle dovustum.Arkadasim mustayla daldi.Simdi cocuklari gorseniz,beni gorunce karsi serite geciyorlatlr.
Her zaman delikanli olmalisin.Ona bakilirsa arkadasimla banafa bicak cektiler ama icraat yk kendi elini kesti.

Benim taniddligim insanlar var.Lise 1deyken okul reisini dovmus.

Asla sana uymayana bisey ypma.Ama sNA uyarsa agzini burnunu kir.

Sonunda abi ayagi cekerler.16 kisi gidipte 2 kisiye abi cekermi.

Artik her yer apaci,serseri dolu asil icraat oncedendi.

Dedigim gibi sana uyanin agzini burnunu kir.

BoZaN HaCk

Katılımcı Üye
16 Ara 2012
946
0
KıZıLTepE
kavgayla bi yere varılmaz bırakın bu dağlılığı.
Zaten sen aslında farkında olmadan coolluk yapıyosun bunu geliştir.
Biri seni sinirlendirecek bişey dediğinde umursama , sakin kalmaya hatta tebessüm etmeye çalış.
Bi süre sonra insanlar seni sinirlendiremeyeceklerini anlayacakları için sana bulaşmayacaklardır.
Unutma herkes kavga edebilir ama herkes cool olamaz.
Sen zor olanı yapmaya çalış.

bende bir ara böyleydim ama inanki samurai
bunlara iyilik yaramıyo.sustugunda bir yerleri kalkıyor .acımıyacaksın bunlara anladıkları tek şey dayak yada rezil olma korkusu bence sende benim gibi tarzını drgiştir.pişman olmassın

ozqur347

Katılımcı Üye
21 Ağu 2011
415
0
Hak Edene Hakkını Ver Senle Dalga w.b Kelimeler konusanlara vur acıma bu arada Kendıne bı cevre yap bı kısı al yanına ondn snra 2 3 4 5 6 7 bakarsın heryerde cevren olur bn evden dısarı cıkmayan bırısıydım dısarı saldıkları zaman birini dövmeden eve gelmezdim kucuklugumden beri cocuk doverdm bos yere senın nıye sacın var güüüm ne bicim yürüyonn bı ındrrdım artık kaçarlardı ınlerlerdı nasıl dym dowdugumuyz cocuklar afdersnz hayvanlar gıbı inliyodu okdr acımazsıdım kı smdı ıse evımden cıkmıyorum rahatım karısanım yok bı zararları olursa he olurda bı gun benı 10 kısı falan skıstır dovelerse bunu obur gunude var oburgunde onlar acısını ceker 10 katını unutma sana cok kısı daldıkları zaman elbet tekını tutcan yada yolda gorcen ozmn acıma bak nasıl kacıyo ya herneyse kardesm hak edene hakkını ver vur ama bıcaklama sakın.

cyberdv3

Üye
20 Eki 2012
245
0
./root
Kavgayla bi yere varılmaz bırakın bu dağlılığı.
Zaten sen aslında farkında olmadan coolluk yapıyosun bunu geliştir.
Biri seni sinirlendirecek bişey dediğinde umursama , sakin kalmaya hatta tebessüm etmeye çalış.
Bi süre sonra insanlar seni sinirlendiremeyeceklerini anlayacakları için sana bulaşmayacaklardır.
Unutma herkes kavga edebilir ama herkes cool olamaz.
Sen zor olanı yapmaya çalış.

Üstad noktayı koymuş aslında,
Eklemek istediğim 1-2 şey var ama. Öncelikle sana gelip birinin öylesine vurması, dalga geçmesi, senin samimiyetinin süistimal edildiği anlamına gelir!... Sana vuranlar sokakta geçen bir insana aynısını yapabiliyorlar mı? İnsanlara hoşgörülü davranmalısın evet ama bir yere kadar. Özgüvenini geliştir bunun için değişik yöntemler var. Geç aynanın karşısına kendinle konuş, Güzel giyin, dağınık olma, temiz ol bunların hepsi insanın özgüvenini arttıran hareketlerdir.. Senin ciddi bir "özgüven" sorunun var bana kalırsa.
Eğer kitap okumayı seviyorsan sana bir kitap tavsiye edeceğim. Kişisel gelişim kitabı gerçekten okuyup anlarsan hayatın büyük ölçüde değişeceği garantisini verebilirim.
Umarım her şey dilediğin gibi olur dostum:)

Ve şunu unutma, eğer bir insan bir şeyden zevk almaz ise onu yapmaz. Biri gelip vurduğunda mırın kırın etme vurursa ya aldırma, ya da elinin tersiyle geçir:)

Kitabın Adı : Sen ölünce kim ağlar > Robin S. Sharma

roo

Katılımcı Üye
11 Ağu 2011
293
0
Bursa
kavgada aklına hiç bişey gelmez bu yüzden dövüş sporuyla uğraşman gerek reflekslerini geliştirmen gerek boksa git

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.