Artık Windows Yok.

12 Kas 2022
148
33
Sevgili Forum Üyeleri Öncelikle Merhaba.

Bilgisayarıma Kali Linuxu Dual Boot Yapmak İstemiştim,Ancak Yanlış Bir Seçeneği Seçmem Sonucunda Bilgisayarım Tamamen Kali Linux Oldu.
Sizce Tekar Windowsu Yüklemelimiyim?Ama Kendimide Siber Güvenlik Alanında Geliştirmek İstiyorum Bir Tarafım Diyorki; Yok Yükleme Kalsın Geliştir Kendini.
Ama Diğer Bir Yanımda Diyorki; Oğlum Napıcan Bunu?Yükle Geri Windowsu Sıkılırsın Bundan Diyor,Sizce Neyapmalıyım,Arada Kaldım Gerçekten...
Yardımcı Olursanız Sevinirim.

İyi Forumlar...

Mr246

Üye
8 Ara 2022
103
39
Kendi isteğimle Linux'a geçtikten bir süre sonra pişman oldum. Tekrar Windows kullanmak istedim ancak Linux ortamında oluşturduğum format belleği ile Windows'a geçemediğimde bir nevi Linux'a mahkum oldum.

Linux kullanırken karşıma daha önce görmediğim onlarca sorun çıktı. Google'dan yardım alarak bu sorunları çözmeye çalıştım. Bunu yaparken Linux hakkında birçok şey öğrendim.
Bana göre Linux uzun süre bilinçsizce kullanılabilecek yapıda değil. Çünkü karşıma çıkan bazı sorunları internette bulduğum çözümlerle kopya-yapıştır yaparak çözemediğimi gördüm. Bu nedenle temel Linux derslerine başladım.
Bu dersleri bitirdikten sonra artık karşıma çıkan birçok sorunu çözebilir hale geldim ve internette paylaşılan çözümleri kısmen de olsa anlayabiliyordum.
Daha sonra birkaç defa arkadaşımın bilgisayarından oluşturduğum format belleği ile Windows yükleyerek kullanmayı denedim ancak Linux'da bulduğumu orada bulamadım.
Kısa süre sonra tekrar Linux'a geçtim ve zorunluluk halleri hariç bir daha Windows kullanacağımı sanmıyorum.

Tavsiyem bir süre dayanıp Linux kullanmaya aşina olmanız. Daha sonra basit bir kurs alıp Linux temelerine hakim olabilirsiniz. Başta bazı şeyler çok zormuş gibi gelebilir ancak alıştıktan ve öğrendikten sonra aslında çok basit şeyler olduğunu anlıyorsunuz. Yalnızca yeni kullanmaya başladığınız için göz korkutucu geliyor o kadar.

darlane_alderson

Yeni üye
22 Eyl 2022
4
3
Sevgili Forum Üyeleri Öncelikle Merhaba.

Bilgisayarıma Kali Linuxu Dual Boot Yapmak İstemiştim,Ancak Yanlış Bir Seçeneği Seçmem Sonucunda Bilgisayarım Tamamen Kali Linux Oldu.
Sizce Tekar Windowsu Yüklemelimiyim?Ama Kendimide Siber Güvenlik Alanında Geliştirmek İstiyorum Bir Tarafım Diyorki; Yok Yükleme Kalsın Geliştir Kendini.
Ama Diğer Bir Yanımda Diyorki; Oğlum Napıcan Bunu?Yükle Geri Windowsu Sıkılırsın Bundan Diyor,Sizce Neyapmalıyım,Arada Kaldım Gerçekten...
Yardımcı Olursanız Sevinirim.

İyi Forumlar...
Aynı şekil bende Parrot os kurdum yanlışlık ile ama suan çok memnunum aşırı ilerleme kaydettim pişman değilim umarım sende olmazsın başarılarının devamını dilerim

Tyrone

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,337
617
Kamino
Merhabalar;

Siber güvenlik alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız, Kali Linux gibi bir dağıtımı kullanarak bu hedefe ulaşabilirsiniz ancak bu dağıtımın kullanımı biraz daha zor olduğu için, öncelikle temel bilgisayar kullanımı ve siber güvenlik konularında biraz daha tecrübe kazanmanızı öneririm.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.